MAN Lion's City ('09)

Autor kekobus, Veljača 09, 2009, 09:02:12

kekobus

Otvorimo ovu temu već sada, a prvi autobusi stižu u tjednu 23.-28. veljače!

kekobus

Prije dolaska slike iz proizvodnje u poljskom Poznanu, uživajte!
Foto uz dobrobit tvrtke MAN Importer Hrvatska!



Pogled na bočni dio autobusa



Motor je kao nov !



Unutrašnjost gradskog Lion'sa

Ivan

#2
 :D Predivni su, hvala za slike. Ima li ih možda još? :)

Zanimljivo da stolice imaju plavu pozadinu... Meni je lijepo da su i dalje sve stolice Fainsa, samo u usporedbi sa onima prije koje su sve bile jednake ove su kod svakog tipa drugačije u detaljima, malo čudno, ali i to je OK. :)

Ali čudno mi je da je vjetrobran jednodijelni... Znam da one dvodijelne gotovo nitko ne naručuje osim ZET-a, jesu li možda izbačeni iz ponude, ili samo zetovci nisu pazili na to kao prije?

421

Nova zakonska regulativa nalaže da je vjetrobransko staklo jednodijelno.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Shole

#4
Iz nekih sigurnosnih razloga je to vjerovatno pozitivno, ail za naša balkanska tržišta je uvijek ekonomičnija varijanta sa duplom šajbom jer se uvijek nađe neka ciganija koja baca kamenje u buseve u kojima se vozi, pa je onda jeftinije i jednostavnije zamjenit pola.
BTW, kad smo već kod toga, niste vi jedini, i Autotrolej ima uvijek duple šajbe.  A po meni to je bolja varijanta samo što se tiče brisača. Manje su opterećeni jer stoje uspravno i manji su, pa onda i metlice puno duže traju, a to jako puno znači kad kiša pada po noći i kad ti smetaju one crte po staklu.   Naravno kad kažeš u garaži da ih zamjene onda ih pogledaju i kažu da su još dobre. 

kriticar

Po slikama se ne može zaključiti imaju li dvoja ili troja vrata. Dali neko zna?
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Shole


maky

Inače, model je redizajnirani sa novim retrovizorima...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Ivan

Ne znam je li tako ispalo (valjda bi moralo), ali znam da su tražili sa trojim vratima i E4 motorom, pošto, ako se ne varam, E4 D28 nije ni nuđen za solo a D08 je bio samo sa uspravnim motorom, pretpostavljam da bi morao biti D20...

421

Ali čudno mi je da je vjetrobran jednodijelni... Znam da one dvodijelne gotovo nitko ne naručuje osim ZET-a, jesu li možda izbačeni iz ponude, ili samo zetovci nisu pazili na to kao prije?


Osim zakonske regulative,stakla su lijepljena za šasiju i više nisu kao nekada na"gumu" što ima direktnog utjecaja na čvrstoću i jačinu šasije koliko god to glupo zvučalo.
A iskustvo s brisačima : puno su bolji na citaru jer brišu bitno veću i potrebnu površinu od starih,citaro sad ima i grijano vjetrobransko staklo! Shole,naši "biseri"sad mijenjaju samo gumice (uštede radi)pa to sad struže po šajbi kao da je slavonska svinjokolja.Podrijetlo gumica nepoznato ili made in PRC (people's republic of China).
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln


Shole

Po starom dobrom "phototrans" i ostalim poljskim stranicama običaju, model je krivo napisan.  NL273  ???;  čisto sumnjam da će bit slabiji od NL313.

Ivan

Citat: Shole  u Veljača 15, 2009, 00:24:09
Po starom dobrom "phototrans" i ostalim poljskim stranicama običaju, model je krivo napisan.  NL273  ???;  čisto sumnjam da će bit slabiji od NL313.
Mda, i ja sam dobio dojam da Poljaci i ne gaje baš uvijek previše ljubavi prema detaljima kod zapisivanja tipova autobusa...

Uglavnom, pitao sam ispod je li siguran, dalo bi se zaključiti da nije :), al' super da je stavio sliku... :)
Znam sigurno da je ZET tražio minimalno 280 KS.

goranxxx

Neznam da li ste primjetili al zbilja mi izgleda glupo kad vidim novi autobus a dođe isporučen sa prešpricanim logom marke, ovdje su zbilja vješto zamaskirali MAN-ov logo >:( >:( >:( >:( >:( :'( :'( :'( :'(
SETRA 417 HDH

Ivan

Citat: goranxxx  u Veljača 15, 2009, 08:16:08
Neznam da li ste primjetili al zbilja mi izgleda glupo kad vidim novi autobus a dođe isporučen sa prešpricanim logom marke, ovdje su zbilja vješto zamaskirali MAN-ov logo >:( >:( >:( >:( >:( :'( :'( :'( :'(
Pa bus nije isporučen nego u testnoj fazi, nisu ništa zamaskirali jer ovdje ovdje se samo vidi reljef na maski za slova koja još nisu postavljena.