Rad Autotroleja (2)

Autor nukleusri, Prosinac 06, 2007, 16:02:49

Sebo

Ne znam bas gdje bi stavio ovaj prigovor, pa evo ovdje cu:

Jucer navecer kako znate bila Halloween noc i grad je stvarno bio krcat mladezi, kako je prosla ponoc dosla je srijeda tj. blagdan kada busevi voze prema nedjeljnom rasporedu pa su tako mnogi cekali i nocne linije koje nazalost nisu vozile. Apsolutno sva taxi i Uber vozila bila zauzeta zbog potraznje, tako da su opcije bile ili pjesice ili pricekati jutarnje buseve...
Mislim da se autotrolej stvarno mogao potruditi i staviti te nocne linije, bar ove voznje na linijama 18, 20 i 32 gdje bas u nedjeljnom rasporedu stoje ti polasci. Realno, guzva se i ocekivala...

Opcenito nocnih linija treba biti vise, a 102 obavezno stavljati zglobni jer se u solo jedva moze ugurati.

mivano

Mogli su, a nisu.
Ja bih izdvojio zanimljivost da je vozač ujutro na prvoj 11-ici utržio 30 kn u 2 minute na kartama što je čudo za to doba dana, i za ekipu koja se vraća s izlaska.

Shole

Nije na Autotroleju da odlučuje kad će te linije vozit.  Onaj ko je organizator takvih noćnih linija  (Grad Rijeka ili neka druga općina), može tražit da voze i van standarnog rasporeda.  Očito nitko nije zatražio

Sebo

Citat: Shole  u Studeni 03, 2017, 10:36:28
Nije na Autotroleju da odlučuje kad će te linije vozit.  Onaj ko je organizator takvih noćnih linija  (Grad Rijeka ili neka druga općina), može tražit da voze i van standarnog rasporeda.  Očito nitko nije zatražio

pa ti polasci se i nalaze u standarnom rasporedu za nedjelju, po kojima su busevi vozili. Mislim, samo kazem da se moglo obavijestiti da nocnih linija nece biti jer su ih ljudi masovno cekali

Matija87

joj..kao da je prvi put pao praznik tako preko tjedna otkad voze noćni busevi pa "jadni" ljudi nisu znali dal će ić ili ne...big deal , malo protegnut noge il čekat jutarnji u 5 (kao ja).

tramvajac 92

U jednom kaosu od ZETa se zna da ako je sutra nedjeljni vozni red, to vrijedi od noćnog prometa danas (znači, zapravo, nedjeljni raspored počinje danas oko 23:30 i traje do sutra oko 23:30. I noćne linije idu kako trebaju ići tad. kava

Shole

Citat: Matija87  u Studeni 03, 2017, 20:01:15
joj..kao da je prvi put pao praznik tako preko tjedna otkad voze noćni busevi pa "jadni" ljudi nisu znali dal će ić ili ne...big deal , malo protegnut noge il čekat jutarnji u 5 (kao ja).

U potpunosti se slažem !   Noćne linije su uvedene pred 5 ili 6 godina i od onda to tako funkcionira da se vozi petak na subotu i subotu na nedjelju.  Nikakvi praznici, blagdani, majke božje, vele gospe .......  I svo ovo vrijeme se nitko nije žalio.  A uostalom, to što je bio američki praznik od Helloweena pa je bilo nešto rulje ne znači ama baš ništa.  Ko bi bio da je pada kiša, a da je sutradan Dan Neovisnosti ?  Ni pasa nebi bilo po gradu,  a treba upregnut 6 ili 7 vozača kojima je taj praznik ionako plaćen i kad leže doma.

mivano

Bila je gužvetina. U većinu mjesta za izlaske se gotovo nije moglo ući.

Bocko

#1343
711 curi voda po sjedištima na desnoj strani prije prvih vratiju te između 2 i 3 vratiju.
Stražnji kraj na semaforima tj kada stane se stalno dosta brzo podiže i spušta, te vozaču stalno na kontrolnoj ploči svijetli neka crvena lampica.

Čelični

Zanima me zašto na većini plinskih minibusa IVECO KAPENA ne radi video nadzor.
Na nekima radi poput 206 danas na liniji 9, ali na mnogima ne.   >hammer<

mivano

http://www.fiuman.hr/zeljko-smojver-covjek-koji-puno-prica-ali-malo-toga-kaze/

"Željko Smojver – čovjek koji puno priča, ali malo toga kaže
Autor Fiuman.hr - 27.01.2018.

Vrlo slušana emisija Radio Rijeke pod nazivom Grad i Vi, dragi Vi po prvi puta je ugostila direktora gradske tvrtke Rijeka Plus, Željka Smojvera, koji je prije bio dugogodišnji direktor komunalnog društva Autotrolej.

Rijeka Plus je preuzela brojne djelatnosti na podruju cijele Rijeke, pa tako primjerice naplaćuju parking, servisiraju autobuse Autotroleja i vozila Čistoće, upravljaju gradskom tržnicom... Samim time građani su bili u prilici dobiti odgovore iz prve ruke na razna zanimljiva pitanja, ali mnogi su ostali razočarani. Smojver je više od pola sata pričao u eteru Radio Rijeke, a u konačnici je jako malo toga rekao. Evo kratkog sažetka odgovora na neka pitanja postavljena u emisiji:

Što se događa s autobusima Autotroleja koji su se u više navrata zapalili ovog mjeseca?

"Prije svega bih se ispričao građanima i svim korisnicima javnog gradskog prijevoza na toj ružnoj slici. Istaknuo bih da je sve to prošlo bez ljudskih žrtava što govori o vrlo visokoj razini usluge i svijesti naših djelatnika, odnosno vozača Autotroleja koji su to uspjeli vrlo kvalitetno lokalizirati i istaknuo bih da se radi o tri autobusa i jednom vozilu Čistoće. Radi se o tehničkom kvaru, vještaci su dali prve preliminarne podatke. U intenzivnoj smo suradnji s predstavnicima tvrtke koja je isporučila, istina prije dosta godina, predmetne autobuse, tako da već postoje neka rješenja koja ćemo u suradnji s njima implementirati i vrlo brzo otkloniti isto i pozivam sve građane da se nastave voziti."

Zašto ne postoji javni WC za kupce na tržnici?

"Prije svega lijepi pozdrav vama. Mi smo u intenzivnoj komunikaciji s mjesnim odborom Luka i njihovom predsjednicom. Taj problem rješavamo u suradnji s mjesnim odborom i nadležnim gradskom odjelom te iznalazimo najbolje moguće rješenje kako bi i ovome zahtjevu odgovorili. Ja bih rekao da intenzivno razgovaramo. To je jedno vrlo interesantno pitanje."

Zašto mi je na parkiralištu naplaćen puni sat ako sam prešla jednu minutu dok sam čekala u redu za plaćanje? Kasnije je na to parkirano mjesto netko drugi stao i ponovno ga platio.

"Prije svega moramo znati da svaku uslugu moramo platiti. Onog momenta kad smo negdje došli i negdje konzumirali, morali smo ili trebali bi u datom momentu izvršiti predmetnu uplatu. Da li je i tko je stao, pitanje je da li je itko stao. S obzirom da se radi o zatvorenom parkingu i s obzirom na opće uvjete i da bi trebalo platiti naš konzumenat uslugu kako je navedeno u općim uvjetima, mislim da se toga svi skupa moramo pridržavati i da bi bilo bespredmetno sada govoriti o ovome. Možda je u konkretnom slučaju opravdani razlog, ona iskazuje zadovoljstvo nekim drugim korisnikom koji je usporio njezino izlaženje. Pozivam je ovim putem da uputi jednu takvu reklamaciju na naš call centar, ako postoji iole osnove mi ćemo to ispitati i odgovoriti."

Zašto se u autobusu ne može kupiti dnevna karta?

"Sukladno načinu pružanja komunalne usluge i sukladno je propisano internim propisima, odnosno općim uvjetima je upravo propisano da se u autobusu može kupiti samo pojedinačna karta, odnosno karta za jednu vožnju, a sve drugo možete nabaviti na našim prodajnim mjestima ili na prodajnim mjestima kioska Tiska i iNovina s kojima imamo uspješno potpisane ugovore. Zašto je tako, pa vjerujte da ono malo što sam prošao po ovom bližem okruženju vjerujte da je to praksa u svim europskim gradovima, a u nekim čak ni ne možete doći da kupite kod vozača kartu, nego sve morate pripremiti. Tamo gdje je dozvoljeno upravo je dozvoljeno na način da se kupi pojedinačna karta za jednu vožnju."

Vratio bih se na ranije pitanje, a vaš gost je odgovor elegantno izbjegao. Zašto se ne može naplaćivati parking u intervalima od 15 minuta, a ne po sat vremena? Tehnologija to omogućuje već dugo vremena, a sad se to ne koristi radi ekstra zarade, možda i 50 posto.

"Prije svega ne radi se o nikakvih 50 posto zarade, jer za to trebaju podatci koji ne mogu se ovako općenito i bez argumentiranih činjenica iznositi, ali toleriramo. Ono o čemu se radi, radi se o cjeniku, svaki cjenik je sukladno zakonskim okvirima i s obzirom da smo mi javna tvrtka u gotovo stopostotnom vlasništvu Grada Rijeke radi transparentnosti moramo poštivati, tako da moramo zadovoljiti određene instance više nego neki privatnik. Ne možemo od danas do sutra promijeniti neku cijenu, a svaki cjenik je promjenjiv. Tržište je vrlo interesantno, ono postupa sukladno zakonu ponude i potražnje i sigurno će stručne službe u Rijeka Plusu prepoznati taj momenat i sukladno tome predložiti ili vidjeti model na koji način se može ući u jedan takav iskorak."

Autobusi su strašno prljavi, mjesecima zna biti fleka na istom mjestu u istom autobusu. Od povraćanog pa do ostalog.

"Možete se žaliti istom onom call centru (nije znao broj call centra op.a.), vrlo mi je teško ovako odgovoriti o konkretnom slučaju o čemu se radi. Mogu samo reći da još iz moga perioda i ranije prije nego sam došao postoji jedan ugovor koji je potpisan s različitim agencijama koje vrše usluge čišćenja, tako da svaki autobus prođe kroz dnevni servis u kojem se radi sigurnosti ispituju svi vitalni sklopovi kako bi naši građani bili sigurni i isto tako da bi se kliknula ispravnost potrebno je zadovoljiti kako vanjsko, tako i unutarnje čišćenje. Mislim da se na takav način puno toga riješi, pretpostavljam da se radi o jednom izoliranom slučaju i pokušat ćemo sigurno dati dodatni obol, odnosno kolege iz Autotroleja da taj dio isto otklone."

Na samom kraju emisije i voditeljica je poručila Smojveru kako ima smisla za diplomaciju."

shef

Koji će k implementirat na rage stare dvadeset godina?? Bože mili...možeš jedino implementirat brener u Metisu na Kukuljanovu. >hammer<
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole

Kako ne razumiješ da je to tehnički kvar, propust proizvođača!!

kico101

Većina onih radnika koji su ih sklapali u Turskoj je vjerojatno u pemziji i čuvaju ovce na Araratu.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

Bit će i oni pozvani na informativni razgovor na drugi kat