Autotrans Lika (ex Autoprijevoz Otočac) - razno

Autor erobuss, Siječanj 06, 2008, 17:41:05

man750

Citat: minimoto  u Studeni 10, 2008, 14:18:43
Lp
To teško verujem jer Avtomontaža nikad nije radila Setre , samo Tame, MB, Volvo i Mane.
Osim ob propadu Avtomontaže je možda ostao koji avtobus, pa ga je dokončao AS Domžale, koji se bavi sa preradami i remontovanjem  avtobusa.
a ti ne vjeruj ,ali je tako. a mogao si i sam procitati koji post iznad
bilo ih je jos koji su tesko povjerovali


Citat: shef  u Kolovoz 11, 2008, 20:44:25
Zahvaljujući sjajnim i ljubaznim dečkima iz Autoprijevoza moram se posuti pepelom, povući i priznati poraz. Dakle imao sam prilike "ponjušiti" izbliza GS-920-AM. Zaista sam se i po papirima uvjerio da se radi o Setri S315HDH. Doduše, da baš nisam potpuno u krivu, preuređenje je zaista rađeno kod AS-Remonta u Domžalama sa dijelovima od MB o404 AM, te ima i Mercedes motor.
Pozdrav kolegi kriticaru: eto muški priznajem poraz.

Inače, saznao sam porijeklo plavog TAM-a 190a110 Autokaroserija. Još jedan ex-riječanin: bivši Zidar Rijeka. Sjetio sam ga se, u originalu je bio bijeli.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Shole

U Novom Listu članak o preuzimanju Autoprijevoza Otočac od strane Autotransa Rijeka.   Nisam vidio detalje, samo naslov.

shef

#17
Rješenjem Trgovačkog suda u Karlovcu Autotrans d.o.o. Rijeka upisan je kao većinski vlasnik dioničkog društva "Autoprijevoz" Otočac, te time, s četrdesetak autobusa, 55 zaposlenih i planiranim godišnjim prihodom od 18 milijuna kuna postao vodeći prijevoznik u Ličko-senjskoj županiji. Ovom promjenom u vlasničkoj strukturi "Autoprijevoza" stekli su se uvjeti kvalitetnijeg i posebno racionalnijeg prijevoza, s obzirom da PJ Gospić Autotransa Rijeka na istom podučju obavlja djelatnost prijevoza putnika.
Osim javnog linijskog prijevoza putnika, povezivanja međužupanijskim linijama sa Zagrebom, Rijekom i Dalmacijom, u ugovornim prijevozima učenika osnovnih i srednjih škola, te prijevozima na područja posebne državne skrbi, realno očekujemo dodatnu kvalitetu u pružanju prijevoznih usluga, komentar je Uprave Autotransa.

Sl.M. - Novi List


Bit će čini mi se novog lova na garažne brojeve.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole

Hm, možda i ne.  S obzirom da su sve dosad preuzete firme dobijale ATR garažne brojeve i RI tablice, a ovog puta je obrnuto. Bus koji će vjerovatno preselit s Krka u Otočac dobio je GS tablice.  Nebi ih dobio, ako namjeravaju ostalima GS mjenjat u RI.  Iako me ništa više nebi iznenadilo.  I dal ovaj VEĆINSKI VLASNIK znači 100%-tni ??   Dok je Postojao ATR Brač,  Autotrans je imao 80% udjela, a jedinice lokalne samouprave ostalih 20% pa se svejedno vodio kao posebna firma sve dok nije otkupljeno i ostalih 20%

shef

Scania Irizar čisto bijela, skinute oznake Autotransa
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole

Kad si ju vidio?   Jučer u 16:00 išla za Gospić sa oznakama, bez zadnje desne ratkape.

5AR

Citat: Shole  u Travanj 25, 2009, 12:51:05
Kad si ju vidio?   Jučer u 16:00 išla za Gospić sa oznakama, bez zadnje desne ratkape.
Ja sam ju vidio petak ujutro kad je dolazila iz Gospića čini mi se sa oznakama ali sa registracijom GS-281-BL.

shef

Jel moguće da sam ja u brzini krivo vidio, da li je možda to bila od Branimira, to sam vidio s balkona, jer jedna i druga imaju natpis Autotrans gore na šajbi? Ako sam stvarno krivo vidio, ispričavam se, ali to je bilo jučer ujutro.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

Vjerojatno je u petak preregistrirana, jer se s tim datumom još vodi pod RI-239-PA
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

#24
Moj grijeh, moj preveliki grijeh 

To je ipak bila Scania od Branimir Prijevoza, koja više nema onaj natpis Elite Travel, već je sada čisto bijele boje, a natpis firme ima straga
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

kriticar

Citat: 5AR  u Svibanj 06, 2009, 23:46:23
Autobusi koji su službeno "Autoprijevoz Otočac" ali još uvijek voze u svojim poslovnim jedinicama Autotransa gdje su bili i do sad.

GS-278-BL

http://i218.photobucket.com/albums/cc265/petar22/Autotrans/PJKocula024.jpg

GS-279-BL

http://i218.photobucket.com/albums/cc265/petar22/Autotrans/P5022664.jpg

http://i218.photobucket.com/albums/cc265/petar22/Autotrans/P5022665.jpg
Citat: 5AR  u Travanj 26, 2009, 12:44:57
Citat: Shole  u Travanj 25, 2009, 12:51:05
Kad si ju vidio?   Jučer u 16:00 išla za Gospić sa oznakama, bez zadnje desne ratkape.
Ja sam ju vidio petak ujutro kad je dolazila iz Gospića čini mi se sa oznakama ali sa registracijom GS-281-BL.
Moguće da je neki Transov bus dobio i reg GS-280-BL. Trebalo bi ih biti još jer novinski članak (ako mu je za vjerovati )spominje četrdesetak vozila u posjedu Autoprijevoza, znamo za dvedesetak
Tako je Trans postao večinski vlasnik, a hoće li se taj trend nastaviti vidjet ćemo
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

tovar

Jučer u Šibeniku 2 autobusa od Autoprijevoz Otočac. Scania, natpis Autotrans na šajbi, izlijepljena sa HDZ reklamom za Ličko - Senjsku županiju i Mercedes. Dovezli navijače ŽKK Gospić na tekmu.
Čini mi se da bi to mogla biti ex Branimir prijevoz nešto mi je bilo čudno s registracijom ali sam zaboravio.

shef

#27
Citat: kriticar  u Svibanj 07, 2009, 10:33:03
Moguće da je neki Transov bus dobio i reg GS-280-BL. Trebalo bi ih biti još jer novinski članak (ako mu je za vjerovati )spominje četrdesetak vozila u posjedu Autoprijevoza, znamo za dvedesetak
Tako je Trans postao večinski vlasnik, a hoće li se taj trend nastaviti vidjet ćemo

GS-280-BL nije autobus već osobni auto (Peugeot 207).

Citat: tovar  u Svibanj 07, 2009, 11:17:28
Jučer u Šibeniku 2 autobusa od Autoprijevoz Otočac. Scania, natpis Autotrans na šajbi, izlijepljena sa HDZ reklamom za Ličko - Senjsku županiju i Mercedes. Dovezli navijače ŽKK Gospić na tekmu.
Čini mi se da bi to mogla biti ex Branimir prijevoz nešto mi je bilo čudno s registracijom ali sam zaboravio.

Nije Branimir Prijevoz, jer je njihova danas viđena prijepodne, još uvijek čisto bijela, kao na mojoj slici u njihovom topicu.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

ist

Njihov otoyol, čini mi se od početka mjeseca, drži Autotransovu liniju Split-Novalja na kojoj su dosad prometovali autobusi imotske turističke agencije Perla

nina6011990

Dal netko zna jeli  MAN Lion's Top Coach II gen. (GS-281-BL) izgubio GS tablicu ili sam ja u krivu ?