Promet Split - DAF

Autor maky, Veljača 24, 2008, 17:20:05

markost

A nema koji treći bit ili je 24 ili 44,ali prije mislim 24.Ovo je dosta stara slika.

torrente

#16
Citat: maky  u Ožujak 21, 2008, 22:52:39
Zaboravio sam napomenut da su DAF-ovi po još jednoj stvari specifični... Imaju ova mala vratašca na lijevoj strani autobusa. Može li mi itko reći čemu  bi služila? Za slučaj opasnosti?
http://i25.tinypic.com/347a0rp.jpg
ma to je biće zahrđalo ;D

tamlover

Citat: markost  u Ožujak 22, 2008, 18:20:24
A nema koji treći bit ili je 24 ili 44,ali prije mislim 24.Ovo je dosta stara slika.

Je ovo je prastara slika. Prvo autobusi ne okreću više u centru Stomorske još od negdje '99. a DAF-a sam zadnji put na Šolti vidio '98. čini mi se.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Srđan


torrente

ovaj shole na slici je najveći ljubimac žena u prometa 8) i ljudina prava !!

man134

Citat: torrente  u Ožujak 24, 2008, 19:31:36
ovaj shole na slici je najveći ljubimac žena u prometa 8) i ljudina prava !!
faca je vozi dafinu,jednom kad sam bio u splitu isao sam iza jednog dafa oni bukeri mu klapaju skoro pa se otvore opasnost je kad plolazi kraj tebe...

torrente

je ,istina bome,triba pripazit kad se prolazi uz njih,na dosta dafova se oni bunkeri uopće nemogu zatvorit :-\

markost

#22
DAFINA se penje uz Mosor na liniji br. 32 (split-mravinci-kučine).Malo dimi ,ali ide!  ;D


netko

Evo mene opet.Ma sve me zanima.Znaš li Maky,a i ti Markost koliko ih je otprilike došlo u Promet-a i kada???
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

markost

Došlo ih je 25 komada, a kada, to je več teže pitanje, ali je bilo dosta davno.Prije nekih petnaestak godina.

netko

Mrcina od DAF-a na linij 2.

Inače kada pričamo o shemama bojanja može li netko reći ako zna kakve su boje bili DAF-ovi kada su došli i iz kojeg su izvora.Mislim da je ovi g.b.37 osjetio plavu shemu,jer odmah na početku se ispod plave vidi ona crvena boja.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

DAF-ovi su došli ovakvi kakvi jesu, smeđi kao g.b. 24 i ovako bijelo-plavo-crveni kao g.b. 37, nismo ih pituravali.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

Citat: netko  u Rujan 05, 2008, 00:04:09

Inače kada pričamo o shemama bojanja može li netko reći ako zna kakve su boje bili DAF-ovi kada su došli i iz kojeg su izvora.Mislim da je ovi g.b.37 osjetio plavu shemu,jer odmah na početku se ispod plave vidi ona crvena boja.


Da. svi su u originalnim bojama, kakvi su i danas, došli su iz Nizozemske. Uz ove koje smo mi kupili, ostali od tamo su prodani na Kubu, u Albaniju i još neke države po Africi...

brzi

Citat: netko  u Rujan 05, 2008, 12:58:57
Citat: brzi  u Rujan 05, 2008, 12:50:13
Da. svi su u originalnim bojama, kakvi su i danas, došli su iz Nizozemske. Uz ove koje smo mi kupili, ostali od tamo su prodani na Kubu, u Albaniju i još neke države po Africi...
Uuu Nizozemska,tko zna kako su našli vezu do Nizozemske. :o :o

Ovakvi Dafovi su se, mislim prodavali preko nizozemskog Kelyn Trucksa, a Promet, a i ostali prijevoznici u Hrvatskoj su u to vrijeme itekako gledali te dealere... neki su kao što rekoh došli do nas, a neki i preko oceana...

markost

Jedino je bija opituran g.b. 42 (tzv. pidžama).  ;)