Tipovi autobusa na linijama 2016. (neuobičajena vozila za tu liniju)

Autor leonardo123, Siječanj 05, 2016, 15:27:33

Ivan

Zanimljivo, nisam jako dugo vidio zglobnog na 165, iako su nekad SG220 i SG242 bili standardni na njoj... Pa me vratilo malo u prošlost, vozio je prije 10-ak godina i jedan bus više i vikendom je bila cijele dane redovita a sad je bijeda, mislim da niti jedna druga prigradska linija nije toliko reducirana u zadnjih 20-ak godina... :P

marin

Citat: Robert  u Siječanj 22, 2016, 14:43:16
Senzori su super stvar i svakako podrzavam da budu ugrađivani na buseve. Stvar je u tome sto jednostavno u pojedinim polascima u spici nastane guzva jer je bas 109 linija koja je po meni karakteristicna jer uvijek prometuje punim autobusom cijelom trasom jer doslovno spaja najfrekventnije dijelove grada dok linije na ostalim termilnalima prometuju na nacin da su na pocetnim stajalistima pune putnika i onda se na svakom daljnjem stajalistu polako prazne ili obrnuto.A kod Citara vozaci dosta ispastastaju jer nisu svi upoznati sa sklopovima na autobusu vec kao i svi zele stici sto prije na odrediste sto je i normalno. Naravno, nije 109 jedina linija koja je takva.
Onda kad ćeš ti drugi put voziti autobus sa senzorima pa kad se "putniku" zatvore vrata pred nosom sama od sebe, pa ti on dođe j**** mater da koji k**** ga stišćeš s vratima onda možda nećeš to napisati. Vozio sam se više puta u 268 kad je Citaro bio dupkom pun, i to je bilo više stajanja nego vožnje, a na 109 je stalno pun ko šipak te kao takvi, Citari uopće nisu stvoreni za tu liniju pogotovo uz balkanski narod kao što smo mi! U APP je savršeno raspoređeno, NG313 i 312 na 109 kako se vrata zatvaraju ručno, sve puno brže ide (a na 172/176/177 gdje se vrata puuuuuno manje koriste su Citari). Znao sam se voziti u NG313 koji je prošao Citara ispred sebe, tj. vozni red ispred sebe, samo zato što je on stajao na stanici zbog vrata! I od puno vozača sam također čuo da izgubiš duplo manje živaca i da lakše odvoziš službu s takvim vratima. Da Citaro ima 4 gumba, svaki za jedna vrata, e to bi bio zakon! To će uvijek tako biti i nikad se narod neće naučit, ako nisu u 4 godine kad su samo Citari bili na 109.

Tomek

Početkom 12 mjeseca sam bio u Luksembourgu koji je inače savršeno organiziran, al naletio na gužvu u busu te smo isto stajali na stanicama u Citaru G jer se ekipa nije micala od vrata te se ona nisu mogla zatvoriti.

C2

E to mi nikad nije bilo jasno zašto ZET ne naručuje Mercedese gdje vozač otvara samo prva i druga vrata, a ostala putnici, dok MANovi imaju ručna vrata s mogućnosti otvaranja od strane putnika (što u dosta njih ne radi ispravno). Da je Citaro konfiguriran kao MAN smatram da bi to bilo adekvatno za Zagreb i za ostale Balkanske gradove. Naprosto bi bez problema vozio na 109 kao i ostali busevi, a to što bi APP-ovci demolirali blokade to je već drugi problem. I kada bi se naručivali takvi Citari obavezno bi trebali imati zvučni + svjetlosni signal na vratima. 

smogovci.bbb2

Citat: marin  u Siječanj 24, 2016, 11:45:38
Da Citaro ima 4 gumba, svaki za jedna vrata, e to bi bio zakon! To će uvijek tako biti i nikad se narod neće naučit, ako nisu u 4 godine kad su samo Citari bili na 109.

Znači krivi su putnici jer na 109 vozi premalo autobusa pa se ne mogu maknuti od senzora na vratima u zglobnim Citaro-ima?! A isto tako i na linijama 268/269 buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

STIB

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

822DoDo

Das Beste oder nichts. MB

tramvajac 92


tramvajac 92


822DoDo

Danas vidio barem 7 kockica u prometu..zanimljivo - na 269 dvije, gbr 519 i 522
Das Beste oder nichts. MB

marin

Citat: tramvajac 92  u Siječanj 28, 2016, 14:18:49
69 na Mikulićima.
Prekrasan odabir! Na 136 gbr. 185 zbog zamjene (bio 768).

atr-zgb

U zadnje vrijeme 850 je najčešće na 310 i 315, vozi ga mladi vozač, svaka mu čast, vrlo lijepa i sigurna vožnja!! :D

Tomek

Na 143 zadnjih dana ponovno vozi Cacciamali!

Ivan

Viđam ih (pre)često opet i na 139, očito neko novo brljanje s plinskima... Opet raspad tehnike ili tek tako?

flip

Danas je na 108 bio gb. 152 ... je li to i inače tako? mislio sam da tu liniju voze samo solo.