Eurobus i/ili TAZ kao muzejski bus?

Autor Ivan, Veljača 03, 2012, 10:29:35

ManNLNG

Ja iskreno vidim veliku važnost kod sačuvanja eurobuseva a najviše ovih gradskih(1 man i 1 Mercedes),trebali bi jedan barem sačuvat ili stavit sa strane da ga netko renovira u budućnosti...Nisam se nikad vozio u gradskim i želio bih čuti kakav je bio (mišljenje nekoga).Nadamo se najboljemu želio bih da naša povijest proizvodnje autobusa nikad ne zaboravi. Ja bih čak i predložio nekome u tim muzejima ili institutima da nešto učine.  perfeto
EUROBUS AV120

Shole

Gradski Eurobus je licencirana kopija MAN-a EL202, samo što je na izvoznoj A17F šasiji koja je bila namjenjena za ostale karoseriste, dok su original takvi MAN-ovi bili mislim na A12 šasiji  (neznam sad napamet, guglajte).  Puno više bi značilo očuvanje turističkog AV120 ili Dubrave D14 jer su oni karoserijski originalno hrvatski, a ne kopije.  Od gradskih autobusa mislim da u HR nismo radili ništa "originalno". 

Ivan

Citat: ManNLNG  u Svibanj 02, 2017, 12:49:43
Ja iskreno vidim veliku važnost kod sačuvanja eurobuseva a najviše ovih gradskih(1 man i 1 Mercedes),trebali bi jedan barem sačuvat ili stavit sa strane da ga netko renovira u budućnosti...Nisam se nikad vozio u gradskim i želio bih čuti kakav je bio (mišljenje nekoga).Nadamo se najboljemu želio bih da naša povijest proizvodnje autobusa nikad ne zaboravi. Ja bih čak i predložio nekome u tim muzejima ili institutima da nešto učine.  perfeto
TAZ-ovi Mercedesi O405N su svi srezani, ako se ne varam.

I ja se slažem da bi trebao biti prioritet sačuvati barem jednu Dubravu ili AV120, ali i ovo bi dobro došlo čisto za povijest gradskog prometa, nije bilo originalnih proizvoda ali ipak se nešto sklapalo...

NP-549

Autotrolej još ima 4 Eurobusa u voznom stanju. 1 je davno rashodovan

ManNLNG

To mi je drago čuti,definitivno se isplati sačuvati bas hrvatske ali ne škodi ni sačuvati jedan od svakih gradskih!Zelio bih samo čuti nečije iskustvo o vožnji gradskih i sve pozitivne te negativne točke obijih modela.
EUROBUS AV120

Dreamwalker

Citat: Ivan  u Svibanj 02, 2017, 10:34:13
Je li sigurno da ne voze?  :( Mislim, autobusi u ZC se malo koriste, takva je priroda posla, druga je stvar ako su isključeni iz prometa?

Sigurno je. Isključeni su iz prometa pa je pitanje jesu li u komadu. Nekako čisto sumnjam.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

akzg22

Treba organizirati Crowfunding kampanju jer kod nas i nije jaka neka svijest o čuvanju autobusima. Možemo se dogovoriti oko detalja.Facebook, Twitter, pisanje prijevoznicima i pojedincima, moramo se pokrenuti, ima Dubrava, Sanosa, Eurobuseva, TAMova, FAPova na oglasnicima,mogu se uvesti stari autobusi izvana bez problema ako su 30 godina stari onda su oldtajmeri.