Autobusi - razno (3)

Autor CONECTO430, Lipanj 08, 2017, 13:09:02

tramvajac 92

Mislim da Prag i dalje ne kupuje autobuse s klimom.  ;)

elez

#61
Citat: tramvajac 92  u Lipanj 22, 2017, 15:15:34
Mislim da Prag i dalje ne kupuje autobuse s klimom.  ;)
Prošlo ljeto sam bio, Karose su sve bez klima, al su im zato tramvaji klimatizirani (noviji)
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Ivan

Lako za Prag, i u Francuskoj i Njemačkoj neki gradovi do prije par godina (a možda i još) nisu kupovali ili kupe samo dio autobusa s klimom a nije da je ljeti puno manje vruće nego u Zagrebu (u biti upravo ovih tjedana ih je zahvatio val vrućine i prije nego Zagreb).

Diermeech

Nije to isto, uspoređivati Zagreb i druge gradove. U Francuskoj i Njemačkoj je javni prijevoz na totalno drugoj razini. Postoji tarifna unija i prioritet ima željeznica, busevi ( i tramvaji u većim gradovima) manje-više služe kao feederi vlaku/metrou ili za stanicu-dvije pa uglavnom nisu pretrpani ( pa ni ne može biti toliko vruće ) kao što je kod nas slučaj... Imamo prugu do Zaprešića i Gorice, nove vlakove a glavno prijevozno sredstvo između tih gradova je autobus... Nije isto voziti se u natrpanom busu bez klime ( npr. NG312 - 109 ) i u polu praznom busu bez klime ( npr. NL 263 - 159).
Prosto je nevjerovatno za koliko se malo novca može bar malo srediti i ubrzati javni prijevoz, a potrošiti će 100 mil. eur na nepotrebnu TRAM prugu do MZLZ.



NP-549

Citat: Diermeech  u Lipanj 22, 2017, 21:10:35
Prosto je nevjerovatno za koliko se malo novca može bar malo srediti i ubrzati javni prijevoz, a potrošiti će 100 mil. eur na nepotrebnu TRAM prugu do MZLZ.

I svako malo na ovom forumu zaključimo kako je općenita organizacija prometa na vrlo lošoj razini,  o detaljima tipa specifična vozila za pojedine linije da i ne govorimo,  a to je samo jedna kap u moru na razini ove države.  Slika i prilika apsolutno svega u ovoj državi.  Kao što mi vidimo debilne poteze u prometu tako je i u poljoprivredi,  šumarstvu,  zdravstvu ......   i kako da krenemo naprijed,  i šta da očekujemo od budućnosti kad u apsolutno ničemu se nemožemo pomaknut s mrtve točke. Ustvari, ne da se ne mičemo s mrtve točke, nego se mičemo u krivom smjeru.

Robert

Na gbg 165 je limarija komplet uređena (vjerojatno izvana). Sav se sjaji a danas je prometovao na 109. Vjerojatno jedan po jedan NG313 odlaze na uređenje. Samo ne znam kada će 163 doći na red jer je on daleko najlošiji po pitanju limarije.

ManNLNG

EUROBUS AV120

smogovci.bbb2

Na Regio-u ratkape sa Citaro-a good_boy
(fotografija od forumaša MAN truck bus)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Stara stvar. Već sam ja to spominjao u temi Autobusi-razno (2). MANove su otpale,pa su stavili Mercedesove. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Dreamwalker

Danas sam primjetio jedan detalj na Stratosima o kojem, čini mi se nije bilo riječi. S lijeve strane na boku naprijed ispod prozora vozača postoji utor za rezervoar za diesel gorivo. Jel to znači da imaju mogućnost vožnje na diesel ili imaju diesel agregat koji napaja nešto drugo?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

421

Dodatni grijač  - Webasto.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

CONECTO430

458 dobio gar.br na "pravo mjesto" 454 također! Na školskima displeyi počeli blokirati 625 ima zadnji 871 qi 62* ima 270 na zadnjem a linija je bila 272

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

822DoDo

I ja sam vidio 622 na 272 a displej je mijenjao smjerove "ZET ZAGREB" i "ARENA ZAGREB"
Još jedan je vozio na kojem je bilo "ZET ZAGREB"...A prije nekoliko dana je na svim autobusima koji su vozili 264, 271, 272 pisalo na sredini "ZET" ali to je bila vjerojatno neka greška s Atronom u vezi tih "novih" linija
Das Beste oder nichts. MB

CONECTO430



Citat: 822DoDo  u Srpanj 03, 2017, 08:53:03
displej je mijenjao smjerove "ZET ZAGREB" i "ARENA ZAGREB"

Prešao je 31km i prebacilo je automatski na iduče što dolazi poslije ZET ZAGREB u atronu!



Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

CONECTO430

537 na 222 danas smjer Žitnjak najava u vozilu kad se vrata otvore : LINIJA 222 SMJER ŽITNJAK (pa ime stanice na kojoj smo) SAVSKI GAJ

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D