ZET razno

Autor tamlover, Prosinac 30, 2007, 18:08:00

tamlover

Evo mislim da nam fali tema u koju bi se mogle postati informacije o ZET-u a koje nisu vezane za autobuse, nego više općenite.
Npr. poskupljenje karata  ;D (ovo je otvaranje teme s predumišljajem ;D ;D)

Baš me zanima kolka bude cijena ZET-ovih karata i razlika kiosk-bus nakon poskupljenja. Ak je poskupljenje 37,5% onda to znači da bi nova cijena u busu trebala biti 11 kuna, a na kiosku 9 kuna. Nisam još nigdje ulovio podatak o novim cijenama, jel neko zna točno? Samo znam da će radnički pokaz čini mi se poskupiti za nekih 80 kuna...

U novinama sam sredinom mjeseca pročitao da je T.J. rekao kako bi nova cijena karte bila 10 kuna ::). To ne odgovara postotku, ali mi se čini kao prihvatljivije poskupljenje.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

STIB

Na kiosku 8, u busu/tramvaju 10 kn.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

narancasti

Kolika ce biti cijena dnevne karte ?

NL 313

Dnevna karta je poskupjela s 18kn na 25kn.
NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

NL 313

Uspoređujući druge gradove u inozemstvu sa Zagrebom, sad smo izjednačeni... 
NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

NL 313

NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

tamlover

#6
mislim da je trebalo povoljnijom učiniti kupnju karte mobitelom, tj izjednačiti takav način kupnje s kupnjom na kioscima.

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

dragec52

Haj.Pozdravljam kolege vozače ZET-a, i kolegu koji radi u garaži Dubrava.Zahvaljujem vozaču Marijanu koji je 31.12 u srednjoj smjeni vozio za Sljeme  i stao nam van stanice jer smo se izgubili.Popričao sa kolegom i hvala još jednom na susretljivosti.Kad mi vozači budemo pozvani na druženje u Zagreb/mi iz Rijeke/ nastojat ću biti TAJ put prisutan.Javio se prometnicima u Dubravi da upitam moguli se voziti službenom iskaznicom tramvajem,što su vrlo susretljivo i ljubazno potvrdili.Bravo mi vozači gradskog prometa,kolegijalnost puno više vrijedi od 10 kn.Želim vam SRETNU NOVU GODINU.

man134

jeli uvas bislo stete na docek

tamlover

Nije ništa prijavljeno PUZ-u kolko znam, a ni ZET se nije oglasio.
Osim ako posljedicom dočeka ne smatramo ranojutarnji sudar auta i tramvaja na Kvatriću. Tome je vjerojatno kumovao neki cjelonoćni party (za ekipu ;D).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....


narancasti

jucer ujutro negdje oko 9 sati autobus  na liniji 109 prema črnomercu se zapalio,vozac je izasao da vidi sto se događa i imao je sto vidjeti.zadnji dio busa je dimio.dotrcao je do svog mjesta ,otvorio sva vrata i rekao da izađemo.
Cekali smo drugi bus i kad je dosao rekao je da je ostao bez goriva ,tako da mi je iz novog zg-a trebalo vise od sat vremena do črnomerca

man750

#12
Citat: narancasti  u Siječanj 09, 2008, 10:32:59
jucer ujutro negdje oko 9 sati autobus  na liniji 109 prema črnomercu se zapalio,vozac je izasao da vidi sto se događa i imao je sto vidjeti.zadnji dio busa je dimio.dotrcao je do svog mjesta ,otvorio sva vrata i rekao da izađemo.
Cekali smo drugi bus i kad je dosao rekao je da je ostao bez goriva ,tako da mi je iz novog zg-a trebalo vise od sat vremena do črnomerca
A gdje su garazni brojevi?
Kakav si ti to ljubitelj autobusa kad si izostavio najvaznije djelove?

BTW
da li tko zna jeli se ponovo radilo o NG272 i koji g.br. je u pitanju?
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

ikar

Citat: davor  u Siječanj 09, 2008, 10:19:43
http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak/art-2008,1,9,,104378.jl

??? :o

Ja u ovome ne vidim ništa vrijedno pažnje. Mali prodaje vozačeve karte dok ovaj vozi i "sprema novac u džep". Pa neće mu valjda svake dvije minute davat novac da sprema u ladicu dok vozi. I kakve to veze ima da je i spremio u džep i da nije vratio vozaču. To su vozačeve karte koje je on zadužio i kupuje ih vlastitim novcem. On bi ionako te novce morao vratiti poduzeću kad razdužuje karte.


"No, to nisu bili jedini propusti ovog vozača jer je, kako navodi Brkić, prije stanice u Velikoj Mlaci vidio stariju ženu koja je trčala prema autobusu, no on je svejedno otišao i ostavio ženu, a desetogodišnji preprodavač se samo nasmijao."

Na stanicama putnici čekaju autobus a ne autobus putnike. Vozaču je posao da vozi i gleda na cestu, a ne da okolo gleda dal ima nekog koji bi se vozio.


"Najgore od svega je što su ove tri greške vozača oštetile dvije starije i nemoćne osobe i jednu s poteškoćama u razvoju. Dečko s poteškoćama u razvoju je moj prijatelj - ogorčen je Brkić."

U ovom slučaju niko nije oštećen. Putnici koji su htjeli karte su ih dobili. ZET nije oštećen jer je on te karte kupio od firme i u njegovom su vlasništvu (opisano gore).

Ivan1983

pozdrav!!! Nažalost novinari su zaboravili napisat da je vozač oduzeo falsificiran pokaz i nevažeči pokaz,naravno jer to im nije bitno,bitan je samo vozač jer ionako se kaže da su zetovci največi ološ u gradu!!!!