Karta gradskih linija

Autor Ivan, Ožujak 25, 2008, 11:20:41

Ivan

Kad je ZET nesposoban proizvesti ovakvo nešto, mora netko drugi. ;D

:) Evo, uploadam poboljšanu verziju (sa upisanim svim stanicama, ispravljenim lošim crtama itd.) karte koja je bila još davno uploadana na starom forumu. Naravno, upisane su i nove i produžene linije...

Jednog dana bih mogao napraviti i prigradske linije, razmišljam o tome već dugo, budem već valjda. Ako ZET ne objavi neke dobre karte prije... :)



....
Btw., nisam baš zadovoljan time što mi je program zamrljao linije (npr. ovako to izgleda u mom fileu, u PDF-u je puno gore), mogao bih poraditi na tome da ispadne bolji PDF, no o tom potom. :)  A ni nije PowerPoint baš najsretniji program za izradu karte, ali nisam imao volje prebaciti se na nešto drugo kada sam na njemu počeo švrljati... Tako da znam za ove grafičke greške... Ali ako imate prigovora na nešto drugo, samo pišite. :)

gaspa

Čovječe - TI NISI NORMALAN  ;D ;D ;D

Pa ovako nešto još ne vidjeh NIGDJE. K tome da shema slijedi smjer i stvarno krivudanje ulica... ZET bi ti trebao dati doživotni pokaz za ovo. Ali, kako oni to neće znati (ili htjeti) cijeniti, mogao bi se obratiti turističkoj zajednici grada, pa nek otisnu tu kartu za turiste. Još se onda dodaju ikonice glavnih turističkih znamenitosti...

Zaista, za mene najfascinantnija stvar na ovom forumu dosad !!!

Tko prigovori išta, stvarno je zloban

Ivan

Eto, u zadnje vrijeme se ne bavim javnim prijevozom koliko prije, ali odlučio sam ovo dovršiti koliko se može, poslije hrpe promjena koje je trebalo ugladiti i uskladiti napokon sam uspio skrpati nešto što se može stavit na net. Smiley

http://www.mediafire.com/?u67rx2o2po241gt

I, kako vam se sviđa?   :D


za one koje zanima...
Ranije verzije su bile grafički jako sirove jer je sve skupa rađeno powerpointu pa prebacivano u pdf (jer sam nekad davno prije 7 godina počeo švrljati u powerpointu, a kad sam skužio da bi bilo bolje uzeti neki program za vektorsko crtanje karta je već bila velika), i dalje imam sličan problem ali malo sam skužio kako sve grafički ugladiti koliko se moglo u pp-u, a valjda je ipak bolje ovako sad u jpeg-u nego u zamrljanim pdf-ovima, iako je fajl nespretno velik i opet ne jako kvalitetan...

Prigradske linije još nisu gotove, ali sami gradovi Zaprešić i Velika Gorica jesu, samo nisam siguran za ponovno premiješanu liniju 180 u Zaprešiću pa mi recite nako je netočno nacrtano.

Za one koji su eventualno zbunjeni što se tiče podjele teritorija (ono kad se ljudi svađaju "Sesvete jesu Zagreb" itd.), vodio sam se isključivo Registrom prostornih jedinica RH, dakle Sesvete nisu isto mjesto kao Zagreb, to što je administrativno područje Zagreba šire od samog naselja Zagreb je druga stvar. Što se tiče kvartova unutar gradova, napisao sam kako sam uspio poloviti sa karata i kako ljudi smatraju da im kvartovi izgledaju, ako mislite da ima grešaka slobodno pišite.
  :)

Ivan

Nema nikakvih prigovora, ispravaka? :)

tramvajac 92

Kad baš hoćeš :) : linije 116 i 119 stajalište Zverka-Goljak se zove Samoborska-Goljak

vanja

Svaka čast Ivane! Ovo je stvarno jako korisna karta...

822DoDo

 buljimir  Za ovo stvarno treba imati živaca i volje.. Svaka ti čast!
Das Beste oder nichts. MB

Ivan

#7
Mali dodatak postojećoj karti, noćne linije.

Pretpostavljam da su informacije malo previše zbijene, vjerojatno ću ju još mijenjati, no nitko dosad nije radio takvu kartu pa se nadam da može biti korisna.

Uglavnom, i ova karta će se naći na velikoj. U dogledno vrijeme stavit ću dopunjenu kartu sa svim ZET-ovim prigradskim linijama, trenutno radim na tome, nadam se da će biti gotova kad bude otvorena nova linija s Kvatrića za V. Goricu. :)


Ivan

Link s malo ispravljenom verzijom, i odmah sa slikom da se ne mora otvarat zip...

blue

Bravo!

Ako zelis pomoc da ovo prikazes na Google kartama - javi mi se

Ivan

Možda, probao sam pomalo crtkati i tamo prije nekoliko godina, samo Janjko je već unio linije na openstreetmap i onda mi se činilo suvišno nastavljati s Googleom...
http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=13093.0

Ako Google ima više opcija od ovoga možda bi vrijedilo napraviti još jednu kartu, no zasad se držim svojih shematskih prikaza koji nisu potpuno geografski vjerni, ali kad sam ih radio preglednost mreže je bila bitnija od geografske preciznosti (odnosno barem sam se trudio da bude pregledno).

matijaduda

Postoji li karta za 2014 god. (gdje su i velikogoričko, sesvetsko i zaprešićko područje)?

Ivan

#12
Radim na novoj verziji karte s uključenim prigradskim područjima, inače su uglavom dovršene i može ih se vidjeti na ovom threadu
http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=19320.0


astridman

Ivane, tvoje karte su divne! hvala!