Pilot-projekt BoB

Autor dean25, Listopad 24, 2014, 13:29:13

smogovci.bbb2

Vijesti
   
1.3.2017
Pilot projekt ,,Biciklom na autobus"
ZET je, podsjetimo, u suradnji s Gradom Zagrebom, omogućio prijevoz bicikala od 1. ožujka do 1. studenoga na brdskim autobusnim linijama 102 Britanski trg - Mihaljevac, 103 Britanski trg -  Kraljevec  te na izvanrednoj liniji 140 Mihaljevac – Sljeme.

Pitajte ZET zašto je jučer objavio stari članak. Ja sam samo prenio good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

Citat: Shole  u Ožujak 02, 2017, 11:57:21
Lako šta je prvi iz 10/2014,  nego šta je i zadnjem postu još malo pa dvije godine.

Moram priznat da nisam skužio poantu ovog posta
Stvar je u tome da je Bandić ovo sad "predstavio" jer je vijest na ZET-ovim stranicama od jučer, nedavno su portali pisali o tim s biciklima jer je Skupština kao usvojila neke nove mjere oko njih... No projekt nije nov, naravno.

Iliti gradonačelnik nam je stručnjak za reciklažu sr... , propali i zaboravljeni projekt na istoj liniji na kojoj nije uspio dođe predstaviti kao da se pokreće nešto novo i zanimljivo.


Svejedno, kako sam ranije pisao, ako hoće pomoći biciklistima treba to raditi na prigradskim linijama, u gradu, pa ni na brdskim linijama (vidi se po isprobanom) ovo ne zanima ljude i nema smisla, kad bi se i koristilo bezveze bi usporavalo gradski promet.

Ivan

Citat: smogovci.bbb2  u Ožujak 02, 2017, 12:13:46
Pitajte ZET zašto je jučer objavio stari članak. Ja sam samo prenio good_boy
Nije stari članak, ne brini. :)

Evo i s tportala jučerašnji cirkus na Mihaljevcu.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/znate-li-kako-mozete-biciklom-na-bus-po-zagrebu-20170301

marin

Pa to je već bilo prije, pa je zamrlo i nisu se bicikli vozili, busevi su bili bez onih nosača odozada, a sada opet, bezpotrebno i bez veze. Kaj ak dođe obitelj od 4 člana, a na autobus stanu 3 bicikla? Ionako je već bilo žalbi jer taj nosač viri duboko van pa kad se skreće, jako siječe zadnji kraj te bi lako bilo zakačit nešto

sniff

Glavno da je izašla već postojeća ideja u medije koliko god glupa bila.

Slučajnost je da su izbori za 2-3 mj....

Westin

#20
Slika govori 1000 riječi

Ivan

#21
Hm, vidim da nije on pustio... A Bandića izgleda i osobno muči razdoblje Švaljek i ponaša se kao da treba potisnuti sjećanje, uostalom i 16 plinskih autobusa je pustio ponovo par mjeseci poslije nje. Kompleksi u glavi, krupnih razmjera.
russian_roulette

btw je li ova slika tvoj uradak ili s neta? Ovo zaslužuje dospjeti i u šire medije... :P

Westin

Citat: Ivan  u Ožujak 03, 2017, 20:08:55
btw je li ova slika tvoj uradak ili s neta? Ovo zaslužuje dospjeti i u šire medije... :P

Sliku je objavila Sandra Švaljek, a večernji je prenio s tim da slike nema u članku.
Bilo je riječ o tome na nekim radijima.
Uglavnom ljudi su shvatili da pušta projekt koji je već bio.
Inače Darinka Jug koja ima/imala Udrugu moj bicikl koja nije kritizirala Bandića i vozala se uvijek s njima od nedavno je zaposlenica grada Zagreba.Jaki nosači koji mogu prevoziti tako mali broj bicikala.Nek se ugledaju na kampere pa da vide kako se sigurno može voziti duplo više bicikala.
Da li ZET krši zabranu policije za vožnju s nosačima za bicikle zbog više incidenata?
Kolko se vidi po slikama nisu ništa dirali na nosačima.