Displeji

Autor maky, Prosinac 21, 2007, 22:21:19

elez

Nedavno sam u prolazu vidio troosovinca (neznam gbr) na Sukoišanskoj, koji je taj dan vozio 60tku, a na displeju je pisalo ODMOR
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

elez

Na #256 ne radi ni jedan displej
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

roko

#257 jucer i danas rade ili prednji i bocni ili samo zadnji.

elez

#241 ne rade displayji uopće
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

vozilo SSC

Možda je već bilo ovo pitanje i sl. pa nemojte zamjerit, zanima me koliko dođe nabava i ugradnja displaya kao što je recimo na MAN Lion's Classic G (SG 313)?


Paško

Ne znam, ali rekao bih da bi jedan displej možda došao petstotinjak eura. Za programiranje onih već postojećih u #307 i 308 trebalo bi potrošiti vjerojatno po 1000 kuna za svaku od upravljačkih jedinica pa opet ništa od toga.

BTW, i ovaj displej je novost. ;D
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

Za Gospu blaženu povodom čega   ;D >hammer<

vozilo SSC

Citat: amfan  u Lipanj 18, 2017, 17:38:45
Ne znam, ali rekao bih da bi jedan displej možda došao petstotinjak eura. Za programiranje onih već postojećih u #307 i 308 trebalo bi potrošiti vjerojatno po 1000 kuna za svaku od upravljačkih jedinica pa opet ništa od toga.

Dakle oni nisu za tu siću u stanju zamijenit i nabaviti određen broj displaya već koriste one tabele i naravno da sa strane ne vidiš koji je bus. Jad.  >hammer<

XDonald

#233
Fali buseva i nemogu si dopustit da radi popravka ili ugradnje novog displeja bus iz redovne rotacije stoji u garazi. Ali opet , kad bi razmisljali o tome , uspili bi bar za vikend kad manje buseva prometuje (pogotovo nedjeljom) sredit displeje na novim Citarima. Ne znan sad tocno koliko bi potrajao taj popravak, ali za 2 autobusa nebi oduzeo puno vrimena.

Inace, na #257 svako malo crkavaju displeji i vozi s tabelama za liniju. #241 se nekidan također isto dogodilo, a i spomenuto je vec masu puta za taj tip autobusa...

Prije par miseci sam uocio ovo na par buseva - edukacija putnika 😂 imali smo u temi sliku sa prednjeg displeja, Citara najvjerojatnije

man323

Trenutno su upravljačke jedinice smještene u kontra smjeru vozaču. Znači, prebacivanje instalacija i ugradnja pravilne upravljačke jedinice bi po jednom autobusu trajalo otprilike nekih 2 sata. Nakon ugradnje odmah početi programirati linije u memorijsku (PCMCIA) karticu upravljačke jedinice i kada bus završi smjenu, lijepo ukopčati karticu i prebaciti podatke linija i sve ostale natpise na internu memoriju.

vozilo SSC

Dakle nije u pitanju ni skupoća samih displaya niti nedostatak vremena za ugrađivanje već čisto nesposobnost glavešina i nemar.  glavauzid

elez

#218 ne radi stražnji displej
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

Specijalna linija na Šolti (s fejsa)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

markost

Ali samo litnja.  ;D

elez

Citat: elez  u Lipanj 22, 2017, 19:37:13
#218 ne radi stražnji displej
Jos uvik ne radi, misec ipo dana i niko ne reagira... Ovo je prestrašno
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...