Digitalna kartica vozača [ Tahograf ]

Autor Westin, Kolovoz 02, 2016, 17:30:07

MAN truck bus

Istina,a postalo bi već sumnjivo da svako malo ideš na I-BO. Moraš donest doznake Itd... Ako si duži period doma onda ide i komisija...
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

lussin

Ako ti svako malo uzimaš bolovanje doktor ako ima gram mozga će te otkačit bez razmišljanja

CONECTO430

464 ima 953tkm prvi APD City koji ima skoro 1m km!

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

822DoDo

Kakva ti je to izjava? Prvi koji ima skoro 1 milijun kilometara? Po čemu si to zaključio? PRVI koji ima SKORO...znači nema...svi oni imaju skoro milijun..ne može onda on biti prvi...možda će biti PRVI koji će prijeći milijun ali za sad su svi na "skoro".
Das Beste oder nichts. MB

CONECTO430

Ali će imati prvi 90% sam siguran

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

421

Citat: MAN truck bus  u Srpanj 05, 2017, 14:46:49
U APPu je krenulo sa kontrolom tko stavlja kartice u tahograf,a tko ne.
Potom centar javlja vozaču (u slučaju da nije uredu) da od narednog  tjedna vozi dvokratnu službu.
Ne sjećam se da  sam na ovim stranicama pročitao veću nebulozu.
Citat: 822DoDo  u Srpanj 05, 2017, 19:01:38
I tako stalno jer apsolutno nitko se ne bavi bolovanjima i provjeravanjima istih
Zabluda. Netko se time itekako bavi...
Citat: CONECTO430  u Srpanj 05, 2017, 22:15:44
Ali će imati prvi 90% sam siguran
Možda će otići u ARZ na popravak motora ili mjenjača, pa će primat preuzeti neki drugi?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Imam jedno pitanje u vezi digitalanih tahografa. Danas sam se vozio u jednom NG 313 i vozač je stavio karticu u tahograf, a tahograf je izbacivao vožnja bez kartice i na brzinomjeru je svjetlila lampica da nema kartice u tahografu. Kako sad to i šta bi bilo npr da ide kontrola je li vozač ubacio karticu ili nije?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN19464

#97
Nije pričekao da se kartica učita, prerano krenuo. Nekontrolira to nitko na terenu, nego tahograf sam dojavi preko satelita da je voženo bez kartice. Sutra će ga šef zvati.

MAN truck bus

Kada se makne obavijest ima normalan prikaz da je kartica unutra.
Ovakav
samo je umjesto čekića bila vožnja.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

marin

Kontrola je krenula odavno, a i bojim se da su zato i zapovijedili da se kupe kartice jer vas vozače mogu jebat kad hoće. Kao što su našli vožnje u fušu i slično.
Kazne zaista jesu bile dvokratne službe, dan danas jedan jedini vozač u APP nema kartice, išao je na sva moguća bolovanja, tražio rupe u zakonu da zaobiđe dvokratnu, čak je dobio 2 dana za njegu roditelja (da to postoji, lako se provjeri), ali na kraju je odradio sve kaj su mu dali i trenutno je u najgorim službama (srednja/polu srednja) ni vrit ni mimo, ali očito se navikao - on kaže za karticu novaca nema, jer uz kredit i druge obaveze njegova će djeca taj mjesec bit gladna i bilo to istina ili ne, iskreno ga podržavam. Ako hoćeš nadzor može, kupi mi ti karticu stavljat ću je. Dok ima i druga strana, vozač koji ju ima, a ne želi ju stavljat zbog nadgledanja, taj isto drgla srednje (inače kasne) i to mu je najveća kazna, iz pouzdanih izvora. I niti to nije teško provjerit.

Shadowfax24

Jel moguce da dobijes otkaz ako si zaboravio potpuno staviti karticu ?
odradis srednju,dodje ti smjena i onda skuzis da si zaboravio staviti karticu ?

MAN19464

Nije moguće, u tom slučaju isprintaš rad, napišeš izvješće da si zaboravio stavit karticu i opravdano.
Svakome se može dogoditi taj propust.

Shadowfax24

Najgore mi sto nisam isprintao jer mi niko nije rekao,rekli su mi tek naknadno...
jedino ovo da moram zvati i napisati izvjesce i to budem sto prije  umnik2 umnik2 umnik2

MAN19464

#103
Nebrini, nisi ništa loše napravio. Sitna greškica koja se kad tad svakome dogodi. 
Mirno spavaj! good_boy

MAN truck bus

Rekli su da treba stavit u OUT, voziti napravit ispis i napisati na poleđinu zašto je vozio bez kartice i taj ispis sa potpisom i službenim brojem donest dispečeru ili u određenu sobu.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"