Prigradski prijevoz – fotografije

Autor tamlover, Kolovoz 08, 2008, 14:05:35

sibencan

ŠI 446-GB (ex. ŠI 696-CS) jučer u 20:15 za Gaćeleze i Čistu Veliku
1997 - 2017

tramvajac 92

Da dođu teroristi i postave bombu u taj bus, mislim da bi ga samo trebalo oprat i to je to. Stvarno se nedaju, a nije baš da imaju neko održavanje,

sniff


Teutonic


Teutonic

Vozija Knin u 15:30,ovo je kad se vratija oko 19:30

sibencan

Danas u 14:15
1997 - 2017

NP-549

#261
Mislim da bi im za prigrad (vi to zovete lokal) bilo najefikasnije primjeniti riječki model. Ako mjesta (općine/gradovi) okolice žele imat donekle pristupačan prijevoz onda moraju sufinancirati polaske po broju prijeđenih kilometara na teritoriju svoje općine.  Kod nas je trenutno cijena 6,5 kn po kilometru, mjenja se kvartalno, a varira od cijene goriva na tržištu.

Karte tada moraju biti po pristupačnijim cijenama.  1. zona (oko 5-8 km od centra) je 10 kuna,  druga zona je 13 kuna i ona je do udaljenosti od oko 15-ak km,  treća zona je 16 kn, a četvrta 21 kunu.  Nema zbrajanja cijena 1+1+1+1 nego svaka cijena posebna.  Ako putuješ sa stajališta koje je u drugoj zoni i putuješ do zadnje stanice u četvrtoj zoni onda kupuješ 3 zone jer se voziš po drugoj, trećoj i četvrtoj zoni i karta je 16 kuna, a ne 30.   Cijene koje sam naveo su za jednosmjerne karte kupljene u vozilu.  Povratna se kupuje samo na kiosku/pošti i jeftinija je oko 35% od dvije jednosmjerne.   Mjesečna je još jeftinija. 

Ako općina/grada smatra da netreba sufinancirat prijevoz jer ne vidi tu interesa (političkog),  onda prijevoznik određuje cijene po udaljenosti i svaka stanica ima svoju cijenu koju su daleko veće jer sam snosi sve troškove.  Kod nas nema takvih situacija jer sve općine gdje Trolej vozi pristaju plaćati subvencije.  Ako dođe do situacije da neke općina nemože podmirit subvenciju, onda se smanji broj polazaka ili se pojedini skrate, dva spoje u jedan...... da bi bilo čim manje ostvarenih kilometara i vozača na raspolaganju

sibencan

Ovaj vjerovatno ide ovdje
1997 - 2017

BareVD

Taj cazmine vozace vozi od mjesta di spavaju do garaze i gdje vec treba. Jos nije u upotrebi za voznju putnika na linijama

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk


sibencan

973 za Skradin
1997 - 2017

Teutonic

Danas u 13:30 ŠI-283 DO za Vodice.
Ovo je ispred Hotela Olympia i bus se tu ispraznio a bio je skoro pun,samo par putnika je nastavilo do kolodvora.Kako sam iša na praksu nisam mogao bolju sliku.

sibencan

BJ 443-FZ
1997 - 2017

sibencan

Evo još jedna; ŠI 970-FL u 12:00 za Vodice, Tribunj, Čistu Veliku i Bilostanovi
1997 - 2017

sibencan

BJ 443-FZ again
1997 - 2017

sibencan

ŠI 693-CS jutros ispred crkve u Bilicama
1997 - 2017