Autoboka, Kotor

Autor arsenal, Veljača 22, 2008, 17:01:42

arsenal

Dragi prijatelju iz Makedonije, bilo bi super ako bi mogao da pridjes blize i slikas ovog "berkhofa" iz blizine. Naime, to je najnoviji "Autobokin" nus koji je 14.juna imao saobracajku u Albaniji vozeci na liniji H.Novi-Ohrid. Sudario se sa nekim albanskim kamionom koji je na uskom putu u krivini presao na njegovu stranu. Vozac kamiona je pri tom poginuo, u busu na srecu nije bilo povrijedjenih, ali je steta na "berkhofu" prilicno velika, nekih cca 50 hiljada eura. Bus je odslepan iz Albanije u auto-bazu "Autobokinog" makedonskog partnera, "Galeba" iz Ohrida i jos se ne zna gdje ce se raditi popravak, da li u Makedoniji ili eventualno u Vojvodini gdje je "Autoboka" vec radila opravke i obnove nekih svojih autobusa.
Na ovoj slici se samo nayire steta na prednjem lijevom kraju "berkhofa", vidi se da nedostaje vjetrobran i lijevi A stub, ali bi bilo dobro ako ga nas prijatelj koji je ovo postirao, moze malo detaljnije slikati. Unapred hvala!

lav

arsenal može koja slika Setre S 250 Special ???
Koje linije vozi taj autobus ???

sanos_a

Citat: arsenal  u Srpanj 28, 2008, 21:00:50
Dragi prijatelju iz Makedonije, bilo bi super ako bi mogao da pridjes blize i slikas ovog "berkhofa" iz blizine. Naime, to je najnoviji "Autobokin" nus koji je 14.juna imao saobracajku u Albaniji vozeci na liniji H.Novi-Ohrid. Sudario se sa nekim albanskim kamionom koji je na uskom putu u krivini presao na njegovu stranu. Vozac kamiona je pri tom poginuo, u busu na srecu nije bilo povrijedjenih, ali je steta na "berkhofu" prilicno velika, nekih cca 50 hiljada eura. Bus je odslepan iz Albanije u auto-bazu "Autobokinog" makedonskog partnera, "Galeba" iz Ohrida i jos se ne zna gdje ce se raditi popravak, da li u Makedoniji ili eventualno u Vojvodini gdje je "Autoboka" vec radila opravke i obnove nekih svojih autobusa.
Na ovoj slici se samo nayire steta na prednjem lijevom kraju "berkhofa", vidi se da nedostaje vjetrobran i lijevi A stub, ali bi bilo dobro ako ga nas prijatelj koji je ovo postirao, moze malo detaljnije slikati. Unapred hvala!
ne mozam da slikam od poblisku zatoa sto ne ziveam vo ohrid tuku vo kocani a koga slikav bev samo na vikend vo ohrid

arsenal

Ok, shvatam, ali ako ti se  bude nekako pruzila prilika, ti budi spreman da ga slikas ;)
Lave, S250 spezial najcesce vozi na liniji H.Novi / Banja Luka ili Bijeljina, mada ponekad ide i iz H.Novog za Beograd.
Slikacu ti je cim mi "naleti"....

lav

Čujem ime jedno mjesec dana da je Bosnexpres Doboj ponovo počela voziti liniju Doboj-H Novi ali sada u kooperaciji sa Trebavaexpres Doboj dali i Autoboka vozi tu liniju

Imali li putnika za Banja Luku

Tomek

Danas Autobokin Axial viđen u Zagrebu, nije imao nikakav natpis linije

arsenal

Lave, "Bosnaexpress" vozi na liniji HN-Doboj, dosta cesto vidjam jednu njihovu "setru S-215 HDH" koja medjutim ima prepravljena zadnja svjetla (nesto kicasto, rekao bih, kinesko je stavljeno na mjesto originala) pa mi je zbog toga upala u oko. "Autoboka" ima prilicno putnika za B.Luku, bus je obicno 60 -75 posto pun kad krece iz H.Novog.
Tomek, "Autoboka" "axialima" ljeti najcesce vozi za zagrebacki "Generalturist" Britance koji u CG stizui posredstvom te i agencije "Saga", vjerovatno je to razlog sto je njihov bus bio u ZG. Doduse, postoji i mogucnost da se nesto promijenilo u rezimu odrzavanja linije Ulcinj-Varazdin via ZG koju je u suradnji sa "Autobokom" do sada drzao "Globtour" Medjugorje, vozeci svojim busevima u kojima je "Autoboka" imala dio "njenih" sjedala.....

lav

Citat: arsenal  u Kolovoz 01, 2008, 00:00:17
Lave, "Bosnaexpress" vozi na liniji HN-Doboj, dosta cesto vidjam jednu njihovu "setru S-215 HDH".........

Jesi li siguran da je 215 HDH ako ima tri osovine onda jeste a ako ima dvije onda je 215 HD.Imaju li oni šta putnika za H Novi

arsenal

E, onda je u pitanju 250 HD jer ima dvije osovine. Ne znam sto se putnika tice, nisam nesto posebno zagledao, paznju mi je privukla "pozadina" busa sa tim cudnim svjetlima koje sam vec pomenuo.

lav

Koliko se sjećam prije jedno 6-7 godina viđao sam autobuse Teslić Prevoza (Tam 190,Sanos S 415) na liniji Teslić-Igalo.Dali su oni sami vozili tu liniju ili je i vozila Auto boka (ako jeste čime),dali su odustali i zašto ???

Možda sam malo dosadan ali me interesuje ;) :)

arsenal

Obratite paznju na to kako izgleda prednji dio ovog "Avtomontazinog" busa nakonnedavne popravke posljedica jednog manjeg sudara (na "tamica" nakalemili lice "mercedesa" tourismo).

mate

Sto se tice ove prednje maske TAM-a...krenulo se stopama Turaka koji od nekoliko modela buseva naprave jednog i onda nitko ne moze pa cak ni oni sami skuziti o kojem se modelu radi... ;D ;D ;D

arsenal

Jedan od ukupno cetiri "Autobokina" "Marcopolo viaggio I 370" na "mercedesovoj" sasiji sa motorima od 340 ks. Ti autobusi su kupljeni su prije 5-6 godina kao polovni iz Holandije.

arsenal

Danas je gorepomenuti bus zajedno sa ovim "berkhofom" vozio ruske turiste koji su u Tivat stigli brodom na izlete po CG.

busfan



U Bijeljini, ne znam bas koliko je za tu liniju