Automatska naplata karata

Autor markost, Veljača 06, 2009, 16:35:57

maky

Citat: troosovinac  u Travanj 08, 2009, 13:14:15
e da je samo to na jednom su radio pregorili. je povezano je s displejem i na krovu ima gps.
Je, radio su pregorili na g.b. 231  ::|

Inače, šta se tiče vožnje s tim pečatima, čuo sam od nekih, neću sad imenovat, ali jučer im je bio gotov autobus, no nisu ga htjeli mijenjati, a rekli su da će i sutra (tj. danas) vozit stari... Baš ću bacit oko da vidim jesu li ostali pri toj odluci...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

troosovinac

i na 225 su radio pregorili ma ajde pusti te priće vozit če oni svoj bus pa bolje im je vozit novi nego se patit s starom kantom,a pečati ni meni nisu dragi ali nemam izbora  bilo je i drugih rješenja.
bela lađa

maky

Evo ovih dana su na stanici kod općine prokopali komad trotoara i provukli instalacije za onaj "info  display" na kojem će pisat kad koji autobus dolazi, koliko kasni, itd...
U narednim danima će i na ostalim mjestima...



NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Dakle, u sve autobuse su stavljene instalacije za nove uređaje (pa čak i u stare MAN-ove, neka ih  8) ). Ima ih još nekoliko šta ih nemaju...

Međutim, slutim da neki i nebi mogli raditi zbog nečije šlampavosti i brzopletosti:


Inače, danas sam na Sukoišanskoj na kolodvoru naišao na novotariju...


Display koji je u testnoj fazi i na kojem piše kada koja linija dolazi i odlazi. Sutra ujutro će biti svečano puštanje u promet nove naplate karata, na ovom mjestu gdje je uređaj postavljen, na Sukoišanskoj. Nastojat ću prisustvovat tome.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Za one koji žele naučit kako rukovat sa automatskom naplatom, dočepao sam se uputstava...







NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#20
Ali ni to nije sve!
Kao specijalizirani, već afirmirani i nadaleko cijenjeni forum o autobusima, trebamo kao pravi ljubitelji i znalci imati omogućen pristup najsvježijim informacijama i podatcima, a ostali ih trebaju kupiti od nas. Tako sam pribavio nekoliko budućih autobusnih karata (pazite, sustav kreće tek od ponedjeljka, tako da ovo nema nitko i nećete nać u nijednom mediju).
Uglavnom, ovako će izgledati buduće karte:




A ovo će imati vozači:


Eto, hvala zna se kome za opskrbu informacijama ;-)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

421

Koliko vidim,tajnost podataka o vozaču je zagarantirana!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

maky

Citat: 421  u Travanj 30, 2009, 08:08:26
Koliko vidim,tajnost podataka o vozaču je zagarantirana!
U finalnoj verziji toga nebi trebalo biti nego će umjesto prezimena pisati šifre, a njih običan laik ne može znati  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

prometst

Vrlo precizne informacije, ali nije problem, to zna svaki vozač Prometa.
Karte su nastale na obuci vozača.
Izvor informacija je očito jedan od 320 vozača Prometa.
S obzirom da nema još novijih informacija, pouzdano je vozač davatelj informacija.
;)

maky

A trudim se doznat koliko mogu iz raznoraznih izvora...

Nadam se da ćemo uskoro dobijati i informacije iz prve ruke kao recimo iz ZET-a, polako se umaram, ne stignem sve pokupit kad stisnu ostale obaveze...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

the_traveler

Ne znam kako je kod će biti kod vas, ali u Puli taj sustav samo radi gužve.
Da li je moguće uopće švercanje kod vas ili ulazite samo na prednja vrata? Sorry na offtopicu.

maky

Ništa, ništa...
U nas se ulazi na sva vrata. Bilo je pokušano jedno vrijeme samo na prednja, ali nije uspjelo. Premda, ima vozača koji otvaraju samo prva i to im uspjeva, doduše uz negodovanje putnika...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

the_traveler

Citat: maky  u Svibanj 01, 2009, 01:20:28
Ništa, ništa...
U nas se ulazi na sva vrata. Bilo je pokušano jedno vrijeme samo na prednja, ali nije uspjelo. Premda, ima vozača koji otvaraju samo prva i to im uspjeva, doduše uz negodovanje putnika...

Aha. I u Zg-u je isto tako, a vidio sam kod njih u jednom busu (ili je bio tramvaj, hmm...???) jedan od tih uređaja za naplatu, ali nije bio od Pente nego neki druga firma.

Elektronička naplata je dobra ideja, ali kad se ulazi na sva vrata ionako nije bitno jer se ne može voditi evidencija putnika.

busista

"Elektronička naplata je dobra ideja, ali kad se ulazi na sva vrata ionako nije bitno jer se ne može voditi evidencija putnika."

... ova izjava je totalna glupost. Evidencija putnika uopće ne ovisi o tome da li putnici ulaze za sva vrata ili samo na prednja. Pa oni čitači kartica rade kako na prednjim tako i na srednjim vratima. Stvar je samo do kontrole kako će tolerirati potnike koje imaju neponištene karte. U Osijeku takve karte blokiraju s nekakvim ručnim aparatom i vrate ih putniku, ali ih ovaj više ne može koristiti dok ne ode na blagajnu odblokirati karticu. Čuo sam i da su neki vozači dobili upute da ukoliko neki od putnika nisu  poništili tu karticu da ne nastavljaju s vožnjom !?

Busista

the_traveler

Citat: busista  u Svibanj 01, 2009, 20:40:24
"Elektronička naplata je dobra ideja, ali kad se ulazi na sva vrata ionako nije bitno jer se ne može voditi evidencija putnika."

... ova izjava je totalna glupost. Evidencija putnika uopće ne ovisi o tome da li putnici ulaze za sva vrata ili samo na prednja. Pa oni čitači kartica rade kako na prednjim tako i na srednjim vratima. Stvar je samo do kontrole kako će tolerirati potnike koje imaju neponištene karte. U Osijeku takve karte blokiraju s nekakvim ručnim aparatom i vrate ih putniku, ali ih ovaj više ne može koristiti dok ne ode na blagajnu odblokirati karticu.

??? Pa na to sam se i odnosio. Naravno da je to super za evidenciju ako će SVI putnici "poništavati" karte, ali ovisi opet o sustavu kako će to funkcionirati. Neznam kakav sustav vi imate sada.

Citat: busista  u Svibanj 01, 2009, 20:40:24
Čuo sam i da su neki vozači dobili upute da ukoliko neki od putnika nisu  poništili tu karticu da ne nastavljaju s vožnjom !?
Opet, to je sve u redu, ali kako će vozač znati da karta nije poništena ako se ulazi na sva vrata?