Pogađalica - novi garažni brojevi

Autor Shole, Srpanj 07, 2017, 12:06:31

Dreamwalker

To ne bi imalo smisla. Vozila su isporučena samim službenim predstavljanjem na Remizi. To što ZET-u treba 100 godina da ih pusti u promet nije problem banke, odnosno najmodavca.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

smogovci.bbb2

Ako je banka vlasnik vozila što onda ima ZET sa prvom registracijom i homologacijom. Zar ne bi vlasnik vozila to morao obaviti a ne primatelj leasinga?!
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Kublach

Citat: smogovci.bbb2  u Srpanj 23, 2017, 10:48:38
Ako je banka vlasnik vozila što onda ima ZET sa prvom registracijom i homologacijom. Zar ne bi vlasnik vozila to morao obaviti a ne primatelj leasinga?!
Upravo tako...

travel0101

Ovisi koja je vrsta leasinga uzeta Operativni ili Financijski.

Kublach

Citat: travel0101  u Srpanj 26, 2017, 18:18:12
Ovisi koja je vrsta leasinga uzeta Operativni ili Financijski.
koliko ja znam kad je moja firma uzimala auto na leasing za registraciju i servise je svejedno bilo - firma plaća... razlika je bila samo u iznosu rate i naravno u tome čiji je auto nakon otplate po ugovoru

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

@Mtb
nnee
Financijski ili operativni leasing?
Osnovno obilježje financijskog leasinga je da korisnik leasinga kupuje objekt leasinga, a leasing društvo odmah na početku izdaje račun za predmetni objekt leasinga.
S računovodstvenog gledišta, imovina (objekt leasinga) i obveze (obveze za financijski leasing) prikazuju se u bilanci stanja, a trošak kamata i trošak amortizacije u računu dobiti i gubitka korisnika leasinga.

Operativni leasing u praksi se često poistovjećuje sa zakupom.Svrha ugovora o leasingu je financiranje najmoprimatelja, a ne stvarno iznajmljivanje sredstva.
No, razlika je u fleksibilnosti i prilagodljivosti u korist operativnog leasinga, dok je ugovor o zakupu u velikoj mjeri standardiziran odredbama Zakona o obveznim odnosima.
Računovodstveni tretman operativnog leasinga, bez obzira što primatelj leasinga ostvaruje sve koristi od predmeta leasinga kao da je njegov, nalaže iskazivanje samo troška najma u računu dobiti i gubitka, što je jedna od velikih prednosti operativnog leasinga. Na taj način društvo ne iskazuje obvezu za najamninu tijekom čitavog razdoblja ugovora o leasingu, što znači da ima bolji kreditni rejting i dodatni prostor za eventualno drugo zaduživanje.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Shole

A kakva je politika po isteku tih leasinga ?  Da li dosadašnji korisnik ima pravo prvootkupa ili ne, i po kojim kriterijima ? Da li po tržišnoj vrijednosti,  otkupnoj umanjenoj za već plaćeno, ili određeni postotak tržišne vrijednosti ?

421

Dio odnosa davatelj leasinga - korisnik leasinga, sadržan je u zakonima koji to reguliraju, a dio je poslovna tajna sadržana u potpisanom ugovoru o leasingu i / ili u tenderu javne nabave. Uvijek se može nabaciti kakav aneks koji nije vidljiv svačijem oku.
umnik2 leasing MUP-ovih Škoda.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

Dakle, zna se ! Logično i očekivano.
401 - 405. Budu li tako dobri kao njihovi prethodnici, loše nam se piše.
Čestitam sretnim dobitnicima, nagrada je vožnja u novom Urbanwayu, ali tek nakon onoga kojem ne spominjemo imena. hi
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Znači od ponedeljka se možemo peljat?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Dreamwalker

A registracije su opet blesavo stavljene kao na serijama iz 2009. ili su po nekakvom redu kao na starijim serijama?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Tomek

Šteta šta nisu dobili 701-705 da se nastave na Citelise..

MAN truck bus

Registracije Urbanwaya.
401-->ZG-5615-GI
402-->ZG-5616-GI
403-->ZG-5617-GI
404-->ZG-5618-GI
405-->ZG-5619-GI

byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

#44
 nnee pogađati garažne brojeve? :'(
Po dosadašnjoj logici:
O405N   = IVECO URBANWAY
O405GN = MAN Lion's City G ?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln