Tipovi autobusa na linijama 2008.

Autor tamlover, Siječanj 02, 2008, 10:20:00

Tomek

NG 313 gb165 je vozio cijeli dan na 177 jer je viđen i navečer na 177.
NL 82 sam vidio ujutro na 177.

Navečer na 172 vozio NG 313 gb158, dok su cijeli dan na 121 proveli gb121 i 267.


tamlover

Stvarno za nepovjerovati.
121 i 124 stvarno su uz 176/77 linije s najgorim voznim parkom na Črnomercu. Sasvim neopravdano. A od 176/77 se razlikuju po tome što u zadnje vrijeme puno rijeđe dobivaju nove autobuse.

Evo sad sam u Bistri vidio SG220 i NL263 ('03.)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Danas na 120 vozi gb66(školski subotom :o), na 176 vozi NL gb29 i na 130 vozi NL gb114.

Na 119 već par dana voze samo NL 313, danas gb86 i 87.

tamlover

I na 124 je jučer (subota) bio NL iz '99.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan

Citat: tamlover  u Siječanj 08, 2008, 13:58:39
Evo kratkog izvještaja s Črnomerca. Danas oko podneva....

Na 135 gbr 614

Uz to ponovo na 131 oba žuto bijela školska,
Ma krasno...  Situacija je svaki dan sve gluplja.... Pametnjakoviće u prometu APP treba poslati u neke druge podružnice Holdinga, npr. da prekopavaju Jakuševec ili čiste kanalizaciju, jer za organiziranje prometa su očito potpuno nesposobni... I vozači sa kojima sam pričaju su potpuno svjesni kolika je to glupost i kakve linije ovi autobusi trebaju voziti (pogotovo školski), glavešine bi to trebale znati i bolje od vozača, očito je situacija potpuno suprotna... Dođe mi da se rasplačem.

tamlover

Još info za Tomeka  8) na 121 je 3. bus danas bio SG 242 gbr 219.
Na 125 jedan SG220 i jedan NG272.
Na 137 gbr 9.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan

#21
Najredije bih da nisam ni vidio, 118 je jedan SL 283, jedan i na 120... Moraju opet stalno biti negdje na gradskim linijama, uz to da 129, 130, 131, 135 i 137 sa školskima više ni ne računam... A ne želim ni vidjeti ni razmišljati koliko se istovremeno niskopodnjaka i EL-ova nabija kilometre i lomi šasije i amortizere po prigradskim linijama dok ovi visokopodnjaci prelaze po 5-10 km po satu...

Strašno, otkad su došli školski postaje jednostavno strašno, teško mi je vjerovati da je još prije 3 mjeseca sve izgledalo sasvim normalno i razumno, zašto se nije moglo tako nastaviti i školske ubaciti na prigradske linije sa SL-ovima? Kuda ovo sada vod, kakvog smisla ima? Pa jesu li ti ljudi koji ih sada raspoređuju potpuno nesposobni??? Dođe mi da najradije nemam pojma koji je bus koji i da nikada nisam ni znao niti se počeo baviti autobusima, ovo nije za gledati, previše živaca gubim... :'( :'( :'(   

tamlover

Ivane meni nekaj nije jasno. I sam si rekao da je bilo sve u redu još donedavno. Što je točan uzrok ovolikog broja školskih na linijama, tj koji nam to autobusi fale a koji su bili tu prije cca 2 mjeseca???
Rošade su na linijama skoro svakodnevne, nikako da se autobusi ustale (što se gbrojeva tiče). To mi isto govori da u APP-u nije sve čisto u glavama. Najbolji recept za kvalitetno održavanje i kontrolu vozila već smo odavno otkrili - isti autobusi istim vozačima na istim linijama - SVAKODNEVNO! To naši nikako da shvate.
Tako je danas npr vozač koji je jučer na 125 vozio SG 220 danas vozio primjereniji NG272, a moj najdraži vozač je na 121 umjesto jučerašnjeg NG272 vozio NG312. Takvih primjera ima masu, ali ima i onih valjda privilegiranih koji se već godinama ne miču s određenih linija i pojedinih autobusa kao npr jedan vozač na 123. Takve iznimke bi trebale služiti kao primjer.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

Citat: tamlover  u Siječanj 08, 2008, 13:58:39
Uz to ponovo na 131 oba žuto bijela školska

tako piše  ;D
Žuto bijeli su iznajmljeni od zastupnika MAN-a dok ne stignu svi naručeni školski autobusi. Voze bez displaya sa klasičnim tablama linija. Razmišljam o tome da su im ograničeni kilometri od strane iznajmljivača pa bi to bio razlog što se jedan non stop vere na Graberje na liniji od jedva 3 km. Moraju vozit i nešto duže, 137, 130 ili 131 al definitivno ih se ne može vidjet na prigradskim linijama (o čemu tupimo već danima).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

#24
Znaju žuto bijeli zalutati i na 176, pogotovo uvečer. Koji bi onda razlog bio za gb65 i gb66 te devetku? Ja osobno mislim da su procijenili linije na kojima se najmanje šara i vandalizira autobuse te ih tamo stavljaju(dobro, čudno je da je na 120 subotom gotovo redovito jedan školski), ali opet to bi bilo jedino logično rješenje.
Inače, ptičica mi je šapnula da bi iz Mercedesa u ožujku trebala doći velika pošiljka gradskih autobusa(nije još ništa sigurno, ali se priča). Živi bili pa vidjeli  :D

tamlover

Ptičica je možda malo požurila al nadajmo se.
Moja ptičica je rekla da ništa prije lipnja...

Vandala je manje možda samo na 135. Ovo drugo je dosta dvojbeno.
I bojim se da se moramo pomirit s tim da logike nema trenutno u rasporedu autobusa APP-a.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

kriticar

#26
danas gbr.9 na liniji 137
za tomeka na linji 121 gbr.218 i 219
EDIT
na liniji121 viđeni i 34 i 106 , gbr.36 viđen na liniji 176
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

tamlover

Na 124 NL263 danas - jedan '99. i jedan '03.
Na 120 već danima isti NL263 '99. i isti vozač (gbr čini m ise 114, al papir osto u autu, možda ću editirat kasnije)
Ja sam gbr 219 vidio na 121, ali sam gbr 218 vidio na 172 (mislim da rošada nije uobičajena između 172 i 121 al ko zna)
Već sam u drugoj temi napisao da je jedan novi školski na 177 a drugi na 134 (još uvijek s natpisom naziva OŠ D.Domjanića :P)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

manoplan

Danas predvečer na liniji 115 vozio 'školski' gbr 61. Lion´s classic

tamlover

Evo provjerio sam na 121 je večeras ipak i gbr 218. Ali provjerio sam i popis od jutros  ;D Tad je bio na 172.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....