Nabava novih vozila (autobusi, trolejbusi)

Autor mb0404, Listopad 15, 2009, 23:36:41

MILCHO

Ako je vjerovati određenim izvorima, Bugari nisu dozvolili da preko njihove teritorije idu autobusi sa Euro 1 motorima, pa su zbog toga došli na kamionima.

Možda će drugi dio donacije doći vozom, ali nemam nikakve informacije kada bi mogla započeti isporuka autobusa iz te druge faze. Neki izvori govore da do te druge faze neće ni doći, a mediji pod kontrolom opozicije su potegli priču oko zakonitosti uvoza autobusa koji ne zadovoljavaju Euro 3 normu, a koji su posebnom uredbom ministarstva dobili dozvolu za uvoz.

Najiskrenije se nadam da će uvoz biti dopušten i za drugih 15 jer ova prva tura je bila dovoljna samo da pokrije linije koje su potpuno ispale (ne sve), a nisu se pojačale ove linije koje su na 20-50% od planiranog kapaciteta. Jako je loša situacija na linijama za Rajlovac, Hrasnicu, Buća Potok a u zadnje vrijeme nije ni na Hadžićima sjajno.

MILCHO

Krajem mjeseca bi trebali početi pristizati polovni trolejbusi iz Ženeve

citaro

#332
Pretpostavljam ovi Saureri? Ili ipak NAW-HESS?



Manas

Vrlo vjerovatno Saureri jer su trenutno na prodaji a mozda i poneki stariji NAW HESS dode ako zafali

MILCHO

#334
Ja mislim da će doći NAW-Hess, ali još ništa zvanično ne znam. Oba tipa su na prodaju.


Saureri su stari preko 30 godina, a ima ih 12 dok u Sarajevo treba doći 15 trolejbusa. Ove NAW Hess već imamo u voznom parku što je dodatni plus za NAW-Hess. Valjda ih mogu dobiti za 20.000 eura po komadu.

MILCHO

Trole iz Ženeve su krenule put Sarajeva


Izvor: flickr.com

NAW HESS BGT 5-25

Pošto odavno nismo pisali,ovo što je Milcho stavio su slike prvog kontigenta od 4 trole,a drugi od 5 je na putu za Sarajevo,par slika,sa ljubaznošću kolege iz Ženeve smo objavili na našoj GRAS stranici. klinac
Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.

NAW HESS BGT 5-25

U Sarajevo je stigao danas drugi kontigent od 5 komada trolejbusa iz Ženeve. klinac
Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.

MILCHO

Trebalo bi da danas dođu zglobni autobusi MAN i Mercedes iz Njemačke

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

MILCHO

8 komada, znam samo da bi trebali biti MAN i Mercedes, vjerovatno NG313 i Citaro možda oko 2001-2002 godišta.

Majstor

Danas kroz Zagreb prošao kontigent plavo bijelih NG 313 Vjerojatno za Sarajevo
Samo mi sudite pošteno !

MILCHO

Hvala na informaciji!
Trebalo bi da ih je 8, i dolaze iz njemačke to je sve od preciznih informacija.

Nezvanične informacije su bile da su u pitanju miješano NG313 i Citaro.


NAW HESS BGT 5-25

Dakle,prva vozila autobuskog saobraćaja su stigla u Sarajevo. klinac
Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.

MILCHO

#344
Danas popodne su u garaži bila prva 4 autobusa

2x MAN NG263 ex MVG Minhen
2x Mercedes Citaro O530G ex MoBiel Bielefeld

Trebaju doći još 4