Iz Hrvatske u inozemstvo

Autor gaspa, Siječanj 05, 2008, 19:40:06

tomo

Citat: Tomek  u Prosinac 29, 2009, 23:35:05
Ljudi, kažu da je recesija!!! Nek mi onda netko objasni zašto su nam trgovački centri krcati?? Zašto su večeras iz Zagreba za inozemstvo na novogodišnje dočeke krenula 82 autobusa agencije Alga, a da ne spominjem još i druge agencije!!!
Da, 82 autobusa.. Ostao sam šokiran kad sam to čuo...

Neki od prijevoznika za Algu su bili Herc tours(2 King Long-a, Skyliner), Panoramabus(Sideral), Ortran(Bova Futura), Martinčić(Lion's Coach L), Bista tours(S315HDH), VTV Pavlić(Starliner SHDHL), Croatia Bus(Transliner N316SHD), Darko tours(S315GTHD, Lion's Coach), Presečki(2 Barbi Italia 99), Domi trans Zlatar(Starliner SHDHL), Fijaker Prom (Cityliner)...

Znači to je cca 4500 ljudi i barem 5mil.kuna.... Nema se.... Jasno je kako Hrvati "igraju" - što manje imaš više trošiš.... Sve su to uglavnom ispeglane kartice i luda novogodišnja noć koja se otplaćuje 6 mjeseci prije ili još 6 mjeseci kasnije....

busfan

http://www.ivanbusviaggi.ch/jm1522/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=2&Itemid=4&lang=hr

Zna li neko nesto vise o ovom prevozniku? Vidim linija HR-CH, ali ne pise koja.
Inace danas njegova preliojepa bijela 315HD u Brckom, pa ne znam da li je uveo novu liniju ili je dosao nekom kao bis

svicar

Iako poznam gazdu neznam nesto koje linije vozi, znam da tuce po Evropi turizam i transfer navijaca iz Ticina(CH) u Italiju( neki jaki tim iz Italije, pitacu ga koji je), uglavnom obiteljska firma, sve pod konac.

Mirta

Željela bih jedan vikend posjetiti Višegrad.
Na autobusnom kolodvoru u Zagrebu mogu vidjeti samo informaciju o liniji Zagreb-Sarajevo. Voze Croatia bus, Panorama bus i Autotrans (znatno je skuplji).
Kakvu vezu imam dalje, nisam uspjela dokučiti. Naravno i za povratak. Može li mi netko pomoći savjetom?
Nikad ne reci:"Nikad!".

busfan

Citat: svicar  u Travanj 22, 2011, 23:38:17
Iako poznam gazdu neznam nesto koje linije vozi, znam da tuce po Evropi turizam i transfer navijaca iz Ticina(CH) u Italiju( neki jaki tim iz Italije, pitacu ga koji je), uglavnom obiteljska firma, sve pod konac.

Juce je bio u Brckom(BiH), pretpostavljam da je nekom ko vozi liniju isao kao drugi bus zbog guzve... Jer svi su pomjerili polaske od petka na cetvrtak, pa su svi juce dosli u BiH.
Inace odusevio me autobus, kao da je tek izasao iz fabrike. Prvo sam pomislio da je IMABUS  ;D

busfan

Citat: Mirta  u Travanj 23, 2011, 10:44:49
Željela bih jedan vikend posjetiti Višegrad.
Na autobusnom kolodvoru u Zagrebu mogu vidjeti samo informaciju o liniji Zagreb-Sarajevo. Voze Croatia bus, Panorama bus i Autotrans (znatno je skuplji).
Kakvu vezu imam dalje, nisam uspjela dokučiti. Naravno i za povratak. Može li mi netko pomoći savjetom?


Mozda ti je lakse u Banja Luku, pa oz Banja Luke u Visegrad
http://autoprevoz.org/pdf/red_voznje_cjenovnik_bih.pdf

Ili nazovi stanicu u Sarajevu

svicar

Citat: busfan  u Travanj 23, 2011, 11:44:57
Citat: svicar  u Travanj 22, 2011, 23:38:17
Iako poznam gazdu neznam nesto koje linije vozi, znam da tuce po Evropi turizam i transfer navijaca iz Ticina(CH) u Italiju( neki jaki tim iz Italije, pitacu ga koji je), uglavnom obiteljska firma, sve pod konac.

Juce je bio u Brckom(BiH), pretpostavljam da je nekom ko vozi liniju isao kao drugi bus zbog guzve... Jer svi su pomjerili polaske od petka na cetvrtak, pa su svi juce dosli u BiH.
Inace odusevio me autobus, kao da je tek izasao iz fabrike. Prvo sam pomislio da je IMABUS  ;D

Na dobrom si putu, poodavno je on vozio bas Imabus suradji sa Panturistom, vise ne, ali ostala je disciplina i red. kada budem u prilici pitacu ga sto je radio u Bosni, ako stvari budu dobro tekle, ocekuje se cetvorka(Setra) u floti.

Mirta

Citat: busfan  u Travanj 23, 2011, 11:48:02
Citat: Mirta  u Travanj 23, 2011, 10:44:49
Željela bih jedan vikend posjetiti Višegrad.
Na autobusnom kolodvoru u Zagrebu mogu vidjeti samo informaciju o liniji Zagreb-Sarajevo. Voze Croatia bus, Panorama bus i Autotrans (znatno je skuplji).
Kakvu vezu imam dalje, nisam uspjela dokučiti. Naravno i za povratak. Može li mi netko pomoći savjetom?


Mozda ti je lakse u Banja Luku, pa oz Banja Luke u Visegrad
http://autoprevoz.org/pdf/red_voznje_cjenovnik_bih.pdf

Ili nazovi stanicu u Sarajevu


Preko Banja Luke mi i više odgovara. Puno ti hvala.
Nikad ne reci:"Nikad!".

Sonja

Zna li netko dali postoji neka linija petkom prijepodne iz Zagreba za Svicarsku (svejedno dali Zürich, Bern, Luzern, Basel ili St. Gallen) ?
Vecinom su sve poslijepodnevne ili nocne.

Tomek

#69
Sa Štampalom možete iz Dugog Sela, Sesveta, Zagreba ili Zaprešića sve do München-a.
S315HD danas na pranju u Herc Toursu

martin

#70
Inace imaju jos S315HDH na kojoj pise LINER REISEN aslika ima u temi STRANI BUSEVI SLIKANI U ZG,gazda je inace iz TOMISLAVGRADA gdje su on ibraca imali firmu STAMPALO BUS a inace u TOMISLAVGRADU imaju S315HDH i 2 kom S215HD samo slike od tih buseva na forumu jos nigdi nisam pronasa a inace firma u MUNCHENU se zove FA MASIC(vlasnik IVAN MASIC)
SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil

mesinovic


mate

Nisam znao tocno gdje da ovo objavim, pa cu ovdje posto se radi o liniji iz Hrvatske za Njemacku, tocnije Ludwigovoj liniji Osijek-Heilbronn. Nacuo sam da doticna firma radi kabotazu putnika, na teritoriju Hrvatske. Naime radi se da kombijem Fiat Ducato, njemackih tablica vozi putnike od tocke A (ugl. Vinkovci) do tocke B (V.Kopanica ili Sl.Brod) te putnici nakon toga prelaze u Bovu koja redovno ide za Njemacku. Koliko je meni poznato po zakonima, on bi trebao putnike voziti u Njemacku, a ne da doveze do Broda, pa parkira kombi, ugl. radi se o obavljanju medunarodne linije s kombijem njemackih tablica na teritoriju Hrvatske, bez napustanja zemlje. U meduvremenu kombi je zavrsio u zici u HAKu u Sl.Brodu, iskreno razlog ne znam (sumnjam da je uhvacen u gorenavedenom prekrsaju)... Ne znam, ako netko moze mi malo podrobnije objasnit ovu situaciju, netko tko ima iskustva u medunarodnom linijskom prometu...evo i nekih slika






Shole

Kako Globtour vozi one svoja presjedanja po Švedskoj ?  Jel im firma gore registrirana pa imaju minibuse na švedske tablice ili ?  Nemojte me sad držat za riječ, neznam točno o kojim linijama se radi, ali znam da je jedna "glavna", vjerovatno Stockholm, ali postoji opcija da putuješ u još par gradova sa presjedanjem. Kako je to riješeno ?

busfan

Mate kako to dokazati? Imas ti "hiljadu" kombija( do 9 sjedista) koji iz BiH redovno nedeljom voze za Austriju i Svajcarsku i sta kad ih zaustave kaze povezao sam svoje prijatelje i poznanike... Tako i ovo ako je obican kombi 8+1.