Mercedes-Benz

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:33:59

Tomek

Ovdje pišite o Mercedesu, članu grupe Evobus.

middid

Citat: Tomek  u Prosinac 01, 2007, 16:33:59
Ovdje pišite o Mercedes Benzu, članu Evobus grupe.
Pa nema se tu sta puno pisati,po meni najbolji i najisplativiji autobus,sta vi mislite?

Lion

Jedino je Setra bolja, ali oboje su članovi Evobus-a, tako da gotovo i nije bitno.
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

middid

#3
Pa sad koliko je Setra bolja o tome bi se dalo raspravljati po meni,udobnija je u svakom slucaju ali sta se tice onih njezinih ventilacija i klime i same elektronike mislim da je Meca tu puno jednostavnija,ja to gledam sa aspekta vlasnika,ne samo vozaca, tako da za nase prilike uvjek glasam za Mercedesa...

Luka

Tourismo (prethodni model, ne ovaj najnoviji) je po meni vrhunac autobusa. Neka kaze ko sta hoce i za izgled i za bilo sta, ja se ipak drzim svog misljenja..
Postoje dve marke autobusa - Setra i svi ostali!
www.autobusi.net - Sajt posvecen autobusima!

gaspa

Dvije generacije (izvedbe) Citara.

Ili: lijevi i desni model razlikuju se u 10 pojedinosti - pronađite ih.



erobuss

Što je za nagradu?  :D

Ima ih više od 10  ;)





Tomek

Danas sam se vozio dvije stanice u novom tj. redizajniranom Citaru oko frankfurtske zračne luke i mogu reći da to malo što sam bio nutra praktično nema nekih promjena. Izvana je redizajn primjetljiv, ali unutra jedino što sam u tako kratkom vremenu zapazio je drugačije stropne obloge koje na redizajniranom modelu izgledaju mnogo solidnije i čvršće nego na starom.
Stajao sam u sredini tako da nisam baš vidio vozački dio, ali sve u svemu redizajn je očito više manje bio samo vanjska šminka i možda malo napredovanje u kvaliteti što je bilo potrebno staroj generaciji Citara.

erobuss

Ovo je više nego šokantno. Po ovom cijeniku ispade, budući da BiH i Turska imaju međudržavni ugovor kojim se ne plaća carina, da novi Tourismo sa svim davanjima kupca u BiH dođe maximalno 200.000 €, s tim da nakon pola godine dobije povrat PDV-a od 17%.  :o :o



Jeftniji Mercedes od Siderala.  :D

lav

#9
Citat: erobuss  u Travanj 13, 2008, 11:30:03
Ovo je više nego šokantno. Po ovom cijeniku ispade, budući da BiH i Turska imaju međudržavni ugovor kojim se ne plaća carina, da novi Tourismo sa svim davanjima kupca u BiH dođe maximalno 200.000 €, s tim da nakon pola godine dobije povrat PDV-a od 17%.  :o :o

http://i128.photobucket.com/albums/p173/erobuss1/mercedes_pricelist.jpg

Jeftniji Mercedes od Siderala.  :D

Dali je u tu cifru od 200.000 eura uracunat pdv

erobuss

Povrat PDV-a ti je nakon pola godine. U biti platiš bus kolika je tvornička cijena + kasko i redovito osiguranje 8)

brioni

Slušao sam jučer Otvoreno i spomenuli su neki dogovor između Fap-a i Mercedesa
Oprostite ako ima pogrešaka

busi

#12
Citat: lav  u Svibanj 06, 2008, 13:50:54
Citat: erobuss  u Travanj 13, 2008, 11:30:03
Ovo je više nego šokantno. Po ovom cijeniku ispade, budući da BiH i Turska imaju međudržavni ugovor kojim se ne plaća carina, da novi Tourismo sa svim davanjima kupca u BiH dođe maximalno 200.000 €, s tim da nakon pola godine dobije povrat PDV-a od 17%.  :o :o

http://i128.photobucket.com/albums/p173/erobuss1/mercedes_pricelist.jpg

Jeftniji Mercedes od Siderala.  :D

Dali je u tu cifru od 200.000 eura uracunat pdv

222.316 € je cijena u turskoj
na to treba dodati proviziju zastupnika, PDV koji se zavisi od financiranja vraca u nekom od oblika, carinjenje, dostavu....... tako da na to minimum dodajte jos 35.000 pa jos onda registracija

erobuss

Ne plaćaš ove poreze na kupovinu novog vozila u zemlji proizvodnje!
Plaćaš cijenu autobusa, dok poreze plaćaš u državi u kojoj registriraš vozilo. Dakle osnovna cijena je 186.000 €

busi

Citat: erobuss  u Svibanj 14, 2008, 19:06:54
Ne plaćaš ove poreze na kupovinu novog vozila u zemlji proizvodnje!
Plaćaš cijenu autobusa, dok poreze plaćaš u državi u kojoj registriraš vozilo. Dakle osnovna cijena je 186.000 €

ak si u turskoj