Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

ipiljek

Iz koje je to godine?Možda 2003. ili 2004? ???
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

Ivan


MAN fan

da.evo bas kako je Ivan rekao - 2001. su slikani a ovaj gb290 je rashodovan 2004. ;)

conecto

Citat: Portos  u Prosinac 27, 2008, 09:34:39
Citat: Shole  u Prosinac 26, 2008, 15:57:54
Da, imaš pravo, nisam se sjetio da je i Novi Sad imao hrpu vrlo slično obojanih.  MOžda još i dandanas voze, ko zna.
BTW, malo je OT, dal neko zna čiji bi mogli bit ovi tamno zeleni sa dvije šajbe naprijed?
Ovo je slikano u doba Ikarusa 115 i 160 dakle dok su imali Raba motore. Tada je još uvijek bojanje GSB autobusa bilo tamno zeleno, tek kada su počele isporuke IK 161 GSB je prešao na crvenu boju. Isto tako svi MAN SG sklapani u Ikarusu imali su crvenu boju. Dakle slika je iz 85' ili 86'

Malo kasno ali ipak... Slika je još starija što se vidi po dvostrukim okruglim farovima. U ZET su 1985. već iz tvornice dolazili solaši s četvrtastim farovima ( u APD od 747 nadalje)
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

nikola

#49
Zglobni TAM


MAN SU220


TAM260A116M Am

Tomek

Fenomenalno... Em zglobni TAM(sjećam se kao da je danas kad je plavo krem gb259 vozio na 121 pa sam s njim napravio par krugova), pa jedan stari SU i onda noviji TAM s dubravskim garažnim brojemšto se moglo vidjeti prilično kratko vrijeme... Fenomenalno.. :D

ipiljek

Stvarno super slike, svaka čast!!Jel znaš iz koje su godine slike? :) ;)
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

MAN fan

i od mene stvarno svaka cast...za svaku pohvalu ;)

tamlover

Ma fenomenalno... Lijepo prisjećanje na prvu polovinu devedesetih u našem gradu. A za dva TAM-a (pogotovo prvog) bi ti i piće po želji platio.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

mansg313

Svaka čast "Bijelko" je legendaran ali se vidi na slici da je več pri kraju svog voznog staža :'(

ipiljek

E da vas pitam još:"Di je slikan ovaj SU220?"Nekak mi je poznato, ali nemogu se sjetit... :-\
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

STIB

Citat: ipiljek  u Siječanj 21, 2009, 17:47:27
E da vas pitam još:"Di je slikan ovaj SU220?"Nekak mi je poznato, ali nemogu se sjetit... :-\
Slikan na tadašnjem trgu Petra Drapšina, današnjem trgu Vlatka Mačeka, u pozadini prve slike je Rudolfova vojarna i ulica Braće Oreški, danas Austrijska.
Bus je tada vozio umjesto tramvaja jer se rekonstruirala pruga kroz Ilicu.

BTW, slika s tvog avatara je nastala kojih 50 m dalje...  :)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

MAN fan

#57
evo jos jedna slika koju sam zaboravio stavit :-\...vjerujem da ih se svi sjecaju

picture taken from www.przegubowiec.com

kekobus



Bilo je i ovoga, iako malo mutno

Tomek

#59
Što se tiče ove druge slike  :D, ovo bi mogao biti ili 205 ili 209 jer su oba imala reklamu Poco.. Mislim da je 205(kasnije je on ofarban u plavo).