Globtour - linije(razno)

Autor Tlimfocit, Veljača 27, 2009, 22:19:53

ist

Iz Splita za Mostar jučer popodne 198-E-195

Tlimfocit

danas iz Splita za Wien standardno Sideral ZG-8499-BD sa Blguss logom sa 12 putnika...

busfan

Citat: Tlimfocit  u Listopad 26, 2009, 17:14:55
danas iz Splita za Wien standardno Sideral ZG-8499-BD sa Blguss logom sa 12 putnika...

Jel to jedini autobus iz Splitaza Wien i kojim danima vozi?

Tlimfocit

#123
ako misliš jeli to jedina linija Split-Wien odgovor je da....ako misliš jeli to jedini bus koji održava tu liniju odgovor je u ZIMI u principu da (osim kad je na servisu) a ljeti osim njega vozi još nekoliko Siderala pa i katnjaka.....bilo je situacija da iz Splita ili iz Beča ide i po 4 autobusa odjednom.....


busfan

U postu na prvoj strani pise da voze samo nedeljom? A danas je ponedeljak
Pa malo putnika ima ako je jedini autobus, nema gastarbajtera iz tog kraja ili? Ali opet mi je malo s obzirom da iz Hr netrebaju vize, dobro turista zimi nema

Tlimfocit

polazak je bija danas jer je jučer bia praznik u AUSTRIJI a u takvim slučajevima (naši praznici, austrijski praznici ili međuarodni praznici koji se poklapaju s danom polaska) onda se polazak pomiče za dan-dva...
a šta se tiče broja putnika on je takav jer jako malo ljudi iz Dalmacije radi u Austriji....većinu putnika ti čine studenti koji studiraju u Beču ili čisto turisti ili ljudi koji zbog nekih obaveza moraju u Beč...doduše bus prolazi kroz još nekoliko mista u Dalmaciji pa se tu napuni još....ljeti su prepuni u oba smjera

busfan

Nisam znao da jepraznik, to radi 99% prevoznika. Vjerovatno ljeti zarade za cijelu godinu ;)

Tlimfocit

Citat: busfan  u Listopad 26, 2009, 21:48:19
Nisam znao da jepraznik, to radi 99% prevoznika. Vjerovatno ljeti zarade za cijelu godinu ;)

tjedno 2 polaska iz Splita i 2 iz Beča, u 60% slučajeva tada idu po 2 busa (nekad i 3 ili iznimno 4), svaki kapaciteta 55 putnika (neka ih je 40 u svakome puta karta u jendom smjeru 40ak eura povratna 70ak eura......eto ti računica.....

max

Zna li neko kako su rijesili koncesiono pravo na ovoj liniji.(koliko placaju blagusu na ovoj liniji) I da li se to isplati? ;)

Tlimfocit

Citat: max  u Listopad 26, 2009, 22:26:33
Zna li neko kako su rijesili koncesiono pravo na ovoj liniji.(koliko placaju blagusu na ovoj liniji) I da li se to isplati? ;)

Blaguss je nositelj koncesije na spomenutoj liniji a Panoramabus (zapravo Globtour) je kooperant. Provizija je tajna kod svih prijevoznika a plaća se ovisno o dogovoru (ili provizija po broju putnika ili unaprijed dogovrena cifra godišnje/mjesečno/po vožnji), ali očito je da se isplati kad se vozi.....
nepitajte kako je Globtour kooperant ali na eurolines.at piše da je Globtour kooperant na toj liniji dok je recimo na linijama za Slavoniju kooperant Panoramabus....

Tomek

Evo jedan prepredobar filmić koji mi je poslao prijatelj:

One minute to croatia

busfan

Citat: max  u Listopad 26, 2009, 22:26:33
Zna li neko kako su rijesili koncesiono pravo na ovoj liniji.(koliko placaju blagusu na ovoj liniji) I da li se to isplati? ;)

Ne znam da li i 1% austrijskih prevoznika vozi sa svojim autobusima linije za HR, BiH, SRB.... Vjerovatno se to ne islati po njihovom standardu, jos su za HR ipak malo realnije cijene

ist

Citat: Tlimfocit  u Listopad 26, 2009, 17:14:55
danas iz Splita za Wien standardno Sideral ZG-8499-BD sa Blguss logom sa 12 putnika...

Autobus s logom Blaguss koji je bio parkiran na splitskom autobusnom kolodvoru u nedjelju navečer s tablom "slobodna vožnja" - a vjerojatno se radi o busu koji je išao za Beč - ima regostraciju ZG-9058-DZ

ist

#133
Nisam 100 posto. Vidio sam je s nekoliko centimetara udaljenosti i to prvo sprijeda, pa straga  :D a onda sam, da se ne bih zeznuo, zapisao u mobitel. Možda su mu promijenili registraciju, ali onaj što je bio na spltiskom kolodvoru sigurno ima registraciju koju sam napisao. Uostalom, provjeri

ist

Onda su možda još jednom sideralu stavili Blagussov logo i drugu registraciju, nemam pojma