Nabavke novih autobusa (1)

Autor Ivan, Siječanj 18, 2008, 12:53:17

Ivan

Citat: MAN2001  u Prosinac 10, 2016, 20:49:13
Netko je spomenuo sljedeću (veću) nabavku sto me jako razveselilo jer ponovno postoji šansa da se vrati klasično lice zeta MAN/MERCEDES.
Kakve veze ima prvi dio rečenice s drugim?

MAN2001

Dakle u prve dvije skupine pobijedio je iveco a u zadnjoj mercedes,jer to znaci da oni moraju uzet te ili mogu birati?Jer postoji sansa za pobjedu mana umjesto iveca?

citaro

#527
Citat: MAN2001  u Prosinac 13, 2016, 20:36:01
Dakle u prve dvije skupine pobijedio je iveco a u zadnjoj mercedes,jer to znaci da oni moraju uzet te ili mogu birati?Jer postoji sansa za pobjedu mana umjesto iveca?

Nema biranja, ZET nije privatnik. Tj. ne bi smjelo (!) biti biranja...

https://bujicarijeci.com/2012/09/jer-i-jel-jel-je-l/

MAN2001


lussin

Nije još nitko pobijedio, ovo su samo ponude. Razumiješ?

MAN2001


smogovci.bbb2

Koliko je informacija pouzdana znam koliko i Vakula o vremenskoj prognozi ali izgleda da se Solaris ponovno žalio zbog okretnog momenta radi kojega oni ne prolaze na natječaju. I zglobni MB su Conecti (a ne Citari) ali nova linija. E sad buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Kao Autotrolej, najnovija verzija još neide za prodaju.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Majstor

Načuo da je najnovija
Opet Zet poligon za novu seriju ?
Samo mi sudite pošteno !

MAN truck bus

Ja bi rekel da idu conecti kao kod Autotroleja ovi najnoviji se ne proizvode jos sluzbeno.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

man323

A gdje je tebi logika? Autobusi se nikada ne proizvode neslužbeno, jedino vijest o statusu proizvodnje može biti službena.

Ivan

lol, kad šalju novu seriju Zagreb je poligon za nuklearno testiranje, kad šalju staru seriju onda smo zabit koju nitko ne poštuje... ;D

Uglavnom, ne vjerujem u bilo koje rješenje dok ne vidim dokumente. No sve u svemu, s tolikim zakašnjenjem ova serija će biti tako tužno premala, pogotovo solo, s ovakvim deficitima jednostavno će premalo značiti... I općenito, veliki prijevoznik kao ZET jednostavno treba veće serije, da ovako stalno nabavljaju bio bi totalni kaos za održavanje.

man323

Citat: smogovci.bbb2  u Siječanj 02, 2017, 22:03:27
Koliko je informacija pouzdana znam koliko i Vakula o vremenskoj prognozi ali izgleda da se Solaris ponovno žalio zbog okretnog momenta radi kojega oni ne prolaze na natječaju. I zglobni MB su Conecti (a ne Citari) ali nova linija. E sad buljo

Nema teorije da su nudili Conecta jer on košta oko 300.000€ po komadu, a mislim na zglobnog.
Dakle, Mercedes Leasing je ponudio 10 autobusa u vrijednosti od 3,96 milijuna €. I kada to podijelimo na 10 komada, dolazimo do brojke od otprilike 396.000€ po jednome zglobnome autobusu. Citaro G ti toliko i košta, ali cijena odstupa zbog opreme koju kupac naruči. Vjerojatno je tu i uračunat popust na količinu.
Malo nevezano sad za ovo, ali Mercedes-Benz je opet dobio igrača na hrvatskom tržištu - zove se Star Import. Oni su neki dan dobili natječaj za Prometove polovnjake, za Liburnijeve nove gradske autobuse, i sada se bore i za Zagreb.

Shole

Znači li to da nije kao zadnji put leasing sa komplet održavanjem 8 godina ?

smogovci.bbb2

Citat: man313  u Siječanj 04, 2017, 22:54:13
Nema teorije da su nudili Conecta jer on košta oko 300.000€ po komadu, a mislim na zglobnog.
Dakle, Mercedes Leasing je ponudio 10 autobusa u vrijednosti od 3,96 milijuna €. I kada to podijelimo na 10 komada, dolazimo do brojke od otprilike 396.000€ po jednome zglobnome autobusu. Citaro G ti toliko i košta, ali cijena odstupa zbog opreme koju kupac naruči. Vjerojatno je tu i uračunat popust na količinu.

Pišeš o cijenama autobusa u koje je uračunat i leasing ili su to cijene samog autobusa?!
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza