AP Varaždin - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:59:47

tramvajac 92

Citat: dado1979  u Rujan 20, 2013, 19:32:34
Citat: 315 hdh  u Rujan 20, 2013, 15:16:00
Imaju vec previse troskova sa tim setrama samo se kvariju
A kaj se to kvari?
I ono najbitnije kolko su na te kvarove utjecali "šoferčine"?

Dečki, da te setre takve kante kak velite, AP bi ih daval na lokal, a nebi umjesto Trendlinera (205) vozila jedna Zagreb. 3 puta na dan, sa ostankom u Čakovcu prek noći.

Novosti:
235 - Eurobus AV120L - Presečki 30-34 (KR 883-CS)
236 - Eurobus AV120L - Presečki 30-33 (KR 882-CS)
240 - VDL Jonckheere (DA 709-CV)
243 - Irisbus Arway (ZG 5887-FB)
244 - Irisbus Crossway (VŽ 544-LF)
245 - Irisbus Crossway (VŽ 543-LF)

bre

641 je već par dana u novoj shemi -- ko novi City i Domino

tramvajac 92

642 je takav, 641 je isti kao prije.

art

Koliko se vidi nekolicina ljudi i dalje radi na sustavnom uništavanju ovog prijevoznika: npr. od 1.12.2013 obnavljaju koncesiju linije Varaždin-Zurich a slušajte ovo, dali koncesiju za vožnju Vinceku. Ajd da nemaju autobusa, tu ti dovoljno zbrojiti loptice. Očito da se love zadnje trzaji prije prodaje koja će biti vrlo uskoro prema najavama,a najvjerojatnije dolazi vlasnik kao i kod Panturista... >hammer<

tomekk

#454
Te linije nema među izdanim dozvolama  ;) Jedina Ap-ova linija je Zagreb - Basel u kooperaciji s Egmann - Frey A.G. ( Alsa Egmann) i ta dozvola vrijedi do 14.6.2014.
Trebala bi voziti četvrtkom i nedjeljom iz Zagreba u 14:45 (Varaždin 16:00), no koliko znam jedini polazak za Basel ima Panturist.

Od valjanih dozvola za međunarodne linije AP Varaždin ima:

Virovitica -  Frankfurt/Dortmund ( zajedno s Čazmatransom, Touringom i Croatia Busom) u coop. s Deutsche Touringom i Integralom Brebus Brežice), valja do 9.1.2018., Ap ne vozi, ČZM, Touring i CB voze

Čakovec  -Wien, valja do 31.3.2015., također ne vozi

Zagreb -  Wien (preko Varaždina, zajedno sa Croatia Busom) u coop. s Austrobusom, valja do 31.7.2015., vozi

Zagreb - Wien u coop. s Austrobusom, valja do 31.7.2015., vozi

Čakovec - Maribor u coop. s Veoliom Transport, valja do 9.6.2016., vozi

Eto, mislim da sam naveo sve međunarodne linije za koje AP ima dozvole.Zahtjevi za usklađivanje voznih redova šalju se u studenom svake godine, a ako bude nekih promjena znat će se oko 1.3. do kad bi trebali biti obavješteni svi prijevoznici koji su podnjeli zahtjeve.

EDIT: Zaboravio sam BiH

Zagreb  - Doboj Istok u coop. sa Suki Tursom, valja do 3.11.2014., mislim da Suki vozi  ???

Zagreb - Rama u coop. sa Čićko Commerce-om, valja do 22.12.2014., vozi Čićko  ???

Varaždin - Međugorje (zajedno s Panoramabusom) u coop. sa Globtourom, valja do 1.12.2014., vozi
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

315 hdh

Jedan volvo b12 u rashodu

mate

Citat: tomekk  u Studeni 27, 2013, 02:01:44

EDIT: Zaboravio sam BiH

Zagreb  - Doboj Istok u coop. sa Suki Tursom, valja do 3.11.2014., mislim da Suki vozi  ???

Zagreb - Rama u coop. sa Čićko Commerce-om, valja do 22.12.2014., vozi Čićko  ???


Zagreb - Doboj Istok - upravo tako samo Suki Turs vozi, dok ZG-Rama takoder samo Ćićko vozi


TAM

Citat: 315 hdh  u Studeni 27, 2013, 05:21:58
Jedan volvo b12 u rashodu
Pa nije valjda Eurobus AV120?  ???
Dani ponosa i slave!
    

MrMarko

Jučer je gbr. 627 ostao u kvaru na kolodvoru u N. Marofu. Cura mi je jučer išla za ZG, pa kaže da je vozač rekao da s kočnicama nešto nije bilo u redu, uglavnom osjetio se smrad sa stražnje strane autobusa. Na kraju su za ZG i Međugorje nastavili sa gbr. 218. Ako netko ima više informacija što je bilo nek napiše.

tomekk

#459
627 je već danas na Varaždin (12:00) -  Zagreb, a 218 je bio dežuran kolko sam vidio jučer na kolodvoru tako da je morao uskočit. Ništa strašno  ;) Vjerojatno su mu opet "sredili" retarder (88. put  ;D )
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

tomekk

Evo pošto zadnjih dana svašta čujem o prodaji postat ću ovdje da nebi bilo zabune. Dakle, AP Varaždin nije prodan.Oglašena je prodaja, do 15.12. svi zainteresirani trebaju uplatit jamčevinu od 500 000 kn, a ročište za otvaranje ponuda je 20.12.2013. Prodaju se još razne nekretnine, al ovdje kopiram najbitnije.

Citat:O G L A S
 
O  PRODAJI NEKRETNINA I POKRETNINA

 
 
            I/ Određuje se prodaja nekretnina i pokretnina stečajnog dužnika Autobusni promet d.d. Varaždin "u stečaju", Gospodarska 56 kao gospodarske cjeline u stečajnom postupku prikupljanjem pisanih ponuda  i to:
 
1.         SERVIS ZA ODRŽAVANJE VOZILA, AUTOMATSKA AUTOPRAONICA
            I UPRAVA na adresi: Gospodarska 56 u Varaždinu:
 
1. čkbr 9951/1                        poslovna zgrada Brezje sa 902 m2,
                                                poslovna zgrada Brezje sa 849 m2,
                                                pomoćni objekt       "     sa 22 m2,
                                                trafostanica             "     sa 24 m2,
                                                ind.dvorište             "     sa 20205 m2
2.čkbr.9951/8                          ind. dvorište            "     sa 15004 m2
upisane u z.k.ul.13320 k.o. Varaždin (u osnivanju) – na nekretninama upisano je založno pravo u korist Zagrebačke banke d.d. kao pravnog slijednika Varaždinske banke d.d., Zovko-Zagreb d.o.o. Sesvete, RH Ministarstvo financija, Porezna uprava Područni ured Varaždin, Zovko Ivica iz Zagreba, Petrine 29; Marinko Zovko iz Zagreba, Petrine 29 i Zovko Oil d.o.o. Žepče, Goliješnica bb.
 
 
3. čkbr. 9951/4                        poslovna zgrada Brezje sa 1267 m2,
                                                ind. dvorište Brezje sa 14594 m2
upisanoj u zk.ul. 13324 k.o. Varaždin (u osnivanju) – na nekretninama upisano je založno pravo u korist Zagrebačke banke d.d. kao pravnog slijednika Varaždinske banke d.d., Zovko-Zagreb d.o.o. Sesvete, RH Ministarstvo financija, Porezna uprava Područni ured Varaždin, Zovko Ivica iz Zagreba Petrine 29; Marinko Zovko iz Zagreba, Petrine 29 i Zovko Oil d.o.o. Žepče, Goliješnica bb.
 
 
4, čkbr. 9337/1                        gos.dvorište Brezje sa 4606 m2
upisanoj u zk.ul. 14100 k.o. Varaždin (u osnivanju) – na nekretninama upisano je založno pravo u korist Zovko-Zagreb d.o.o. Sesvete, Ivica Zovko iz Zagreba Petrine 29; Marinko Zovko iz Zagreba Petrine 29 i Zovko Oil d.o.o. Žepče, Goliješnica bb.
 
5. čkbr. 9951/7                        ind. dvorište u Brezju sa 3680 m2
upisanoj u zk.ul. 14466 k.o. Varaždin (u osnivanju) - na nekretninama upisano je založno pravo u korist Zovko-Zagreb d.o.o. Sesvete, Ivica Zovko iz Zagreba, Petrine 29; Marinko Zovko iz Zagreba, Petrine 29 i Zovko Oil d.o.o. Žepče, Goliješnica bb.
 
            Nekretnine pod točkom 1. do 5. čine proizvodnu cjelinu, a početna cijena iznosi iznosi 52.980.750,80 kuna.
 
2.         AUTOBUSNI KOLODVOR U VARAŽDINU, ulica Zrinskih i Frankopana
 
1. čkbr. 2129/1                        zgrada prom. ureda u Ul. Zrinskih i Frankopana sa 140m2,
    čkbr. 2131                           parkir. i peroni u Ul.Zrinskih i Frankopana sa 4932 m2,
upisanoj u zk.ul 12344 k.o. Varaždin (u osnivanju) - na nekretninama upisano je založno pravo u korist Zagrebačke banke d.d. kao pravnog slijednika Varaždinske banke d.d., Zovko-Zagreb d.o.o. Sesvete, RH Ministarstvo financija, Porezna uprava Područni ured Varaždin, Ivica Zovko iz Zagreba, Petrine 29, Marinko Zovko iz Zagreba, Petrine 29 i Zovko Oil d.o.o. Žepče, Goliešnica bb.
 
 
Početna cijena  iznosi 11.068.516,18 kuna.
 
Ponuditelj je dužan platiti sve poreze i pristojbe u svezi s  prodajom nekretnina.
 
 
 
3.         POKRETNINE
 
            Pokretnine stečajnog dužnika prodaju se po početnoj cijeni od 17.792.226,08 kuna, u koju je uključen porez na dodanu vrijednost u iznosu od 3.558.445,22 kuna.
            Razlučni vjerovnik na pokretninama je RH Ministarstvo financija, Porezna uprava Područni ured Varaždin.
 
Ukupna početna cijena za nekretnine i pokretnine iz točke I ovog zaključka iznosi81.841.493,06kuna.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

art

Točno je da nije prodan, uplačena je jamčevina od strane DB koncerna (Arriva group) i započeli su sa dubinskim snimanjem. Uz AP kupuju i sve koncesije za prijevoz. Moglo bi sve biti gotovo u vrlo kratkom roku tako da uskoro dolazi potpuno novo vodstvo,a o ozbiljnosti govore i podaci sastanaka u županiji. Znači da odlaze svi autobusi u najmu pa čemo svi napokon gledati opet onaj stari AP Varaždin u kojem se radi a ne da se radi na njegovu štetu.

Servis

Zanimljivo da se nigdje ne spominje ATP Šibenik, izgleda da to definitivno odvojeno ide... Bilo bi smijeha da se ide dubinski snimati njihovo poslovanje i šta radi "Rude d.o.o."

tramvajac 92

U VDLu (240) sam se jučer vozio, i dojam je vrlo dobar. Bus je ugodno tvrd (znači ne propadneš u sjedalo kad sjedneš, a opet kad se digneš nakon 2 sata vozikanja nije onaj osjećaj ko sa si sjedio na kamenu), automatik je, sa vjerujem ZF mjenjačem. Display ima negdje, ali se ne koristi, još je u memoriji ekrana (koji reagira na dodir pretpostavljam) tekst Ej i trafik (švedski: izvan prometa), ima xenon svjetla, nutra su FAINSA sjedala (kao u obnovljenim Eutrobusevima, samo druge boje). U prednosti bi trebalo ubrojiti i prva vrata koja se otvaraju prema unutra (kao na gradskim busevima, vidi sliku dolje, kao i prilično živahan motor.

Nedostatci su ista ta prva vrata koja se toliko brzo otvaraju da mogu ozljediti putnika koji stoji ispred busa i čeka da se vrata otvore (iako nije pametno stajati skroz na rubu perona, al ok  ;D), također zvuk plastičnog lupkanja u prvim redovima (ne znam uzrok, možda stvari na policama), manji nedostatak je i visina samog busa, pogotovu onog djela gdje su sjedala koji mi djeluje viši nego u Regiu i sličnim busevima, a opet mi djeluje niže nego u nekom busu za dulje relacije.

Sve u svemu mi djeluje kao jako dobar bus za relaciju Zg-Vž-Čk, pa čak i za neku dalju, recimo studentska za Opatiju ili sezonska za Rab recimo. Za dulje neke linije ipak nije. 4/5

tomekk

Citat: art  u Prosinac 04, 2013, 18:12:02
Točno je da nije prodan, uplačena je jamčevina od strane DB koncerna (Arriva group) i započeli su sa dubinskim snimanjem. Uz AP kupuju i sve koncesije za prijevoz. Moglo bi sve biti gotovo u vrlo kratkom roku tako da uskoro dolazi potpuno novo vodstvo,a o ozbiljnosti govore i podaci sastanaka u županiji. Znači da odlaze svi autobusi u najmu pa čemo svi napokon gledati opet onaj stari AP Varaždin u kojem se radi a ne da se radi na njegovu štetu.

Istina, no ne znači da će ih oni kupiti.Mislim da ulogu igra ponuđena cijena, tako da možda netko drugi upadne iako se ovi čine dosta ozbiljni i jako zainteresirani.što se tiče autobusa u najmu, stvar također nije jednostavna jer su autobusi vezani ugovorima tako da je to opet upitno, a koliko čujem prije prodaje bi mogli još stići i neki polovni Higeri pa eto još malo veselja  >hammer<
Sve u svemu, samo se nadam da će sve biti na dobrobit radnika.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga