Panturist - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 00:39:00

Tomek

Vlasnik Panturista je Connex.
U svom voznom parku imaju većinom vozila Neoman grupacije i to prigradskih i međugradskih.
Imaju i par MB Citara.

Ovo je popis turističkih autobusa koje sam našao na njihovoj stranici. Ponavljam, vozni park se sastoji još od mnoštva prigradskih Neoplana, MAN-ova...  koji tu nisu nabrojani.

1 - Neoplan Starliner N516/3 SHD

1 - Neoplan Starliner N516 SHD

5 - Neoplan Transliner N316 SHD

14 - Neoplan Transliner N316 K

3 - Neoplan Skyliner N122/3

20 - Neoplan Cityliner N116
  (od toga ih je 10 starijih sa crnim branikom i starom maskom i 10 novijih sa bijelim branikom i novijom maskom)

1 - Neoplan Cityliner N1116/3

2 - Neoplan Cityliner N1116

1 - Neoplan Sportliner N208 L

2 - Mercedes Benz Vito


10 - MAN SÜ 313 Lion's Classic

10 - MAN ÜL 353


Evo i nešto slika što smo imali na starom forumu:












A evo i neo-ve slike Neoplan Starlinera kojih imaju par u dvoosvinskoj i troosovinskoj verziji. Oni su uz Croatia bus jedini prijevoznik iz Hrvatske koji su kupili potpuno novi(e) Neoplan Starliner(e).


erobuss

Imaju dva Neoplana N 1116 - dvoosovinskog i troosovinskog te istu 'konfiguraciju' postavu Starlinera.

maky

#2
Obožavam ovog prijevoznika! Čovjek se doslovno može utopiti u moru Neoplana... Ah!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

man750

Citat: erobuss  u Studeni 23, 2007, 00:45:34
Imaju dva Neoplana N 1116 - dvoosovinskog i troosovinskog te istu 'konfiguraciju' postavu Starlinera.
Mislim da imaju dva dvoosovinska i to OS115FB i OS116FB
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

maky

Citat: man750  u Studeni 25, 2007, 20:59:28
Citat: erobuss  u Studeni 23, 2007, 00:45:34
Imaju dva Neoplana N 1116 - dvoosovinskog i troosovinskog te istu 'konfiguraciju' postavu Starlinera.
Mislim da imaju dva dvoosovinska i to OS115FB i OS116FB
Na njihovoj stranici, odakle su uzeti podaci o voznom parku, naveden je samo jedan  ???

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Neo

I meni je jedan od najdrazih prevoznika, imaju stvarno puno Neoplana sto ja volim...
je zakon

gaspa

Kako to biva danas u poslovnom svijetu - nedokučivi su putevi vlasništva. Zato bih kod Panturista istaknuo da je član odn. dio međunarodne korporacije VEOLIA TRANSPORT sa sjedištem u Parizu, koja ga je preuzela u srpnju 2006. Veolia Transport, najveći privatni europski prijevoznik, jedna je od 4 firme-kćeri grupacije Veolia Environnement, koja se, uz prijevoz, bavi vodom, energijom i zbrinjavanjem otpada.

Dakle, Veolija nije slovenska firma, kako bi se po nekim napisima moglo zaključiti. Postoji i Veolia transport Hrvatska.

Tko ide u Osijek (očigledno nam tamo fali članstvo), nek uslika bus s Veolijinim logom. Ja sam, nažalost, prošao (i to s fotićem!) pored njega (dapače: pored njih!) kao pored turskog groblja  >:( :(

maky

Stari Cityliner:


Na ovom mjestu su uvijek parkirani Panturistovi autobusi jer su vozači smješteni u jednoj od  okolnih kuća, tako da se svaki dan može naići na autobus...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Boki651

Evo jedna Panturistova Temsa slikana danas u Opatiji, na Slatini




Krpan

OS-115-FB, OS-116-FB su dvoosovinci, a OS-117-FB je troosovinac.

stipe15

cityliner na liniji imotski- osijek


morao bih pohvaliti vozača drugog panturistovog citylinera koji je mi je usred pauze izveo bus iz perona i parkirao mi ga je malo dalje da ga mogu na miru slikat.nažalost bio je mrak i slike su ispale loše...

manoplan

Linija Imotski-Osijek je u kooperaciji sa Autopoduzećem iz Imotskog.Uz najbolju volju ne vidim baš isplativost te linije iako kupi putnike u par primorsskih gradova.Kad sam god vidio autobus na toj liniji bio je prazan  ::|

stipe15

bilo je desetak putnika-slabo :-\

Alex


lerotai

ovog do sada nismo imali na forumu?ili se ja vram?
no sikiriki