Autobusi na probama, posudbama i sl.

Autor maky, Ožujak 10, 2008, 01:03:16

setra

king long gradski u splitu na probi....naravno već prozvan king-kong i mogu vam reći da je dobarrrrrr....

medo

Ako je to onaj isti što je bio u dubrovniku nedavno odmah ga prekriži. Nekvalitetna plastičina, loš sic vozača, totalno loša tabla, tahograf za pitaj boga koje područje zemaljske kugle.... mahanički je ali van europskih standarda.

Paško

Danas je na 15...
To je makaranski Kinez King Long XMQ6121G registracije MA-210-BB.
Unutrašnjost mu je slična 184 i 185, ali ima plastična sjedala.
Nije tako loš, ali dok se otvore vrata, treba mu sto godina, a ona druga (otvaraju se prema vani) stalno zapinju...
Ima neke dodatke za invalide.
Službena web stranica.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

COVIK

Mislim da je ovaj Kinez star oko dvi godine i dosta je vrimena prileza u Makarskoj u garaži.Vlasnik Promet Makarske je ujedno i zastupnik kineza za naše područje pa gleda kako bi ga kome "utopija" jer njemu sigurno ne odgovara za njegov lokalni prijevoz.
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

regio

Citat: Avtomontažafan  u Ožujak 29, 2011, 13:11:54
Danas je na 15...
To je makaranski Kinez King Long XMQ6121G registracije MA-210-BB.
Unutrašnjost mu je slična 184 i 185, ali ima plastična sjedala.
Nije tako loš, ali dok se otvore vrata, treba mu sto godina, a ona druga (otvaraju se prema vani) stalno zapinju...
Ima neke dodatke za invalide.
Službena web stranica.
izgledom baš i nije nešto,al unutrašnjost je jako lijepa..nesviđa mi se to šta nema za otvorit prozor,dosta je zagušljivo unutra,čak ima jako lipi koš za smeće,a najviše od svega mi se dopala vozačeva kabina,ima kameru poviše drugih vrata,moderna tehnika  ;)
Solo Mercedes Benz Citaro
g.b.261,262.263,264 i 265..:)

maky

Na probu stigao i midi BMC TBX Probus...  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

COVIK

Ne triba Promet ni kupovat autobuse,neka svaki misec nabave tri-četri na probu i eto ti novih koliko hoćeš.
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

Paško

Citat: regio  u Ožujak 29, 2011, 21:47:40
a najviše od svega mi se dopala vozačeva kabina,ima kameru poviše drugih vrata,moderna tehnika  ;)
Kinez ima bar tri kamere (jednu u unutrašnjosti, jednu na prednjem kraju, jednu na stražnjem kraju). Vozač ima ekran na desnoj strani gdje može gledat svo troje (ali jednog od jednom).
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

maky

Dam 5 kuna onome tko u King Longu zna baratat komandama od klime...  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

troosovinac

Citat: maky  u Ožujak 30, 2011, 15:51:22
Dam 5 kuna onome tko u King Longu zna baratat komandama od klime...  ;D
samo toliko??????????
bela lađa

Paško

Upravo shvatio da nisam stavio slike unutrašnjosti King Longa. Evo ih:


Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

maky

Ovih dana Güleryüz Cobra na probi...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost


maky

#44
Citat: maky  u Srpanj 21, 2011, 15:40:32
Ovih dana Güleryüz Cobra na probi...
Vozio se i u Cobri...


Uglavnom, ovo je najnovija verzija sa Mercedesovim podvozjem i motorom. Autobus me ugodno iznenadio. Nakon dugo vremena testova i probi raznoraznih Isuzua, Otoyola i ostalih midi autobusa na kamionskim šasijama, napokon se pojavila Cobra na pravoj autobusnoj šasiji sa normalnim razmještajem (motor nazad) i većim promjerom kotača. I odmah poboljšanje!
Sa Mercedesove strane nikakvih zamjerki, motor je EURO 5 sa 280 KS što je super za ovu vrstu autobusa, a mjenjač je obični ručni sa 6 brzina. Ovjes je dobro složen, ništa ne klapa, dobro leži na cesti i ne skače kao slični autobusići na kamionskim šasijama koji mu nisu ni do koljena.
E sad stižemo do Turskog dijela - nadgradnje. To je već druga priča. Testni primjerak je bio jako dobro opremljen i nije mu falilo ništa od opreme, imao je čak i 2 monitora za gledanje filmova i frižider. No završna obrada je poprilično loša. Plastike neprecizno izrezane, rubovi neravni, krivo odmjereni, krovne obloge su jako labavo postavljene, kao i plastike poviše sjedala, itd... No opet, za taj cjenovni rang jako solidno. Po meni je to manje bitan dio od mehanike jer u nas većina autobusa nakon 2 godine ionako izgleda kao da im je 15...


Sve u svemu, ja sam jako zadovoljan ovim proizvodom i daleko je bolji od sličnih konkurenata na kamionskim šasijama, a mislim da bi se u nas našlo i dosta prigodnih linija po Zagori za ovakve mališane...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!