Linije - prijedlozi

Autor tamlover, Prosinac 10, 2007, 14:50:24

Ivan

Citat: Diermeech  u Listopad 31, 2016, 22:26:25
Sad sam gledao streetview i mogao bi čak, ako mogu dostavni kamioni, visokopodni turistički autobusi ( Jedan čovjek ima par komada pa se koji put provozi, i lagano prođe) a što onda ne bi mogao solaš od 12m?  Jedini je problem susret sa automobilima, al i to se riješi. No ne možemo odokativno govoriti, dok se ne proba  ;D I nije da bi tim užim cestama putovao u 2 smjera, nego kružno kroz klaru, kao što ide 110 kroz botinec.
Ne može kroz te ulice voziti bus ni jednosmjerno bez ozbiljnih radova na raskrčivanju okućnica itd, pogotovo skretanje ne dolazi u obzir na tako uskim raskrižjima... Nažalost, ovo područje je neplanski jako preizgrađeno.
Mini bi možda prošao ali to je neadekvatno za broj stanovnika, tako da mislim da je jedino zadovoljavajuće koristiti sadašnje pravce, eventualno bi se mogla dovesti linija s V. Holjevca, ali na kraju ostaje slična pokrivenost.

Jedini potencijalni pravac mi se čini F. Molnara-Posedarska do Sisačke, s uređenim pločnicima, strogo jednosmjerna i strogo zabranjeno parkiranje, bez ikakvog skretanja, kao Žagarova u Vrapču gdje voze i zglobni. Ništa drugo od tih ulica nije prohodno za solo bez akcije asfaltiranja okućnica a možda i rušenja nekih kuća...


Mislim da za Klaru treba poraditi na organizaciji linija i voznih redova, a uvoditi nove ulice u promet nije objektivno ostvarivo.


Citat: 421  u Studeni 01, 2016, 14:33:35
Nadam se da ste uvidjeli da nije jednostavno uvesti  bus123 da vozi kroz svaku ulicu i uličicu koju si netko zamisli.
Zato postoje ljudi koji planiraju trasu . Oni znaju zadovoljiti sve (ili barem sve) zakonske okvire kako bi putem VGČ trasa linije postala dostupna korisnicima. kava
'Ajd dosta ovog dežurnog hvaljenja nadležnih "odgovornih" službi, ovdje smo da debatiramo stvarnu situaciju a ne pišemo hvalospjeve organizaciji JGP-a koja je u ADAC-ovom istraživanju europskih (uključujući istočnih) gradova prije 6 godina završila na zadnjem mjestu a otad je napredak velika nula (ili ćemo ozbiljno linije 145 i 283 računati kao nešto bolje od čistog pravljenja stanovništva idiotima? stvarno?). :P

421

@Ivan
Čitanje s razumijevanjem nije ti jača strana.
Nit´ je dežurno, a  još manje hvalospjev organizaciji JGP-a u ZG.
"ovdje smo da debatiramo stvarnu situaciju a ne pišemo hvalospjeve organizaciji JGP-a"
Ja o konkretnom slučaju, a ti odmah prizivaš ADAC. Zaboravljaš da JA vozim linije, a ti se VOZIŠ.
226, 203,263 samo su neki biseri " nadležnih "odgovornih" službi" koje "hvalim".
Počeo si se gubiti u previše znanja i vršiš mobbing nada mnom. Javno.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tamlover

Nemojte opet molim vas....
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

smogovci.bbb2

https://www.vecernji.hr/zagreb/za-put-od-sest-kilometara-moramo-tri-puta-presjedati-i-voziti-se-cak-sat-i-pol-1195356
Za put od šest kilometara moramo tri puta presjedati i voziti se čak sat i pol
Više od sedamstvo Zagrepčana potpisalao je online peticiju za uvođenje direktne autobusne linije, koja bi vozila od Gajnica do Jaruna. U ZET-u kažu - nemoguće

Šest kilometara, pedeset minuta. Odluče li od Gajnica do Jaruna "cipelcugom", vrijeme je to koje će stanovnici zapadnog dijela grada provesti u šetnji. Nije malo, ali, kako kažu, češće se odlučuju na tu varijantu budući da javnim prijevozom isti put traje sat i pol. U šest kilometara presjedati moraju tri puta, što ih je toliko počelo živcirati da su pokrenuli peticiju za uvođenje direktne linije Gajnice – Jarun.

Ludi smo od toga
A iako su im u ZET–u već rekli da autobusa imaju dovoljno te pohvalili povezanost svojih linija, više od sedamsto Zagrepčana, koliko ih je do jučer potpisalo online peticiju za uvođenje direktne linije, ipak misli da si "ZET povezanost može okačiti o rep".
– Djeca s jarunskog područja koja idu u gimnaziju na Malešnici muče se s nepostojanjem dobre veze, kao i Gajničani koji rade na Jarunu – objasnila je pokretanje peticije Višnja Skorin pa dodala kako bi linija, koja bi iz Gajnica, preko Malešnice, Španskog i Prečkog došla do Jaruna bolje prometno povezala Gimnaziju Lucijana Vranjanina, Sportski centar Jarun i općenito stanovnike kvartova na zapadu. Složili su se s njom i potpisnici zahtjeva za novi autobus, pogotovo roditelji čiji klinci dane imaju ispunjene aktivnostima.
– Svakodnevno "taksiram" na toj relaciji razvozeći svoju djecu iz glazbene škole u Gajnicama na Mladost na atletiku i na Jarun na veslanje. Ludi smo svi od toga, previše novca trošim za gorivo, a djeca mi imaju pravo na besplatan pokaz – objasnila je Mirela Vranić, koja nije jedina "mama taksi". Razvozi i Biserka Ninković, i to, kako kaže, jer joj ne pada na pamet da djecu samu šalje na autobuse koji prvo iz Gajnica voze do Črnomerca ili Ljubljanice, pa onda tek do potrebne destinacije.


Općenito je zadovoljavajuće
– Prije nekoliko godina bila je linija koja nije išla u smjeru okretišta. Ne znam točno koji broj, ali znam da sam najnormalnije jednim busom od Gajnica do Jankomira išao na posao. Zašto su je ukinuli, ne znam – rekao je Fran Livić, koji je također potpisao peticiju za liniju.
Da njima ne treba, ali da će svejedno potpisati, ne bi li pomogli svojim susjedima u kvartu, odlučili su Damir Cindrić i Jela Šabarić. – Ne idem gotovo nikad do Jaruna, ali mladež ide, pa neka im – rekla je Jela Šabarić.
A mladež će, čini se, i dalje ići presjedajući. – Na zapadu grada prometuju linije 115, 116, 134 i 146 koje su spojene s terminalima Ljubljanica i Črnomerec, odakle se presjedanjem na tramvajski/autobusni podsustav nastavlja putovanje. Općenito, prometna je povezanost zadovoljavajuća, a treba uzeti u obzir da u sklopu funkcioniranja linija gradskog prijevoza nije moguće uvijek povezati sve dijelove grada direktnom linijom.





"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Tomek

#274
Da malo pojasnim, sve ovo je krenulo na Facebook grupi Gajnice, gdje sve više nezadovoljnih stanovnika ovog dijela grada svakodnevno prosvjeduje te su odlučili krenuti sa peticijama.. U Vrapču/Stenjevcu/Gajnicama sve što se radi su parkovi (moj park kraj zgrade koji je prije dvije godine dobio nove igračke je sad prije izbora dobio ponovno nove, a ove stare 2 god su bačene) i ležeći policajci.. Prometno smo u sve većem kaosu, Vrapče je već 15ak god usko grlo, a zadnjih godina je to postala i Škorpikova/podvožnjak na kojem ujutro kolona bude takva da se izgunio po pola sata, ako ne i više makar je svako jutro i popodne prometni policajac.. Sa blokiranom Škorpikovom gužva seže do raskrižja Bologne i Medpotoka te je automatski blokiran promet svako jutro za Zaprešić.. Zgrade niču kao gljive poslije kiše, a ništa se u prometnom smjeru ne poboljšava iako je podvožnjak Medpotoki obećan i u planovima još od 1988. Isto tako od ranih 90-ih je obečan bazen u Gajnicama kraj današnjeg Super Konzuma i svakih par godina ga je Bandić ponovno obećao no osim novih zgrada ništa se tamo nije napravilo te ljudi moraju djecu voziti na Mladost i generalno u grad.. Od tuda je i došla ova peticija za autobusom na jug jer osim ako se nejde vlakom u vršnim opterećenjima svakog dana postao je stvarno problem doći do centra grada i općenito svih kvartova zapadno od Vrapča.
Tako da sama ova linija nije okidač, okidač je dugogodišnje neulaganje u infrastrukturu zapadnog dijela grada koji je zbog svoje nepodobne glasačke mašinerije od sadašnjeg gradonačelnika zaboravljen..
BTW zadnjih desetak godina u naseljima sjeverno od Bologne Stanjevcu i Gajnicama te na okolnim brdima niknulo je nekih 30-40 zgrada i doselilo se jako mnogo mladih obitelji, pa nije ni čudo da je kaos sve veći..

evo i peticije o podvožnjaku Škorpikova
http://znano.st/znanost-hrvatska-i-znanost/10/pothodnik-u-gajnicama-nakon-svake-vece-kise-poplavljen-ucinite-ovo-da-se-to-ne-ponovi/2166

Ivan

#275
Ja mislim da ova linija nije baš konzistentna s nekim ciljevima i terminalima, naravno, putnici ne razmišljaju toliko sustavno, ali na dobrom su tragu jer sad je kaos sa spetljanim linijama... Ako tako nekako ide treba onda ići praktički usput na Savski most jer to je pranzom Jarunskom samo 4 minute dalje od okretišta Jarun...

No potrebno je sigurno uspostaviti bolju mrežu jer linije po zapadu grada su sad jednostavno divlje produžavane... Moglo se misliti i recimo da se ne baš najpotrebniju 115 svakih 9 minuta u Jankomir malo dalje može okretati odmah do najgušće naseljenog dijela Gajnica (kod vatrogasaca) dok bi ovdje JGP i pješaci mogli postići ono što vozila trenutno ne mogu.

Mislim da bi bilo optimalno da umjesto linije 145 postoji linija Ljubljanica - Oranice - Vrapče ž.s. (a možda i Stenjevec, može biti okretište ne opet kod crkve nego recimo kod vatrogasaca tako se pokriju Gajnice kroz pothodnik dok se izbjegava gubljenje vremena i živaca na podvožnjaku Oranice), za 113 bi bilo dobro da vozi Črnomerec - Golikova - Jarunska - Savski most (114 umjesto postojeće Ljubljanica - Jarun - Prečko), dok bi još i preko Ul. Jankomir mogao doći ili dio 115 ili 107 (bolje 115 koja bi bila malo rjeđa jer bi joj 145 uzeo dio putnika, a i 107 jer mislim da 107 ima budućnost za maksimalno intenzivan promet Glk-Ljubljanska pa ovdje gubi vrijeme dok se vraća bliže vlaku).
Usto treba misliti i na to da se zbunjenu 146 preusmjeri uz preradu nekih od ulica od Malešnice do Zagrebačke da budu na razini Žagarove (širinom su slične, rubnicima, dvosmjernošću i parkiranjem ne) pa bi možda i ona mogla voziti do Trga Mažuranića jer na Reljkovićevoj pada u iste probleme kao i ostali autobusi preko centra Vrapča i Kustošije dok trasom nema nikakve posebne prednosti pred ostalih 15+ linija i tramvajem (ujutro je tramvaj i brži dok su gužve).

ManNLNG

Očito će App vozit ovu liniju od gajnica do jaruna,Jel postoji sansa dolaska nekih novih iz Apd-a jer je app-a valjda manjka.
EUROBUS AV120

MAN truck bus

Pa logično je da APP vozi. Bilo bi glupo da autobus ide od APDa do Gajnica, ne potrebna potrošnja goriva i vremena. ::| APDu fali više autobusa nego APPu, tako da im ne treba.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

Citat: ManNLNG  u Rujan 20, 2017, 09:10:50
Očito će App vozit ovu liniju od gajnica do jaruna,Jel postoji sansa dolaska nekih novih iz Apd-a jer je app-a valjda manjka.
Što će voziti? Rekli su ne.

STIB

Za doći iz Gajnica do bazena Mladosti na Savi je ipak dovoljno samo jedno presjedanje (u Črnomercu) - na 109 i s njom do Horvaćanske pa onda pješke pokraj Studentskog doma do bazena.
Do Jaruna je ipak malo kompliciranije i tu bi Ivanova ideja s promjenom trase linije 113 bila dobro rješenje.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Robert

#280
Jednom davno sam pisao vezano za liniju 127 i 128. Naime i dalje sam mišljenja da bi bilo potrebno testirati liniju 128 da prometuje do Šestina ili čak do Mihaljevca. Mislim da bi se time malo rasteretile tramvajske linije prema gradu, a tako i natrag što prema Britanskom trgu tako i prema Črnomercu. Na taj način sjeverni dio grada bio bi puno brže i efikasnije povezan poglavito radi izbjegavanja vožnje kroz sami centar.
Liniju 127 možda nebi bilo loše poslati još jednu - dvije stanice do sadašnjeg okretišta u Lukšićima. Jedini problem je dosta veliki spust odnosno uspon koji se nalazi između Mikulića i Lukšića. Na taj način putnici koji su išli do zadnje stanice u Lukšićima nebi bili zakinuti a stanovnici Mikulića bi dobili još jednu stanicu.
Naravno, ovu drugu opciju bi svakako trebalo testirati i vidjeti isplativost.


Ivan

Pa ovo je malo na skroz drugoj strani grada, i već smo pričali o tome.

Cijela 128 kakva je sada svakih 10 minuta bi bila bacanje novaca do Mihaljevca, mislim da nema posebne koristi od toga za one koji žive zapadno od Črnomerca, tramvaj preko Trga je do Mihaljevca prilično pouzdana opcija i ne treba mu u principu više od 25-30 minuta ako nema dugog presjedanja, bus ni teoretski ne može biti brži od toga a vozio bi sigurno rjeđe jer ničim se ne bi moglo opravdati poduplavanje 128.
Šestinama isto nije puno brže do Črnomerca preko Lukšića nego s presjedanjem na Bt i 102 je već jako dobra linija s dvije veze s tramvajem, ne vozi prečesto ali to je adekvatno jer nisam nikad tamo vidio prepun bus osim zbog izletnika vikendom.

Bilo bi dobro i efikasno za nekoga tko treba sa zapada sjeverno centra a možda čak i prema Dubravi da bus zaobiđe Ilicu kroz Vrapče i Kustošiju dok ljudi u Trdicama i Završju traže prijevoz, i tu bi možda 1 ili 2 minibusa radila dobar posao (ako bude putnika preko Završja možda može i midi iako su ceste prilično problematične)... S tim da ide brzo nakon 102 da ne ne napuni u Šestinama.
No oko pitanja mini linija u ovom kraju se nešto kao planira već preko 10 godina i ne poduzima ništa konkretno.

tamlover

Da se vratim na problem zapadnog dijela grada. Što se prometa tiče, bez podvožnjaka ispod pruge u razini Medpotoka i spoja te ulice na Šoljanovu i dalje do križanja između Metroa i City Centra neće biti bolje. Uz to, treba nešto smisliti i s postojećim čvorom Škorpikova Bolonja a bilo bi važno probiti se ispod pruge u Podsusedu. Čak i rješenje odvodnje na Bolonja-Škorpikova je za sada u povojima, a ovo sve ostalo znanstvena fantastika tak da...

Pokrit se treba s postojećim poplunom kolko god bilo na knap. Volio bih vidjeti nešto od ovoga:

1. Nazovimo to novom 120 - Gajnice (Sigetje, početno stajalište kod zgrade općine) - King Cross - Prečko. U smjeru A bi s početnog nastavio Sigetjem prema zapadu s još jednim stajalištem kod ulice Gajnice, pa s novim stajalištem Huzjanova-Konzum, pa postojeće na kraju Huzjanove, dalje predvidivom trasom do Prečkog. Tako bi Gajnice i okolna naselja konačno dobila izravnu vezu do trgovačkih centara u blizini... Huzjanova-Konzum može biti nešto duže stajalište pa poslužiti kao početno-krajnje stajalište za staru 120.

2. Izmijenjena i pojačana 116 - Ljubljanica - Malešnica - Podsused. Skretala bi sa Zagrebačke avenije kod Konzuma, desno Rešetarovom, lijevo Krklecovom, pa kroz M.Vlačića Ilirika do Malešnice gdje se na Krklecovu nastavlja M.Tartaglie i pored gimnazije L.Vranjanina izlazi na Samoborsku i dalje kao i 119 do Podsuseda. Ovime gimnazija i sjeverni dio GČ Stenjevec, a i bliska naselja preko pruge dobijaju vezu na Remizu.

3. Onu Ivanovu produženu 118 do Jaruna. Sa svakim trećim polaskom npr. skraćenim do Voltinog.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Janjko

#283
Dižem ovu temu jer ima jedna minimalna izmjena trase koja bi definitivno popravila život građana u Španskom. Objašnjenje na slici, plavom bojom označena izmjena linije 136:



Dakle ljudi iz Španskog često koriste vlak kako bi u desetak minuta došli iz centra do stanice Vrapče. Ali kad izađu iz vlaka, moraju pješačiti ulicom Malešnica južno jedan kilometar da bi došli do prve autobusne stanice. U tom trenutku su već blizu doma (manje više) pa ni ne čekaju bus nego hodaju direktno doma.

Kad bi bus 136 umjesto da skrene dolje u ulicu Donje Vrapče nastavio ravno, i skrenuo u ulicu Malešnica, dobili bi sjajnu integraciju željezničkog i autobusnog prijevoza.

Razmišljaju li planeri autobusnih linija uopće o željezničkom prometu?

smogovci.bbb2

Umjesto na forumu prijedlog uputi mjesnom odboru koji je nadležan za taj dio Grada
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza