Tipovi autobusa na linijama 2008.

Autor tamlover, Siječanj 02, 2008, 10:20:00

tamlover

Gbr 6 jutros na 108, a nakon toga nastavak vjerojatno na 159.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tomislav2809

Citat: tamlover  u Siječanj 02, 2008, 10:20:00
Gbr 6 jutros na 108, a nakon toga nastavak vjerojatno na 159.
Je i nutra je zima da to nije normalno.Uopće nema grijanja nikakvog, ali zato narodni radio svira sve u šesnaest

septicka

Danas je na 111 kao i većinu dana MAN SG 220 (g.b 291). Grijanje ne radi i čuje se mjenjač kada se šalta u 4.

Tomek

Malo prije kod Lučkog vidio MAN NL 313 Lion's City na 165  :o, dok je na 166 danas školski SÜ 313(bijelo žuti)
Na 124 pak vidio da vozio gb289.

tamlover

#4
Tomek na 130 danas turbo nostalgija 8)

gbr 9


Inače evo i par komentara iz gbr 9 (prenio mi član obitelji):
Uf s ovim možemo u Split...u Beograd (neka partizanka  ;D). Jao kako ću ja van iz ovoga?? (na svakoj stanici je pola busa izlazilo van da bi propustilo one koji izlaze ;D ;D ;D). Gle zastori, još da nam pusti neki film....

Presmješno, ali i ono što bi Ivan rekao neadekvatno. U špici (evo baš sad) taj bus je pun "ko brod", za putnike je nepraktičan do boli osim ak se voze do Borčeca pa ih boli džon. Kolko god je meni ovo drago, takav bus ne može voziti gradske linije u jednom razvijenom i modernom gradu. Ja se veselim, a bojim se da bi nam se neki izvana i smijali.... Misli li bilo ko u tom ZET-u na invalide? Na majke s djecom u kolicima? Pa ti se ljudi mogu pozdravit s vožnjom kad im ovaj dođe na stanicu  ::)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Uljepšao si mi dan. Idem ga sad probat uloviti i voziti se s njim.

Nego, Eurobus gb45 je imao HR straga  ;D, ali su ga prilikom zadnjeg bojanja maknuli.

tamlover

#6
On je u polasku s Črnomerca u prvoj polovici sata.

*znači 17:15 s Č, 17:45 odozgora
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Bio sam se večeras voziti sa MAN-om SÜ 313 gb9 na liniji 130.
Osim njega večeras na 137 viđen školski gb66, a na 176 je vozio bijeli SŰ 313 koji je danas bio na 131.
Tužno je da navečer u 19.00 kada već dosta autobusa ode u garažu na Črnomercu nije bilo nijednoga rezervnog autobusa, što znači da je totalna ludnica, te samo čekam da na linije pošalju i bijeli Lion's Coach, no to bi ipak bilo previše.
Za razliku od bijelih posuđenih SÜ 313 koji imaju druga jednokrilna vrata straga, ZET-ova 9-ka ima dvokrilna vrata u sredini. ZET-ov SŰ 313 ima i mnogo neudobnija sjedala, što me šokiralo budući da sam osobno 9-ku vidio i na autocesti za Split, i u Istri i na Lošinju. Nevjerovatno je da se nasloni sjedala na 9-ki ne mogu pomicati dok kod žutobijelih mogu što je i normalnije.
Motor 9-ke dosta glasno radi, nešto slično kao kod Lion's Regia 1247 od ATR-a.

Vozač koji je bio večeras je vozio u AP Samobor, ali vidi se da ne vozi već neko vrijeme ručne mjenjače jer je svako malo autobus trzao, čulo se rondanje mjenjača kada nije dovoljno pritisnuo kuplung, a uz sve to jako je sporo vozio. Po zelenoj magistrali smo se jedva popeli budući da je prekasno išao prebacivati u nižu brzinu te je bus sko0ro na trenutak stao.

Pa evo par slika, nemam photoshop pa ih ne mogu posvjetliti,  ali nema veze.









U unutrašnjosti mislim da su uzeta najjeftinija sjedala









Od pet lampi samo su dvije radile te je u autobusu polumrak. Autobus je još koliko toliko očuvan, samo su zadnja, a jedino mjesto gdje su sjedala zašarana sam i poslikao

Ovako bi to trebalo izgledati



A ovako to izgleda u zadnjem redu



Što se tiče komentara putnika, oni su bili ovakvi:

Kada sam išao za Borčec neki stariji gospodin i gospođa su pričali kako novi direktor ZET-a je kupio 200 novih autobusa  ;D te da su svi ovako luksuzniji, a ne oni jeftinjaci sa plastičnim sjedalima koji su kupovani do sada  ;D, a kada sam išao sa Borčeca za Črnomerec naletio sam na ekipu cca 16-godišnjaka koja na Borčecu igra nogomet i koji su se sa mnom vozili i u gb617 kada sam išao prošli tjedan. Oni su se neš razgovarali kako se ZET rapidno popravlja te u šali da bi mogli uzeti ZET za prijevoznika na utakmice  ;D

Na kraju još jedna negativna stvar su vrata koja nisau kao na gradskim autobusima nego se jako sporo otvaraju te je dosta putnika guralo vrata da se brže otvore prilikom čega se ona zapravo trgaju. Što se tiče mjesta u prolazima djeluje mi šire nego kod SL-a 283 i NL-a 313 iza stražnjih vrata.

Uglavnom, još čekam 5-icu  ;D

tamlover

Hehe, djeluje šire. Da - sad navečer kad je prazan. ;D
Inače, ružan mi je s ovim dvokrilnim vratima na sredini, nije mi to ONO (znaš koje).

A poruka za sholeta - vježbaj ruku večeras majstore ;)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Bilo je prije Črnomerca ekipe unutra jer je ova ekipa za koju sam pisao bila sastavljena od njih 10-15+još ostali putnici i dvije osobe se mogu mimoići u hodniku između sjedala ništa teže nego u ova dva navedena modela straga.
Inače kada smo tako popunjeni išli za Črnomerec iza nas se vozio prazni Eurobus 47 na 124  ::). ZET-ova organizacija.Što se tiče izgleda i meni je to puno ružnije nego SÜ 313 sa jednokrilnim vratima straga. Naravno, kad se njima voze gradske linije ovo je praktičnije, ali mislim da ih nisu slagali za grad  ;D

tomobrad


tamlover

O ZET-ovoj organiazciji 121,130,124 možemo se raspisati na Linije-razno ili Linije-prijedlozi koje ionako niko ne ferma :-\

Inače, nakon današnjeg dana sam uvjeren da ćemo se (ako dođe u APP) na 130 uskoro vozit s Regiom  ;D
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Danas opet školski u akciji:

gb66 na 135, gb11 na 130, gb9 na 131, gb616 na 137.

Apsurd se pak dogodio na 121 i 124. Dok na 124 vozi NG272 gb124, na 121 vozi Eurobus gb50(iznutra je u solidnom stanju, samo je straga po stropu jako zašaran). Imali su polazak u isto vrijeme iz Črnomerca i da to nitko nije mogao zamjeniti, strašno.

Na 176 viđeni od solo autobusa gb29 i 43. Ovaj Eurobus 43 koji je prije par godina generalno sređen je tako trul na blatobranima da ona guma samo što nije otpala.

Inače vozača NG272 gb124 trebalo bi objesiti. Dolazi tramvaj i tri žene od kojih je jedna bila trudnica trče prema autobusu, a on zatvara vrata i polako kreće. Stigle su do vrata i kucale mu, ali on je glavu okrenuo u drugu stranu i krenuo  ::). Takvima bih skidao od plaće kada bi nekome u ZET-u uopće do toga bilo stalo.

Na gb162 koji vozi na 136 još uvijek displayi ne rade.

Tomek

Danas vrhunac gluposti:

Prvo već normalno SÜ 313 gb9 na 131, gb10 na 166, gb11 na 130, gb616 na 137.

No nešto što me šokiraqlo je da je na 177 danas NL 313 gb82(nije ovaj sa 131 jer je viđen oko 13.00) i MAN NG 313 gb165 dok na 146 vozi gb149 i na 121 voze MAN-ovi SG 220 gb121 i 267.

tamlover

NL313 i NG313 oba na 177? Il je jedan bio 176?

Stvarno mislim da bi nešto trebalo poduzeti, odnosno uputiti prosvjed ZET-u i nadležnom gradskom uredu jer trenutačna organizacija prometa u APP ne liči ni na šta, totalno bez glave i repa.
Nema autobusa, to je svima jasno, ali raditi ovo što se radi je besmisleno. Jel se to možda školskim i turističkim auotbusima štede kilometri? Jel to neki utjecajni Bistran u upravi ili APP-u pa 176 i 177 zadnjih mjesec-dva dobijaju nove buseve kao nikad prije?
Ovo definitivno ne vodi nikamo....
...i bilo je lepo i navek TAM bu....