Autoboka, Kotor

Autor arsenal, Veljača 22, 2008, 17:01:42

arsenal

Koga interesuje, ima i site www.autoboka.com koji doduse i nije bas puno informativan, a nema ni starih fotografija koje su meni posebno zanimljive. Ipak, ima ovaj banner koji se u cas jubileja firme, ovih dana nalazi i na vise bilbordova u Boki. Zna li mozda neko koje su marke i tipa ovi stari busevi ?

arsenal

#16
Reportaza je super, fotke takodje. Ero, bio si cak i skroman u ocjeni za "Autobokinu" garazu jer zaista izgleda katastrofalno. Svugdje je puno otpada i djelova rasturenih starih buseva, dobar dio platoa nije ni asfaltiran pa svugdje ima blata i vode, ali ce se i to brzo promijeniti jer se garaza seli na novu lokaciju u industrijskoj zoni Kotora u blizini magistrale ka Budvi. Vecd je kupljena parcela, napravljeni projekti i po dobijanju dozvole, slijedi gradnja reprezentativne nove auto-baze na 3 hiljade kvadrata i novog servisa na 700 kvadrat. Zanimljivo je da ce tu biti i regionalni ovlasceni servis za DAF i autobuse VDL grupe!
Sto se sadrzaja pojedinih fotki iz one reportaza tice, na njima je jedan od 6 buseva lokalnog privatnika Kusevije iz Tivta (vecinom raspali stari sanosi, jedan mali TAM, jedan IVECO-ZASTAVA) i ovaj mercedes koji ste uslikali. Rijec je o nekom maloserijskom uratku nekog svicarskog karoseriste jer je bus tamo i kupljen prije dvije-tri godine.
na fotkama iz "Autobokine" garaze vide se dva stara MAN-a SR 280 HD u fazi rezanja u staro zeljezo, a i SANOS koji je na fotki je u medjuvremenu otpisan i nudi se na prodaju.

erobuss

#17
Negdje sam našao  fotku.



Inače ovaj bus je 2001. godine vozio maturante u Španjolsku!!! Išla su tri OVI Daf SW 360 (tada nisu bili stigli oni Royali što se prodaju na Jankomiru), budući da je bilo 10-ak maturanata 'viška' poslali su i njega. Nevjerojatno, ali istinito  ::|


arsenal

Rashodovani "Autobokin" TAM 260A119T. Jos ubviek nosi originalnu kolor shemu kakvu je imao kao novi auto u floti HTP "Primorje" Tivat.

negas

Citat: arsenal  u Veljača 22, 2008, 22:36:01
Za sve ljubitelje Tamica medju koje i sam spadam....
Posljednji jahac u floti "Autoboke", TAM 260A119T iz 1989, bus je ovih dana ponudjen na prodaju zajedno sa jos dvije rashodovane setre 215 H i HD, jednim FIAT-om, jednim zglobnim IKARUS-om IK 161R i cetiri SANOS-a.
Po meni, TAM-ovi 260A119 i 330A119VT bili su najbolji autobusi koje je proizvela bivsa Jugoslavija. Ovaj u "Autoboki" jedan je od 4 koja je 1988 i 1989 kupilo hotelsko poduzece "Primorje" iz Tivta. Sjecam ih se kad sam ih prvi put vidio kao klinac, bili su fenomenalni, obojani u nesvakidasnju sivu boju sa aplikacijam na temu mora i sunca, imali su Webasto klimu i po dva TV monitora sa video plejerom, zaista impresivno. "Autoboka" je prije desetak godina od "Primorja" kupila dva od ovih Tamica, jednog je nesto kasnije uzeo hercegnovski "Autosaobracaj" (danas "Blue Line"), a posljednjeg, cetvrtog, privatnik Krivokapic sa Cetinja.
"Autoboka" je u medjuvremenu drugog Tamica rashodovala, imam negdje i njegove (tuzne) slike pa cu ih postati.

Gde me nadje, ajd molimte nemoj da me teras da toliki put prevalim, udji u ovaj tamic i ukokaj unutra jedno 50-tak slika i spolja! Zamolis ljude, kazi traze ti neki drugari s interneta, ili kazes da si ljubitelj buseva, ili se snadji nekako...

negas

#20
Citat: arsenal  u Veljača 23, 2008, 09:39:11
Rashodovani "Autobokin" TAM 260A119T. Jos ubviek nosi originalnu kolor shemu kakvu je imao kao novi auto u floti HTP "Primorje" Tivat.

Jer jos stoji ovako, i ovaj predhodni, hm napipacu ja Kotor koliko vidim!!! Sram ih bilo da ovakav tamic oce da uniste, da ima tuzio bi ih nevladinoj organizaciji o brizi za stare buseve (kao sto ima za zivotinje)!!!

lav

Jedan Marcopolo bio je na servisu u Jelahu nedaleko od Doboja.Dali Autoboka vise vozi za Teslc i Doboj

arsenal

Ne znam za to, ali znam sigurno da su dva "Autobokina" Marcopola remontovani u "BiM servisu" kod Novog Sada, te da se sada tamo radi i treci. Cetvrti bus kojem je nedavno ugradjen novi motor, je trenutno na nekon vecem servisu elektronike u Danilovgradu.
"Autoboka" vec duze vriujeme ne drzi liniju za Doboj.

arsenal

Jedan od Marcopolo-a remontovanih u BiM servisu NS.

lav

Sa koim autobusima su vozili Doboj.Na AS Doboj i dan danas stoji naljepnica Prevoz na  more Doboj-Herceg Novi

arsenal

Najcesce bi isli TAM 260 A119 T, MAN-ovi SR 280 HD ili jedan kratki Sanos (lici na Mercedes O 303 od 9 m duzine).

kriticar

sezona je počela .Jučer na ZL Dubrovnik
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

arsenal

Ovi je jedan od dva "Autobokina" SMIT Mercuriusa. Inace, kad se ne koristi za prevoz turista iz ZL Dubrovnik do Becica, dosta cesto vozi redovitu liniju H.Novi-Nis koju "Autoboka" odrzava u saradnji sa "Nis ekspresom".

arsenal

"Autobokina" AVtomontaza 362 HD ( isti kao TAM 331A119VT samo napravljen na MAN sasiji). Slikano juce prilikom ukrcaja na trajekt u Lepetanima.

sanos_a