Gradske linije 1 - 9

Autor NP-549, Svibanj 05, 2010, 21:23:37

putnik6

#705
Iz dana u dan stanje jedinice se pogoršava a ide to te faze da dosta putnika ide na 6. te od Vežice pješači do Pećina

Pitanje je dali je to pošteno da putnici koji plačaju istu cijenu karte ko i oni sa Trsata ili Srdoča ( koji bus imaju svakih 5 minuta nekad i manje ) moraju još dobar dio propješačit ili čekat 15-20 minuta a nekad čak i po pola sata jedinicu

Što se tiče drugog smjera oni su u boljoj situaciji imaju tu i 1A ali i 32. ukoliko čekaju bus od Slavice pa na dalje

http://www.autotrolej.hr/Download/2009/09/04/2.pdf
http://www.autotrolej.hr/Download/2011/06/18/1.pdf
http://www.autotrolej.hr/Download/2014/01/10/Lin_11.pdf

Dokaz o tome kako sve manje i manje jedinica vozi kako je krenulo doc ce do faze da ide svakih sat vremena

Bocko

Svi bi mi htjeli da nam autobus ide svakih 5 min, da ima mjesta za sjesti... No ovakva tvoja traženja su nerealna i nepotrebna.
Jedinica ide sasvim dobro, rijetko kada ima popunjenost veću od 70% i stvarno nema potrebe za uvođenjem zglobnih autobusa. Jedino se vizualno može činiti da je plinaš "popunjen" iako zapravo ima još praznog mjesta.
Vozio sam se prije par dana jedinicom do towera ujutro i popunjenost je bila tako "velika" da sam ušao kod tržnice i imao slobodno mjesto.
Inače zanimljivo je da se vozač dizao i govorio da nema stanice na Fiumari i da izađe tko treba ovdje a baba se onda čudila kada je nastavio ravno kao da ide na D403 i gunđala zašto ne staje.

Shole

Produljenjem 1A do Pećina dobio bi se pravilniji interval prema zapadu,  odnosno busevi bi se mogli razdvojit.  Al je isto tako činjenica da je potpuno nepotrebno bilo šta dodavat na Pećine jer stvarno nema nikakve potrebe.  Znam da je stara dvojka imala 120 polazaka, a sad ih je manje od 60, što je pad standarda 50%,  ali nažalost na Pećine se ne vozi nitko osim penzionera i onih koji zalutaju u Tower.  Otkad se otvorio ZTC prema kojem vozi kud i kamo više linija, ni klinci poslije škole više ne idu u Tower.  A to šta netko spominja da Kantirda ima i linije 1a i 32 je istina,  al isto tako imaju i Pećine 10,10a,27 i 29.

Bari

Ali opet teško da će netko za Tower na 10 ili druge linije, da možda prolazi negdje oko rive ili Fiumare bi se dobio još pokoji putnik ovako teško. Na te linije idu ljudi od Kostrene na dalje, nikad ovi do Plumbuma ili Towera nažalost. Jednom sam izašao iz 27 na Plumbumu pa su me u cudu gledali. Ali opet i jedinica je sasvim dovoljna za onaj dio.
KREPAT MA NE MOLAT !

Shole

Sorry, mislio sam kad ide prema gradu.

Filemona

#710
Citat: Shole  u Ožujak 23, 2014, 18:43:28
Produljenjem 1A do Pećina dobio bi se pravilniji interval prema zapadu,  odnosno busevi bi se mogli razdvojit.  Al je isto tako činjenica da je potpuno nepotrebno bilo šta dodavat na Pećine jer stvarno nema nikakve potrebe.
Baš to, nema na Pećinama toliko ljudi da je potrebno bilo što osim jedinice kako je sad. Doduše, problem je na jedinici u vrijeme dolaska u škole (iz smjera Bivija pogotovo) i odlaska, kada se ljudi jedva pokrcaju u bus, a znam i par slučajeva kada nije bilo mjesta te su ljudi ostajali vani. Na 1A se pred nekih 2 tjedna dogodilo da je išao mini plinaš u vrijeme povratka iz škole (pretpostavljam da je bilo krcato poslije, vidio sam je tek na Fiumari). Takve bi se stvari trebale događati puno manje, ako Autotrolej već drži do svog ugleda. I slažem se za šlepanje. Ponekad se 1 šlepa na 1A, ponekad obrnuto, ali i jedno i drugo je loše, kao i to što je loše da je vozni red takav da se šlepanje prečesto događa.

shef

Radio sam probu danas. Dionica Žabica - Dom Crvenog križa na Pećinama. Dan malo netipičan, kiša i ponedjeljak pa Tower ne radi ujutro. Pješke mi treba 35 minuta preko Delte, Cindrićeve. J.P. Kamova. Busom ovako: 9:25 dolazim na stanicu na Žabici. U 9:35 se pojavljuje Conecto 653, poprilično pun, ali većina izlazi van. Ostaje negdje cca 15-tak putnika. Na kazalištu ulazi cca 5-6 penzionera. Na okretište Plumbum dolazi 9:44. Polazak u 9:50, cijelo vrijeme ima negdje max 20-tak putnika. Na stanici kod Towera ulazi masa ljudi i već je malo gužva. 9:55 dolazimo na stanicu kod Doma CK. 9:59 stavljam ključ u bravu od stana.
Zaključak: pješačenje je zdravo.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

kico101

Citat: shef  u Ožujak 24, 2014, 14:23:27
Zaključak: pješačenje je zdravo.
Ti bi mogal i vlakom. :)evil
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole


NP-549

dal je netko primjetio otkad je novi VR da li se opet 1 i 1a vuku jedna za drugom u jednom ili drugom smjeru?

kico101

U četvrtak oko 20,30 kod novog lista u smjeu zapada. Vozim autom iz smjera ZTC-a prema mlaci; 1-cu srećem kod ZTC-a, a 1A kod novog lista . Razmak 1,5 minuta.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Bari

2.5 petak nakon utakmice 1 i 1A jedan za drugim oko 8 na raskrižju prije stadiona
KREPAT MA NE MOLAT !

NP-549

#717
utakmica nije mjerilo,  a što se tiče  četvrtka i termina oko 20:30 lako moguće da je bilo tako.  LInija 1 ide u 00,20,40  a 1A u 10 i 40.  Jedinici trebao oko 10 minuta  Plumbum-Fiumara,  dok 1A dođe za 3 minute  Šet.AKM - Fiumara.  Znači da linija 1 prođe Fiumaru oko 20:50,  a 1A oko 20:43.   1A pokupi većinu putnika pa ga ovaj brzo stigne.  Postoji mogućnost da su jedan iza drugog na svakoj trećoj jedinici  (one što polaze u 40) u periodu kad se isključi peti bus na 1 i treći na 1A   

shef

Istu situaciju i danas vidio u dva navrata, u oba slučaja 1A prvi, 1 iza njega, u isto vrijeme na stajalištu, smjer istok.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Boki651

Primjetio sam da od promjene voznog reda nakon Uskrsa (za liniju 7a) govorim, busevi su stalno puni u špici. Sad to više nisu ni studenti koji izlaze kod Tehničkg faksa jer bus krcat u smjeru zapada ide sve do Plodina, a čak i na zadnjoj stanici u Ćićarijskoj, bude popunjeno i 10-ak sjedećih mjesta.
Do promjene voznog reda (kad su po dva stajala istovremeno) nije bilo toliko gužve u busu.
Treba razmišljati i dugoročno. Izgrađeni su POS-ovi stanovi, njih 90 i kad se to useli bit će još veća potreba za busom 7a i bit će još puniji. Možda bi se moglo pronaći neko rješenje u vidu zglobnog busa koji bi išao iz grada umjesto sa Sv. Križa, jer na Sv.Križ ne može ili jednostavno opet pojačati vozni red, jer će sigurno trebati.