ZETframe - jednostavniji pristup rasporedima

Autor Blagus, Srpanj 15, 2016, 20:53:24

Blagus

ZETframe je nastao prije dosta vremena, ali javno je bio objavljen samo u prolazu u jednoj temi na zeljeznice.net te se glas brzo zagubio.
Možda ovdje dobije malo veći publicitet.

Ideja nije najoriginalnija niti bogata fukcijama, ali posluži za brzi pregled voznih redova, radi na svim platformama, besplatno je i nema reklama, a tako će i ostati.

Daljnji razvoj je svakako u planu.
Za sad radi tako da se upiše broj linije (bilo koji broj 1-999) na temelju kojeg će se povući podatak sa ZET-ove stranice.
PDF i linkovi na detalje funkcioniraju, jedino kod mene na Androidu sa Chrome browserom ne radi izbor datuma, to ću riješiti.

Očekujem komentare i prijedloge.

Link (u bližoj budućnosti će se promijeniti): http://zet.blagus.info/

Ivan

#1
Dobra ideja, sad na kompliciranoj stranici zet.hr treba dosta klikati da se dođe do linije i obično odem na google i napišem zet _ (br.lin.) kad tražim vozni red. Ovo je lakše nego tipkat zet svaki put u google tako da bi mi moglo biti na vrhu bookmarka na mobitelu. Treba i na službenim stranicama napraviti daleko elegantniju organizaciju tražilica, ali i pregled osnovnih stranica je mogao ostati više u stilu kako su nekad bile, iza zet.hr jedan klik do popisa svih tramvaja odnosno autobusa odnosno obavijesti, a ne hrpa zbunjenog klikanja. Tako da su stare stranice više služile svrsi nego nove...

Pogotovo mislim da su promašili s tim tramvaj/bus > dnevni/noćni, mogao je tramvaj i bus biti iza jednog klika a cijeli noćni sustav biti treći klik za vozne redove na početnoj strani (plus da za noćne, pošto je malo stavaka na stranici, odmah na vrhu bude obavijest vozi li bus ili tram taj dan na svakoj noćnoj tramvajskoj jer to je bitno a skoro nemoguće naći u žurbi, a na nekim linijama kao južni dio 31 može biti kritično gdje stajati); a ne da je umjesto tome na početku lakše pristupiti hrpi manje zanimljivih stvari poput marketinga na koju 99,8% svakodnevnih korisnika nikad neće kliknut (osim slučajno). No dobro, malo sam skrenuo s teme, ovo je dobra stvar.
:)

PS meni na starom iphoneu dobro rade datumi

Blagus

Upravo zbog te kompleksnosti je i nastalo ovo.

Prvo što moram dalje dodati je prikaz obavijesti o izvanrednim događajima. To je onaj okvir koji iskoči kad se otvori naslovna stranica i to nikad nisam uspio uhvatiti dok mi je kompjuter blizu da znam vidjeti kaj moj program treba izvući sa stranice.
Uz to treba skužiti kako automatski filtrirati tip vijesti da pikažem samo obavijesti o promjenama u prometu bez marketinga.
S tim više uopće ne bi bilo potrebe za beskonačnim klikanjem po zet.hr.

smogovci.bbb2

Na naslovnici piše IZMJENE ZBOG RADOVA i kad klikneš na to otvori se stranica naslova IZMJENE U PROMETU. Ne budi lijen uputih dopis ZET-u da se to sa nazivima uskladi međutim nije im važno
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

STIB

Bilo bi puno bolje, jednostavnije i korisnije za putnike kad bi se obavijesti o izmjenama pojavljivale i uz svaku liniju koje se tiču!
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Blagus

#5
Citat: smogovci.bbb2  u Srpanj 16, 2016, 10:59:22
Na naslovnici piše IZMJENE ZBOG RADOVA i kad klikneš na to otvori se stranica naslova IZMJENE U PROMETU. Ne budi lijen uputih dopis ZET-u da se to sa nazivima uskladi međutim nije im važno
Nije mi problem uopće to, nego to da se informacije ne drže na istom mjestu. Na primjer, radovi na Britancu od 18.7. su najavljeni pod "Vijesti" i nema ih pod "Izmjenama", a recimo ostali radovi koji također počinju 18.7. stoje pod izmjenama i nema ih pod vijestima...

To je jedan problem, drugi problem je ona popup obavijest koju recimo stave svakih par mjeseci kad Rumunj sa šleperom potrga KM u Savskoj, ili kad Bandić ne stigne preko noći pojesti baš sav snijeg pa ujutro ne vozi 90% tramvaja. Takav tip obavijesti je vidljiv samo u kratkom periodu dok traje kaos, a nju bih morao vidjeti baš na PC-u da znam kako ju ubuduće automatski pronaći i prikazati.

Citat: STIB  u Srpanj 16, 2016, 11:07:55
Bilo bi puno bolje, jednostavnije i korisnije za putnike kad bi se obavijesti o izmjenama pojavljivale i uz svaku liniju koje se tiču!
Ovo je jako dobra ideja i ići će na ZETframe u sklopu sa razvojem ovog iznad.

smogovci.bbb2

Znaš kako kažu u ZET-u: PROMET JE REDOVIT NA SVIM LINIJAMA OSIM NA ONIMA NA KOJIMA NIJE :)evil
Inače stranicu im održava global dizajn pa da njih možda kontaktiraš hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Citat: smogovci.bbb2  u Srpanj 16, 2016, 10:59:22
Na naslovnici piše IZMJENE ZBOG RADOVA i kad klikneš na to otvori se stranica naslova IZMJENE U PROMETU. Ne budi lijen uputih dopis ZET-u da se to sa nazivima uskladi međutim nije im važno
ZET naslovnica > aktualnosti >Izmjene u prometu > izmjene u prometu = izmjene u prometu.
ILI
ZET naslovnica > izmjene zbog radova > izmjene u prometu .
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Portos

Ima li netko "toplomjere" za sve vozne redove linije 172? Može na PP. U biti me zanimaju vozna vremena autobusa na 172 između 6:30 i 8h ujutro, dakle u doba najvećih gužvi na Bologni i Ilici.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

STIB

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU