AP Varaždin - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:59:47

tomekk

Pitam se dal opće sad u stečaju postoji mogućnost nabavke kakvih novih buseva koji su dosta potrebni ??? Nadam se da će se sve to dobro završit i da će Zovko nešto poduzet.Pošto će gradit i hotel u Varaždinu čini mi se da ima i nekih dugoročnijih planova s AP-om kad se počeo sve više širit u naše krajeve.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

manoplan

#91
Citat: tomekk  u Veljača 09, 2009, 20:22:48
Pitam se dal opće sad u stečaju postoji mogućnost nabavke kakvih novih buseva koji su dosta potrebni ??? Nadam se da će se sve to dobro završit i da će Zovko nešto poduzet.Pošto će gradit i hotel u Varaždinu čini mi se da ima i nekih dugoročnijih planova s AP-om kad se počeo sve više širit u naše krajeve.

Ovo je jako teška situacija jer izgleda da dugovi premašuju kompletnu imovinu tvrtke. Kamate na dugove su astronomske i bojim se da ako se ne reprogramiraju dugovi ili se ne nađe nekakav ozbiljniji ulagač koji bi ispletio stečajne dužnike, sve moglo završit u banani.
Da stvar bude gora s njma ide i Croatia bus jer je AP Varaždin vlasnik sa 60-tak posto dionica u temeljnom kapitalu. Stoga i dionice Croatie busa ulaze u stečajnu masu.

tomekk

Citat: manoplan  u Veljača 09, 2009, 20:42:12
Da stvar bude gora s njma ide i Croatia bus jer je AP Varaždin vlasnik sa 60-tak posto dionica u temeljnom kapitalu. Stoga i dionice Croatie busa ulaze u stečajnu masu.

Neide samo Croatia jer je i at Šibenik u vlasništvu Ap-a s 84,63% te Autopoduzeće Imotski sa sjedištem u Zagrebu(mislim da u cjelosti) dok je Ap Z iz Imotskog u vlasništvu samog Zovke i to poduzeće je u stečaju od 27.listopada 2005. pa još uvijek "preživljavaju"
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

vozac

O sudbini AP-a odluku donose vjerovnici 7.5.2009, ali nitko nema love da pokrije dugove.

Eurobus av120

ak sve to ode u bananu mislim da će Presečki omastiti brk koliko god se bude dalo...

steyr1985

Ma sve će to biti ok.  Gospodin Zovko svjesno je stjerao sve firme u vlasništvu AP Varaždin grupe u stečej tako  da bi iznikla jedna nova firma u kojoj je sve te firme idu pod jednu kapu.  Drugi potez će biti reduciranje linija  ( pogotovo prema jugu ) i ukidanje nerentabilnih.  I molim još jedno pitanje  prema kome su oni napravili  taj dug.

tomekk

#96
Najveći dug je neplaćanje poreza i doprinosa državi kojoj ap duguje oko 55 milijuna kuna, tu su i godišnje obaveze od oko 12 milijuna kuna zbog kamata na kredite, a ima tu i puno manjih igrača kao što je npr larus koji potražuje 1,5 miljuna kuna te je zbog njega i pokrenut stečaj.

usput, danas sam pročitao da će se izmjenom prostornog plana grada Varaždina između ostalog utvrdit i nova lokacija autobusnog kolodvora.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Marko

Mislim da su se ovdje gospoda malo zaigrala i mislila da APV mogu uzeti sve poslove i da će to proći bez posljedica. Po Stečajnom zakonu bolje da nisu ništa radili. Mislim da će netko u VŽ preuzeti APV, dok će ovi sadašnji hodati po sudovima. Tu će samo odvjetnici dobro proći.  :(

tomekk

NEIZVJESNA SUDBINA AP-a ??? ??? http://www.regionalni.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1236&Itemid=2 Prosječna starost voznog parka je 15 godina tako da nisam baš mišljenja da bi javna dražba mogla proć.Hoće li se nekadašnji prijevoznički div moći oduprjeti napadajima ??? ??? ??? Iako u AP-u ne cvjetaju ruže te situacija ide na gore, nadam se da neće u pitanje doć prijevoz učenika, radnika, studenata, vojske, policije i ostalih putnika.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

tomekk

slučajno sam naletio na ovo.jel netko možda zna nešto više o tome, od najavljivanih 50 autobusa 2006.nije se pojavio niti jedan http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2006,1,2,varazdin_prijevoz,3155.jl
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

dialogos

Nijedan novi MB nije dosao u grupu AP-a

steyr1985

Pa taj članak je star skoro 3 godine a i pomenutog direktora Biškupa više nema.

tomekk

Citat: steyr1985  u Veljača 25, 2009, 19:22:33
Pa taj članak je star skoro 3 godine a i pomenutog direktora Biškupa više nema.

Pa ja sam napisao da od najavljivanih 50 autobusa 2006. nije se pojavio nijedan, pa sam pitao dal neko zna nešto o tome jer od toliko najavljivanih autobusa te godine nije stigao niti jedan, a već ja kao sve bilo dogovoreno.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

maky

Ja sam mislio da su oni silni bijeli MAN Lion`s Classici Ü koji su preplavili Hrvatsku bili za AP grupu...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

dialogos

U toj godini su stigli rabljeni V 9900 i nekoliko MAN SU313 u cijeloj AP grupi