Srpanj 27, 2017, 14:35:56
autobusi.org forum

Autor Tema: budući vozači autobusa  (Posjeta: 29768 vremena)

Srpanj 05, 2017, 17:58:47
Odgovori #135

actros

Sve je to pojašnjeno xxx puta...
prema zakonu već odavno možeš dobit kod95 bez srednje stručne spreme "vozač motornog vozila" ili kako mi to zovemo "prekvalifikacija".
U tom slučaju trebaš položiti "početničku kvalifikaciju" i s njom dobivaš kod95.
Problem je u tome što tu "početničku kvalifikaciju" nemaš gdje položit, jer je u svom programu ne nudi nijedna škola u hrvatskoj, barem dosad nije, ako je koja i uvela, mi za nju neznamo; zato svi još uvijek forsiraju staru šemu: položiš prekvalifikaciju i odslušaš kod!
Da nebi bilo zabune, znaći prekvalifikaciju ili početne kvalifikacije moraš polagati (jednom u životu), a kod95 trebaš samo odslušati i to najdalje svakih 5 godina ponovno.

Srpanj 05, 2017, 18:45:32
Odgovori #136

Cos

...što bi značilo da ovaj dio gore di piše da je kod 95 moguće dobiti bez prekvalifikacije pada u vodu kod nas :)...
Šteta, nije baš jeftina prekvalifikacija, al eto, bit će da treba čvrsto odlučiti i krenuti, druge očito nema...

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Srpanj 13, 2017, 11:01:28
Odgovori #137

Lion's Driver

Dragi moji ljecnicko za D kategoriju rjeseno ...sad u Metkovic na upis.... sta ono triba ponit...kopiju vozacke...ljecnicko...kod95 i svjedodzbu od srednje skole...jeli?  yahoo