Tipovi autobusa na linijama 2008.

Autor tamlover, Siječanj 02, 2008, 10:20:00

kriticar

Citat: tamlover  u Siječanj 11, 2008, 19:20:53
Evo provjerio sam na 121 je večeras ipak i gbr 218. Ali provjerio sam i popis od jutros  ;D Tad je bio na 172.
što, nisi mi vjerovao,a ja se i vozio u njemu oko četiri popodne ,doduše popodne nisam vidio 219(u njemu sam se vozio ujutro oko jedanaest kad sam krenuo na Borongaj), ali sam vidio solo 34 i 106
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

tamlover

Ma daj molim te. Pa ne misliš valjda da sam te išo provjeravat!? Ima puno povjerenje u forumaše ;)
Išao sam u trgovinu pa ga slučajno sreo, a usput i bacio pogled na blokić u autu na koji sam jutros zapisivao tipove na linijama
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

kriticar

1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

kriticar

danas na Črnomercu opet totalni "nered". na linijama 126/127 gbr 72, dok istovremeno liniju 176 vozi gbr.81.na istoj liniji kasnije još viđeni 45 i 268 gbr . 50 je na liniji124 , a gbr. 9 na 137(na papiru mu piše perjavica , a displejima krnjavo ZET iako mu je prije dva dana na displeju uredno pisala ta linija.
gbr 212 sam vidio odostraga u ulici Baruna Filipovća, a kako mu  ne radi zadnji displej  ne znam jeli na 109 ili134(nije valjda na 146)
Valjda će kad dođu city-ji za školski prijevoz ostaviti kojeg classic Ü za prigradske linije I napokon uvesti više reda u raspored buseva po linijama.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Ivan

#34
Danas je situacija normalnija, mislim da na 128 vozi neki SL 283 , ali ostalo je vraćeno na normalu :), kako su školski autobusi pušteni službeno u promet, izgleda da su u većem broju potrebni za školske linije (možda je sad i ostatak privatnika tu izgubio posao). Tako da sam na svim ostalim gradskim linijama viđao samo niskopodnjake. Već sam gotovo zaboravio kako je Črnomerec lijep i zanimljiv kad je "normalan" i kako je vidjeti NL-ove istovremeno na 135, 137 i 130... :)

tamlover

Ajme možda smo nekome napokon otvorili OČI Ivane  ;D

Al pričekajmo recimo tjedan ili dva pa ćemo ih tek onda pohvalit. Kaj veliš? ;)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan

Citat: tamlover  u Siječanj 15, 2008, 13:10:19
Ajme možda smo nekome napokon otvorili OČI Ivane  ;D

Al pričekajmo recimo tjedan ili dva pa ćemo ih tek onda pohvalit. Kaj veliš? ;)
Ma slažem se, obično i kada vidim da je sve u redu (kao što je npr. tijekom ljeta i jeseni bilo) pričekam koji tjedan da ih pohvalim; pa i inače bih ih popljuvao i zbog SL-a na 128, ali nakon onog mučenja i jedan malo normalniji dan mi je dovoljan da mi potakne nadu...  :-\

Tomek

Pretpostavljam da danas onda ne voze 121, 109, 115 i 118 jer jučer je 18 autobusa bilo izvan stroja u APP-u  ;D

Ivan

#38
Citat: Tomek  u Siječanj 15, 2008, 16:13:43
Pretpostavljam da danas onda ne voze 121, 109, 115 i 118 jer jučer je 18 autobusa bilo izvan stroja u APP-u  ;D
Prešlo je to samo tih par linija :o, mama mi kaže da prošla dva dana nije vozio 126 u 6:30, dakle izgleda da i ovdje 4./dvokratni bus fali iako je onda u špici raspored daleko gore poremećen nego na ovim gore linijama... Još malo pa ćemo doživjeti i na takvim rjeđim linijama ljetne vozne redove, otkad pamtim ne sjećam se takvoga nečega... Strava. A natječaj za nove autobuse namjeravaju raspisati sada u drugom mjesecu (barem je tako Tolić tvrdio na predstavljanju školskih), i opet pričaju o nebulonih 200 komada. Koji idiotizam. Da imaju mozga naručili bi prošle godine 50 komada i ove godine 50 i mirni su sljedeće 3-4, a ne da planiraju nešto što stvarno nije potrebno i zapravo tada ne rade ništa...

Tomek

Otkad je došao Tolić jedini autobusi koji su naručeni su ovi školski, Lion's Cityje je naručio još Pevalek.

Meni mama veli da ujutro već par mjeseci oko 7.00 kad ide na posao nema 121, da ga više ni ne očekuju pa se iznenadi ekipa kad dođe. Glavno da je već počelo useljavanje novoga naselja na mjestu bivšeg Risa gdje je niknulo desetak zgrada sa 702 stana. Ajmo svi na 137 Perjavicu! ;D

tamlover

U s Risovcima će bit veselo.
Kaj se nabavke tiče, 200 komada će bit ukupno naručeno za sljedećih nekoliko godina, tj bit će natječajem pa kasnije ugovorom ustanovljen nekakav tempo. Već sam rekao da mislim da bi do kraja godine mogli dobit 30-ak autobusa, a budući da se pazi na to da sve bude ravnomjerno (makar i nepotrebno) to znači za APP 15 komada. Da sam optimist rekao bih 20 (pa ukupno 40), al s ovakvim ZET-om ja nemrem bit optimističan.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan

#42
Citat: tamlover  u Siječanj 16, 2008, 21:07:23
9.ka na 120  ;D ;D
Bio je inače na 176 u špici... :) Mogli bi staviti da on i 7 voze stalno 176 kada ZET više ne vozi za Plivu (barem koliko ja vidim)...

A tu i takvu 120 bi više bilo bolje ukinuti, samo troši gorivo i slobodne dane vozačima (pogotovo jer nekako normalno i vozi samo subotom i nedjeljom).

....
Btw., jučer ujutro je na 126 vozio 65, već sam mislio da su se zetovci opet izgubili, ali na stajalištu za 127 je već čekao neki NL 263, tako da je 65 očito bio samo zamjena na kratko vrijeme. :) A ni danas nisam vidio ništa čudno na Črnomercu, tako da mi se čini da se stvari ipak jesu popravile (tj. vratile na stanje prije dolaska školskih). :)

Tomek

#43
Bijeli školski gb612 danas na 130. Ilicom je pičio 80km/h nevečer, prijatelj se vozio.

Ivan

#44
Jučer sam, nakon puno vremena, napravio prigradsku turu :), i to zapravo spontano jer sam kod Lisinskog slučajno vidio 166 kako prolazi (inače bih otišao doma :D). Uglavnom, išao sam sa njim do kraja, vozio je 74, SL-ovima iz nekog razloga jako pada snaga motora :(, ali, ipak, vožnja je bila udobna (da nije SL ne bi bilo lako preživjeti jame koje traju 10 km na cijeloj relaciji Hrašće - Dragonožec)... U Dragonošcu sam vidio jedan školski Lion's Regio, valjda je vozio za OŠ Brezovica. Iz Dragonošca sam otišao na 163 u Trpuce i nazad prema S. mostu, vozio je, uobičajeno, EL 2x2 (SL-ovi su se sa 163 već odavno polako preselili na 161, 162 i 169), u ovom slučaju vozio je 48, i puno mi je zabavnije bilo voziti se njime nego sa 74, motor je vukao k'o nov, a i ovjes mu je bio OK, bus se sasvim dobro se drži.

I ostalo sa Savskog mosta je bilo normalno, bila je hrpa SL-ova na prigradskima, g.b.6 je vozio 159; NL 263 na 132 i 133, EL-ovi i SG 220 na 110, dakle sve je uobičajeno (i, po mom mišljenju, dobro raspoređeno :)). Jedina malo čudnija stvar je bio Lion's City na 165.

Na terminalu Dubec (uf, tamo me nije bilo već mjesec-dva dana :)) je isto sve bilo uobičajeno, linija 212 ni dalje više definitivno ne dobiva više od 2 O 405 GN, poekad ne dobiva ni jednog; a prije godinu dana su obično bila 3 ili sva 4, stvarno mi nije jaso zašto su ih morali prebaciti na 268 ???...
Ostalo je bilo kako je inače, na 224 O 405 N, na 26x uglavnom O 405 N, na 27x Conecti. Išao sam sa Conectom do Blaguše i nazad. Opet sam si nažuljao leđa, one ružne stolice iz Conecta treba ili modificirati i produžiti im tapecirani nalson, ili počupati i staviti umjesto njih nešto normalno (npr. ako budu rashodovali SL 202 i O 405, to su sasvim dobre stolice), ili još bolje kupiti neke prigradske stolice kao u novim školskim SL-ovima, jer Conecti voze podosta duge prigradske linije za koje im ovjes i raspored sjedala jesu sasvim dobro prilagođeni, ali same ove stolice su preodvratne...

U Sesvetama sam vidio g.b.628 na 278, pošto je linija duga samo 3-4 km u jednom smjeru (a i više bi se moglo reći da je sesvetska gradska nego prigradska...) mislim da bi ipak bilo bolje da tu stavljaju niskopodnjake, mogli bi ponekog niskopodnjaka sa 261-263 poštedjeti pravih prigradskih cesta, a SL sa 278 (a i Conecte koji svako malo voze 214 i 225) slati umjesto njih...



.......
No, da, tako da mislim da su se Savski Most i Črnomerec vratili u normalu :), sada je prošao cijeli tjedan pa sam već pomalo siguran u to.