APP -- prošlost (počeci APP-a i ASP)

Autor 5AR, Svibanj 13, 2009, 23:40:37

5AR

Malo ćemo ubacit nekadašnja vozila APP (ASP):

ASP B103 Sanos S314 i







ASP B117 Sanos S315 služe kao spremište








APP 28 MAN SL200 kao drvarnica







i jedan bez gbr. koji služi kao sjenik.








Tomek

Fenomenalno otkriće. Inače ovaj MAN bi zbog vratiju ipak trebao biti MAN SÜ 240, a ovaj bez garažnog broja je definitivno Graf i Stift GSÜH 240M12 popularniji na ovim prostorima kao Stefi Graf  :D

man750

Citat: Tomek  u Svibanj 14, 2009, 18:25:49
Fenomenalno otkriće. Inače ovaj MAN bi zbog vratiju ipak trebao biti MAN SÜ 240, a ovaj bez garažnog broja je definitivno Graf i Stift GSÜH 240M12 popularniji na ovim prostorima kao Stefi Graf  :D
Tomek ipak nisi u pravu u drugom dijelu. Izgleda da APP nije ni imao Graf i Stift GSÜH 240M12, a na slici je Graf i Stift GSÜH 240M10, kraca verzija tog autobusa. Isti takav bio je  g.br.96 Prometa Split
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Tomek

#3
Ajmo znalci, koji bi ovo mogao biti autobus i gbr u APP-u :)

Tomek


Tomek

Vidim da puno ljudi gleda, ali nitko ne pokušava pogoditi šta je ovo.

atlasovac

Neki detalji me navode na Setru iz ranih sedamdesetih, ali ova zadnja slika govori da se radi o zglobnom autobusu. Da li je APP imao zglobne stare setre? I ako jest onda se najvjerovatnije radi o modelu SG180.

Tomek

Evo još jedne prije nego pošaljem cijeli bus:

Tomek


Tomek


trabantlimuzina


passat238

Naiso sam na ove dvije slike na Facebooku kod kolege.


Tomek

#12
Mercedes Benz O303RHD (gbr35) danas kraj Zagreba.. Trenutno ga voze za Belgiju, a od tamo u Afriku ili na istok

shef

A jadan, šteta ga...bio je odličan bus. Puno puta sam se vozio s njim pred desetak godina, neću nikad zaboravit kada je dečkima od Vrbovskog do Rijeke ostao uključen mikrofon naprijed  :)evil
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Krpan

1 u Novoj Gradiški 2008. godine



88 u Osijeku na mjestu današnjeg novog autobusnog kolodvora 2005. godine