FlixBus

Autor Paško, Rujan 28, 2015, 17:31:13

Paško

Veliki njemački međugradski bus operater koji je nastao spajanjem MeinFernbusa i FlixBusa.
Setra S 431 DT u Pragu:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

lussin

#1
Prilog BUS TV-a: Linija 089 Berlin-Munchen


P.S. Na 11:59 Lastina katnica

Bari

Iveco iz talijanske podružnice
KREPAT MA NE MOLAT !

gospardbk

"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

Dreamwalker

Koliko sam skužio, partner im je Croatia Bus, a čini mi se da će Panturist za koji dan svoju liniju za Milano skratiti do Verone.
Što se tiče Panurista, prije par mjeseci sam čuo da su dobili koncesiju i za noćnu liniju za Milano, ali očigledno ništa neće biti od toga.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

mate

Bit ce zanimljivo oko Flixbusa, buduci kroz 10ak dana to treba sve krenuti s linijom Zagreb - Torino, cija je cijena karte u jednom smjeru 69 kn... Spekulira se da ce nekoliko prijevoznika u HR voziti za Flixbus, a najizgledniji kandidat uz CB je i Čazmatrans, iako se spominju po kuloarima i Darojkovic, Molnar, Mandi i Črnja, jedan od glavnih uvjeta za Flixbus, je da busevi koji su na liniji ne smiju biti stariji od 4 godine.

Dreamwalker

Mene zanima otkud prijevoznicima zarada s takvim bagatelnim cijenama? Kad gledaš cijenu autobusa, gorivo, porez, vozače, vjerojatno neki postotak ide i grupaciji, što oni dobiju? Nije moguće da bi netko vozio svaki dan za Torino iz Zagreba i to po toj cijeni. Koliko sam uspio vidjeti, Panturist ima svaki dan 15ak putnika iz Zagreba za Milano, u prvih par mjeseci održavanja linije jednom su je već korigirali. Za 20tak dana Croatia Airlines pokreće liniju za Milano pa će poslovnjaci kojima se ne drnda po autobusu 9 sati putovati zračnim putem. Ima li stvarne potrebe za tako nečim?

Od strane putnika, ova konkurencija je ok, pogotovo za nekoga tko puno putuje. Mogu čak reći da ako cijene unutar Hrvatske budu tako jeftine, mnogi studenti bi mogli putovati na dnevnoj bazi te tako otkazati smještaj koji im je trenutno isplativiji.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

VanhoolTX

Ove cijene sto novine objavljuju nisu tacne.Eto otidjite na njihovu stranicu i probajte rezervisati i dobiti ce te cijenu od oko 30tak eura.A ovo od 1 eur vise odgovara Megabus-u koji kada bi dosao na ovo podrucje bilo bi svega ali ne vjerujem da ce.Oni svoje autobuse imaju za razliku od MFB.
Jos neki od uslova su za MFB su da imaju prostore za odrzavanje,parkiranje buseva i sl.
I dosta europskih firmi se strahovito rasirilo u zadnje 2-3 godine od kada su krenuli raditi za MFB.
Blaguss je najvise zaduzen za ovu regiju,oni su dobili zadatak za ovaj dio Europe da koordinaraju prosirenje MFB mreze.A i sami oni imaju neke linije prema Balkanu jos odavno.Ko ce dobiti dio kolaca vidjeti ce se s vremenom,za jedno 2-3 mjeseca ce sigurno i u HR biti jasnije ko ce sta voziti.
http://kurier.at/wirtschaft/billigstpreise-fernbusse-wollen-osteuropaeischen-markt-aufrollen/176.389.330
http://www.wienerzeitung.at/nachrichten/wirtschaft/unternehmen/796812_Blaguss-und-FlixBus-spannen-gruenes-Netz-in-Europa.html
Evo neki linkovi koji mogu pomoci,ova slika s wienerzeitung-a govori sve o razvoju.

tomekk

Citat: Dreamwalker  u Svibanj 01, 2016, 11:52:55
Koliko sam skužio, partner im je Croatia Bus, a čini mi se da će Panturist za koji dan svoju liniju za Milano skratiti do Verone.
Što se tiče Panurista, prije par mjeseci sam čuo da su dobili koncesiju i za noćnu liniju za Milano, ali očigledno ništa neće biti od toga.

CB vozi nešto za njih, ali koliko sam upućen, za ove linije u igri CB nije.
Na ovom linku piše da se krajem svibnja očekuje ekspanzija linija.

http://www.vecernji.hr/putovanja/od-zagreba-do-torina-po-cijeni-od-69-kuna-1080289

Črnja otvara dosta svojih linija sredinom svibnja tako da mislim da ni oni nisu u igri.Mate spominje i Čazmu, al mislim da Čazma nema autobuse koji bi odgovarali njihovim kriterijima  :-\
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Dreamwalker

#9
Citat: tomekk  u Svibanj 01, 2016, 22:17:39
CB vozi nešto za njih, ali koliko sam upućen, za ove linije u igri CB nije.
Na ovom linku piše da se krajem svibnja očekuje ekspanzija linija.

http://www.vecernji.hr/putovanja/od-zagreba-do-torina-po-cijeni-od-69-kuna-1080289

Črnja otvara dosta svojih linija sredinom svibnja tako da mislim da ni oni nisu u igri.Mate spominje i Čazmu, al mislim da Čazma nema autobuse koji bi odgovarali njihovim kriterijima  :-\
Ne znam ima li koji linijaš autobuse koji bi odgovarali opisu. Imaju Brioni dosta tih novih MANova, ali nekak sumnjam. Za trojac Mandi, Molnar, Darojković isto nisam siguran. Mandi ima puno tih novih petica, ali mislim da je njih troje dovoljno jako kao charter prijevoznici i da im ne bi trebalo to raubanje autobusa. Za ovu prvu liniju ipak mislim da će voziti neki Talijani, a ne naši.
Citat: VanhoolTX  u Svibanj 01, 2016, 21:02:40
Ove cijene sto novine objavljuju nisu tacne.Eto otidjite na njihovu stranicu i probajte rezervisati i dobiti ce te cijenu od oko 30tak eura.A ovo od 1 eur vise odgovara Megabus-u koji kada bi dosao na ovo podrucje bilo bi svega ali ne vjerujem da ce.Oni svoje autobuse imaju za razliku od MFB.
Jos neki od uslova su za MFB su da imaju prostore za odrzavanje,parkiranje buseva i sl.
I dosta europskih firmi se strahovito rasirilo u zadnje 2-3 godine od kada su krenuli raditi za MFB.
Blaguss je najvise zaduzen za ovu regiju,oni su dobili zadatak za ovaj dio Europe da koordinaraju prosirenje MFB mreze.A i sami oni imaju neke linije prema Balkanu jos odavno.Ko ce dobiti dio kolaca vidjeti ce se s vremenom,za jedno 2-3 mjeseca ce sigurno i u HR biti jasnije ko ce sta voziti.
http://kurier.at/wirtschaft/billigstpreise-fernbusse-wollen-osteuropaeischen-markt-aufrollen/176.389.330
http://www.wienerzeitung.at/nachrichten/wirtschaft/unternehmen/796812_Blaguss-und-FlixBus-spannen-gruenes-Netz-in-Europa.html
Evo neki linkovi koji mogu pomoci,ova slika s wienerzeitung-a govori sve o razvoju.

Mene zanima, gdje je prijevoznicima računica? Na mobile.de ima puno njihovih autobusa s ozbiljnom kilometražom i nije mi jasno kako im se isplati voziti za tu cijenu. Jel se prijevoznika plaća po kilometru ili u čemu je fora?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Renault25

Na njihovoj stranici cijena karte od Zagreba do Munchena je oko 45 eura, tako da sumljam će ponuditi kartu po cijeni od samo 69 kuna.

VanhoolTX

To su vec pitanja koja se i drze u tajnosti.Ja dugo pratim njihov razvoj ali kako kome zarada ide to jos ne znam jer nije otkrivano.Ono sto znam da imaju ugovore za isporuku autobusa s EVOBUS i NEOMAN.Sigurno malo po sklizanoj cijeni s obzirom na kolicinu koja je zaista impresivna u zadnje dvije godine pogotovo,ali imaju tacno tipovi koji su navedeni u ugovoru.Npr, nema Setre 511 HD ili TopClass-e nijedne,osim 431 DT.Takodjer postoje prevoznici koji ne uzimaju od ove dvije grupacije.Cijene i nisu toliko jeftine koliko se prica mada postoje razna snizenja na odredjene praznike ili desavanja neka i tada znaju biti pravo jeftine.Marketing je pravo jak i to je njihova prednost.A i oni reklamiraju tako da i od tog sigurno zarade.
Sto se tice autobusa mora imati uticnice za svako sjediste,wi-fi,min razmak 74 cm izmedju sjedista,WC...

mate

Citat: tomekk  u Svibanj 01, 2016, 22:17:39

Črnja otvara dosta svojih linija sredinom svibnja tako da mislim da ni oni nisu u igri.Mate spominje i Čazmu, al mislim da Čazma nema autobuse koji bi odgovarali njihovim kriterijima  :-\

Što se tiče ČZM, po nekim informacijama, usli su u dogovor s Flixbusom, a za tu potrebu bi trebalo doci 10 Setri serije 500, linije su dobivene, te bi sada u skoro vrijeme to trebalo krenuti.
Isto tako Flix ima zanimljiv nacin placanja prijevoznika - placa se tromjesecno, polugodisnje ili godisnje, s tim da je cijena kilometra najveca ako se placa godisnje


lussin

Nemaju samo Evobus i Neoman autobuse. Imaju dosta Bovi i novijih VDL-ova te odnedavno Scanie Touring

Ivan

Od 5.5. kreće duga linija Torino-Zagreb skoro svaki dan... Još uvijek se mogu naći promo mjesta za 9 eura.