Sanos

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:40:02

Kolega garažer

#120
Pronašao sam jednu stranicu:gsppolska.pl
Na njoj postoje podaci Sanosa sa EURO 6 normom.
Da li mi netko može bolje pojasniti o čemu se radi jer sam zbunjen
PROMET Split

GNld

I ja sam jako trepnuo sa očima. Izgleda da Poljaci u obziru na dobro ime Sanosa u Poljskoj goje nadu da ožive ovaj brend na svome tržištu kao po mome neke solidne outlet buseve sa odgovarajučim kvalitetom izrade.

wulfy

Citat: wulfy  u Prosinac 17, 2016, 21:33:39
Jedno pitanje za poznavaoce. Negdje davno sam naletio na letak o autobusu iz 1953 godine. U pitanju su M 38 A, M 38 B i M 38. Ova brojčana oznaka je za broj mjesta, a ako nema oznaku poslije broja onda varijanta bez ,,njuške''. Zna li neko nešto detaljnije o ovom autobusu?

Sent from my Motorola 8400
Naletio sam na ovu ne baš kvalitetnu sliku ovog modela



Sent from my Motorola 8400


akzg22

FAS 11. Oktomvri je napravila je ovaj autobus na Chevrolet 3800 kamionskoj šasiji. Kao i skoro svi karoseristi na ovim područjima su radili na kamionskim šasijama prvih godina nakon Drugog svjetskog rata zbog nedostatka čelika i velike njegove cijene.

Paško

Sanos S12 de-luks, foto: Petar Tanevski

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

akzg22

#125
FAS 11. Oktomvri je napravila je ovaj autobus na MAN L1 kamionskoj šasiji.

https://www.facebook.com/groups/763641757078066/?fref=ts

akzg22


akzg22

#127
Gotovo kompletan FAS program (1988. ili 1989. godina), pretpostavljam, fali Sanos S7 (da li je Zastavina šasija)? Pojavljuje se u materijalu Mercedes-Benz O 303 L 15, duži od modela O 303 koji je sklapao TAZ, u biti gotovo identičan Sanos S 315 T? Da li netko znao o tom autobusu ili je to samo bilo u planu ali nikad nije ušlo u serijsku proizvodnju?

https://www.facebook.com/FAP.Priboj1953/photos/a.623445531008539.1073741832.622554267764332/622573394429086/?type=3&theater

elez



Koji je ovo Sanos?
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

Piše ti na boku ispod stakala, S415
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

wulfy

Novih 70 autobusa za Kazahstan

FAS 11 Oktomvri, (Sanos)
makedonskata fabrika za avtobusi ...
Sreda, 19 Juli, 2017 godina ...

Ne ne e fatamorgana iako na prv pogled izgleda deka e ...

Deneska bese ispraten prviot kontingent avtobusi za Kazahstan ... Sleduvaat uste kontingenti do 70 avtobusi IZVOZ za ovaa bivsa sovetska republika.

Sopstvenikot na fabrikata pretstavuvan od Slave Raspaskovski tivko vo godinite nanazad zaedno samo dvaesetina rabotnici uspeva da ja restartira fabrikata ... Ne ova ne e Van Hool od Bunardzik. Ova e nasiot FAS ...fabrika stara nad 70 godini koja vo tranzicijata od devdesettite bese izglodana do koska ...

Raspaskovski javno kaza deka iako fabrikata rabotese makotrpno dosega vo poslednite desetina godini nikoj ne ja posetil. Nikoj ne se zainteresiral za ovaa domasna investicija.

Toj denes javno se zablagodari na premierot Zoran Zaev sto ja poseti fabrikata i zabeleza deka e prviot premier sto ja posetuva. Licno go izvesti deka ja storniral odlukata da ja isseli kompanijata nadvor...

Ona sto mozese osobeno da se zabelezi bea nasmeanite lica na dvaesetinata rabotnici na celo so nivniot tehnicki direktor ... Direktorot gi narece heroite na ovaa domasna investicija

Odlicno. Se dvizat rabotite.



izvor: Facebook Ljupco Zikov

Sent from my Motorola 8400


Lion's Driver

Užasna završna obrada....kao da je neki amater sređivao 0303 s maskom Tourisma  glavauzid

Paško

Ovo što rade je jako zaostao model, ali veliko iznenađenje je da uopće rade. Mislio sam da su zauvijek gotovi.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

elez

Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...