Pregled karata u autobusu

Autor bus driver 118, Ožujak 02, 2013, 08:06:26

citaro

Na jako frekventnim linijama (poput 109, 136, 221 i sličnih) je doista to nemoguće provesti u djelo (osim na početnim/krajnjim stajalištima). Jer kako recimo spriječiti putnike na Lisinskom da uđu na 2., 3. ili 4. vrata u bus, jer vozač ista mora otvoriti, kako bi oni koji trebaju izići izašli.

421

Citat: citaro  u Veljača 01, 2014, 17:45:34
Na jako frekventnim linijama (poput 109, 136, 221 i sličnih) je doista to nemoguće provesti u djelo (osim na početnim/krajnjim stajalištima).
Očit primjer su Dugave- dok na 109 postoji izlazno i ulazno stajalište, na 220 je stajalište izlazno/ulazno.
Citat: citaro  u Veljača 01, 2014, 17:45:34
Jer kako recimo spriječiti putnike na Lisinskom da uđu na 2., 3. ili 4. vrata u bus, jer vozač ista mora otvoriti, kako bi oni koji trebaju izići izašli.
Jednostavno, sa zadrškom. Otvoriš prva vrata, kad ljudi krenu k ulazu dadeš privolu za 3/4., pa otvoriš 2.! :)evil
Ali uvijek se nađu oni snalažljivi "trkači" od vrata do vrata. :'(

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

Da, i u gradovima gdje općenito postoji red kojeg se većina pridržava obično ima "trkača", pogotovo u linijama u centru, uklope se u "masu" onih koji čekaju drugu liniju ili kakti prolaze i nemoguće ih je kontrolirati :P , zato kažem, drugačija pravila mogu postojati za linije koje se zovu "frequent service", "metrobus" (ima i "pravih" i recimo "krnjih" metrobusa bez dodatne infrastrukture), ili neka XYbus kratica od 3-5 slova, nešto da se se može proglasiti drugačijom uslugom, recimo po kriteriju učestalosti, zglobnog busa ili nečeg između (obično je kriterij da je gradska linija i učestalost 10 ili 15 minuta). Primjera po svijetu, razvijenom i nerazvijenom, ima dovoljno.

Ivan

#18
Recimo, čisto na brzinu izmišljen akronim, UGLa (učestale gradske linije autobusa), i na brzinu izmišljenih nekoliko kriterija i linija, kriterij da linija treba vozit manje od svakih 15 min zglobnim ili svakih 10 solo busom i bit cijela u Gradu Zagrebu, prve linije su


109 = 19
220 = 20
221 = 21
121 = 22
110 = 23
212 = 24
215 = 25
136 = 26a
146 = 26b (obje na Črn, isti takt skupa na 7-8 min)
115 = 27
118 = 28
210 = 29

... a onda ih se može smisliti još par gdje ima potrebe

Također bi ih se moglo navoditi i na planovima tramvajskih linija jer im trenutno jednostavno nedostaju dijelovi slagalice za najnaseljenija područja u gradu.

marin

Citat: 421  u Veljača 01, 2014, 17:53:54
Očit primjer su Dugave- dok na 109 postoji izlazno i ulazno stajalište, na 220 je stajalište izlazno/ulazno.Jednostavno, sa zadrškom. Otvoriš prva vrata, kad ljudi krenu k ulazu dadeš privolu za 3/4., pa otvoriš 2.! :)evil
Ali uvijek se nađu oni snalažljivi "trkači" od vrata do vrata. :'(
Jedno 2 puta sam doživio u Citaru tako, znači vozač stane pred čovjeka van, otvori prva vrata, al on mora na druga, jebiga, nema, čeka se dok ne dođe na prva, ako ima izlaza, a ako nema, ovisi ako je dobre volje, sačeka, ako ne, zatvori vrata i gas. Rekao mi je već taj jedan da ako mu to budu ubuduće radili, samo ako mu ne potrči prema vratima, nego ako se onako bahato vuče, zatvara vrata i zbogom. Pametan čovjek.

kikas_usora

#20
gledam ovaj video i nemog vjerovat sta se desava......kolegu znadem i ekstra smo dobri sada ce imati 65 god otisao je u mirovinu posle nove god  ima svojih mana kao i svaki covjek.on je vozio stalno 268/5 srednju nekad gleda karte nekad ne ali pretezito ne gleda zadnjih par godina...ali ja vjerujem on nije popizdio dok mu ovaj putnik(konj)nije nesto rekao ili uradio jer on vozi stalno isti vozni red i zna svakog putnika koji ima kartu koji nema...i ja bi vjerovatno tako isto reagiro mozda malo drugacije izbacio bi ga ja mislim kroz zatvorena vrata a jos pogotovo ovoga sta snima...sta sad on moze ovom liku sta snima jel ga moze tuziti ili index sta je ovo objavio?odakle njemu pravo da snima vozaca i da njegovo lice objavljuje u novinama?ja gledam karte ali na ovakvu situaciju nisam naletio jos nikako...

maxkuki

Koji video? ???

Sent from my WT19i using Tapatalk


flip


shef

Upozorenje članu kikas_usora! Ovakav rječnik nije dopušten ni u najgorim birtijama. Sijedeći put slijedi kazna.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

421

#24
Tijekom službe čujemo i gorih psovki od ove, kvalitativno i kvantitativno, ali ovo je ipak previše za ovaj forum!
Čak i da je na osobnoj razini! Stoga, malo lakše ubuduće. good_boy 
AD svakako može tužiti "kamermana": http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=18522.0
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

STIB

Pojavile su se i najavljene naljepnice na vratima na kojima piše: ULAZAK ISKLJUČIVO NA PRVA VRATA.
ULAZAK - koji je to jezik?


(via Tapatalk)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

dominik,

A u APP autobusima naljepnice "izlaz na srednja vrata" to pise kod 1. vrata.

maxkuki

Al bar da stave jednu takvu naljepnicu,nego ih poljepe toliko da di god da se okreneš gledaš u njih,a i neke imaju crvena a neke crna slova..::)

Sent from my WT19i using Tapatalk


flip

Ulazak bi trebalo označavati baš radnju ulaženja, a ulaz se odnosi na mjesto ulaska. Priznajem da je i meni je taj "ulazak" čudno izgledao, ali mislim da je to pravilna varijanta. Samo bi u jednom slučaju moglo stajati "ulaz", a to valjda kad bi pisalo nešto tipa: prva vrata jedini su ulaz u autobus.

421

Citat: STIB  u Veljača 04, 2014, 21:59:10
Pojavile su se i najavljene naljepnice na vratima na kojima piše: ULAZAK ISKLJUČIVO NA PRVA VRATA.
ULAZAK - koji je to jezik?

http://hjp.novi-liber.hr/index.php?show=search

ùlazak m 〈G -aska, N mn -asci, G -ākā〉
1. čin ulaženja, trenutak kad se ulazi, stupa u neki prostor
2. razg. učlanjenje, upis u neko društvo, organizaciju, stranku itd.

ùlaz m
1. a. mjesto na koje se ulazi; vrata, opr. izlaz b. prilazni, granični dio teritorija, terena; pristup
2. ulazak
3. admin. stranica knjige ili rubrika u koju se unosi podatak prometa (novca, robe, predmeta i sl.)
4. tehn. priključak na nekom uređaju koji služi za spajanje s drugim uređajem preko kojeg prima obrađene podatke [za vanjske jedinice], opr. izlaz (4)
∆ (u vezama riječi sa značenjem koje jasno izlazi iz značenja sastavnih dijelova): široki (kolni) ulaz u kuću koji je tako širok da omogućuje ulaz zaprežnih kola ili automobila;
ulaz za poslugu 1. ulaz na koji ulazi posluga (a ne poslodavac ni gosti kuće) 2. pren. pejor. način na koji postižu svoj cilj ulizice [ušao je nakon dugog čekanja u članstvo te institucije na ulaz za poslugu]
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln