Pregled karata u autobusu

Autor bus driver 118, Ožujak 02, 2013, 08:06:26

sokre

Previše vremena trošimo na raspravu o kartama. Kao da je to jedino što ZET vuče na dno.

Nemilice se troši lova na tko zna kakve gluposti, cijene karata se proizvoljno određuju (12 - 15- 10 kuna) a jedini krivci za sve loše su šverceri.

Nigdje nisam našao podatak koliko se mjesečno proda pokaza. Kada bi taj broj znali, znali bi koliko građana ne kupuje karte, oduzmemo malu djecu i jako stare ljude, one koji imaju auto i briga iz za ZET, dobijemo taj broj tih notornih kriminalaca.

I što ako ispadne da šverc i nije baš toliki problem?

Također bih se osvrnuo i na par komentara vozača koji kažu kako strogo gledaju karte, ne puštaju ljude i slično. Kao da bi Vam plaća porasla da svi plaćaju .. Ljude se huška jedne na druge, a problem je ipak negdje drugdje.


Imam jednu teoriju oko plaćanja ZET-a iz prireza. Javna rasvjeta je `besplatna`, plaćamo je svi.
Ali mi se ne naplati dodatno prolazak ispod svakog stupa gdje prođem.

MAN19464

sa ovime se slažem, upravu je sokre kad kaze da se huškaju ljudi jedni na druge.
Naravno da plaća neće vozačima porasti, čak če se i smanjiti, več je počeo bandić pregovarat oko smanjenja plaća, svima koji su na gradskoj plaći.
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/poceli-pregovori-sa-sindikatima-oko-rezanja-placa_323775

kad bi vozačima netko naredio da moraju poslje posla, sami prati autobuse, podmazivati, mjenjati ulje itd. 80% vozača bi pristalo nebi se niti pobunili.
na vozače je strašan pritisak jel su osjetili da se to može bez problema oni će ionako to prihvatit, dok se neke nepotrebne ljude jako štiti i nemože ih se natjerati u kontrolore,al se zato vozače može natjerati da kontroliraju da rade zastoje kašnjenja itd.
vozači trebaju zaradit plaće za one što ništa nerade koji su se zabili u neke urede i u neke rupe a primaju strašno dobre plaće, za njih je ovo pojačanje kontrole karata od vozača, jel svaki vozač opravda svaku svoju minutu koju radi, a zaštičeni to nemogu.
vozač neprima nikakvu naknadu za kontrolu karata, prima proviziju za prodanu kartu i to je savim nešto drugo. (nakon svađe i prepirke putnik izvadi vrjednosnu kartu prisloni i skine mu 10 kn,a tu vozac nema nikakvu proviziju,a pokvari mu dan svadjanjem)
zar je vrijedno zbog 2 kune slušat vrjeđanja,ponižavanja i psovke da bi zaradio sebi 2 kune i onome koji dolazi na posao u zet a nema radno mjesto tj. ima izmišljeno radno mjesto bez odgovornosti i ni sam nezna što radi, e takvih rođa je pun zet i zbog njih je uvedena pojačana kontrola karata i zbog njih sad autobusi kasne, jel im netko treba zaradit plaću.
uglavnom u zet-u trenutno svako vozaču možće naređivat, tko se sjeti samo kaže moraš ovo ili ono i naravno nema problema nema pobune nema ničega, samo reci šta treba i vozači če sve odradit.

NP-549

Dobro je sokre rekao.  Svi plaćamo rasvjetu i to je to.  Nema dodatnog naplaćivanja onima koji piju pivu ispod lampe 3 sata,  i odbijanja onima koji nema rasvjetu.  Javni prijevoz bi trebao biti besplatan,  odnosno da se SVIM ljudima na teritoriju JLS kojima ZET prometuje odbija 1% od primanja.  Ako ti je penzija 2000 kuna onda ćeš platit 20 kuna,  a ako imaš plaću milju eura onda ćeš platit 75, vozio se ti busom ili ne.  Ali obavezno da svi imaju karticu koju moraju validirat u busu, čisto da se zna koliko se ljudi uopće vozi, i koji su to.

marin

Danas na 109 vozač otvori samo prva vrata i naravno već nakon 2 sekunde čuješ vrata, vrata!! I dođe žena na prva vrata i veli da kaj budete sad putnike odgajali, a vozač njoj da bude jer neki očito nemaju odgoja  8)
I da, MAN19464, pokazao mi je osobno jedan lik koji vozi u APD stanje računa, i vidi se da je zaradio 3500 kuna dodatno na te karte. Pa sad ti vidi dal se ti nebi svađao... Još je vozio Glavni kolodvor pa je znao i 100 karata na dan prodat, u prosjeku sigurno više od 50 po danu.

221

Šokre, svaka ti je na mjestu. Šverc je najmanji problem.
Čak je i bivši čelnik Holdinga Čović u jednom intervjuu priznao da je lakše poskupiti karte nego ići sređivati stanje u ZET-u. Pametnom dosta!

A što se tiče brige o punjenju ZET-ove blagajne, neka se sindikati i uprava ZET-a založe da dobiju novac od prodaje starog željeza kazališta koje trune na Velesajmu. Plaćeno je samo 10 milijuna kuna NAŠEG novca, u međuvremenu sve je pokradeno a odgovarati za to neće nitko.

Pa stoga, dok je takvo stanje i svi pri tome šute, licemjerne su predstave s otvaranjem prvih vrata i brigom o naplati! Jer, čak i možebitno povećanje prihoda biti će bačeno u bunar prvom prilikom, bilo od strane ZET-a ili Holdinga, svojim ''odgovornim'' ponašanjem.

MAN19464

Citat: NP-549  u Veljača 05, 2014, 15:22:46
Dobro je sokre rekao.  Svi plaćamo rasvjetu i to je to.  Nema dodatnog naplaćivanja onima koji piju pivu ispod lampe 3 sata,  i odbijanja onima koji nema rasvjetu.  Javni prijevoz bi trebao biti besplatan,  odnosno da se SVIM ljudima na teritoriju JLS kojima ZET prometuje odbija 1% od primanja.  Ako ti je penzija 2000 kuna onda ćeš platit 20 kuna,  a ako imaš plaću milju eura onda ćeš platit 75, vozio se ti busom ili ne.  Ali obavezno da svi imaju karticu koju moraju validirat u busu, čisto da se zna koliko se ljudi uopće vozi, i koji su to.
da, a neki su zaradili teške tjelesne ozljede i sad su invalidi rada i nisu ni oštete dobili jel na sudu zet tvrdi sami su si krivi nisu bili fleksibilni, misliš da je to vrjedno toga?
neko me je draži mir na radnom mjestu bez onoga sve po spisku od novaca a za napade da i nepričam.

421

Evo odgovora na pitanja!
http://www.jutarnji.hr/skandal-u-zagrebackom-holdingu-tisuce-radnike-primaju-placu--a-ne-rade-nista-ili-ne-dolaze-na-posao-/1162267/
Pa sad ti radi kako treba! Dok mi radimo,netko kuha kafe čitav dan i za to je još plaćen!
A kontrolor koji je uspio naplatiti kazne i kao stimulaciju zaradio plaću od cca 10 000 kn je big problem!!! WTF
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

221

Citat:Očekuje se i pomoć gradonačelnika Milana Bandića koji već mjesecima najavljuje "nogice za uhljebljene"...

A ovo je da pukneš od smijeha.. jel to znači da je Mile priznao da u Holdingu ima stranačkih i rodijačkih kadrova?  :)evil

conecto

Najlakše je kad se netko zove "izvor", pa se temeljem njegovih informacija može u novinama lupetati bilo šta. Fabula je u osnovi istinita, ali je svaki konkretniji navedeni primjer ili podatak prvorazredna laž za koju nitko naravno neće odgovarati u "zemlji gdje nema slobode novinarstva".
Malo je onih koji dobiju na karte 3500 kuna uz 50-ak karata dnevno u prosjeku, ali daleko je to lakše ako voziš stalno na Glavnom kolodvoru i na nekim drugim linijama. Neka to proba napraviti na linijama iz Dubca ili npr. na 214,225,232, ili još bolje na 275 ili 278 gdje jedva da ukupno preveze i toliko putnika. Dakle, takav primjer nije dobar za prikaz generalnog stanja. Prodaja kod vozača je dobrim dijelom porasla i zbog toga jer je izjednačena cijena s drugim prodajnim mjestima.
I dok su "prva vrata" kod ZET-a doživljena kao elementarna nepogoda nitko (niti ovdje niti mediji) ne spominje druge firme poput npr. Autoturista gdje se ulazi na jedno krilo. Samo jednom davno u vodećim dnevnim novinama spomenuto je zgražanje kad je vozač udaljio putnicu iz vozila jer je ušla na druga vrata. A imala je uredan pokaz! Jer, drugi dan je stigao dogovor direktora: vozač je bio u pravu! U ZET-u - nezamislivo! I zanimljivo, kod Samoboraca nema napada na vozače.
A drugi prijevoznici pokazuju kako i prijevoz putnika može biti "realan sektor". ZET kao javna tvrtka očito to ne može biti.
I onda gradonačelnik promptno spašava situaciju, daleko uspješnije od državne vlasti. Podijeliti će noge i smanjiti plaće, ne direktno nego smanjivanjem dodataka. Nije šija,... Ali vozači tramvaja i dalje će otvarati i zatvarati vrata jer nije točno da na to dobivaju dodatak. Nije točno, ali dobro za tiražu, nije bitno što dodatno podiže već postojeće tenzije.
A gradonačelnik ima iznimnu moć prepoznavanja problema. Kako i ne bi kad su svi nastali u vrijeme njegove vladavine dok je bio jedini član skupštine Holdinga, čak je i vratio ljude na čelo Hodlinga i ZET-a koji su stvorili najveći dio problema koje će sad rješavati. Dakle, sami su stvorili posao pa neće dobiti nogu.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

MAN19464

#39
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/vozac-autobusa-pitao-za-kartu-pa-dobio-sakom-u-glavu-919695

Ako ga uhvate bit če samo prekršajno kažnjen, jel napad na zetovca nije napad na sluzbenu osobu pa ne podlježe kaznenoj odgovornosti. (zakon ljepe naše)
Možda i vozač dobije kaznu za remečenje javnog reda i mira.
Znam jedan slučaj prije 8 g. Kad je vozač zbog karte dobio šipkom po oku na kojeg više nevidi i napuknuče lubanje, također je dobio kaznu kao i napadač, a vozač još nije dobio ódštetu od firme.
Taj vozač je invalid rada oduzete su mu sve kategorije osim B na godinu dana
Jako se kaje što je bio poslušan i gledao svakom kartu kad je nastradao nadređeni su digli ruke od njega.
Ovo je prestrašno.

Tomek

Ja sam zadnjih dana par puta ulazio u ZET-ov autobus i osim jednom na Črnomercu vozači su i dalje otvarali sva vrata. Dok svi neće imati isti kriterij dotle će biti više ovakvih budala kojeg jedan pusti u vozilo, drugi ne, te onda poludi. A za te napadače trebalo bi definitivno strože sankcije uvesti.

Ivan

#41
Citat: sokre  u Veljača 05, 2014, 14:24:37
Imam jednu teoriju oko plaćanja ZET-a iz prireza. Javna rasvjeta je `besplatna`, plaćamo je svi.
Ali mi se ne naplati dodatno prolazak ispod svakog stupa gdje prođem.
Danas je malo toga besplatno, a javni promet je ipak malo kompliciranija usluga od javne rasvjete. Moguće je i to, no bilo bi prilično skupo, i mora postojati prilično jaka inicijativa civilnih udruga ili gradske uprave.

Citat: conecto  u Veljača 06, 2014, 08:36:25
I zanimljivo, kod Samoboraca nema napada na vozače.
Bilo je kod Samoboraca napada, ako se dobro sjećam bio je i neki incident s pištoljem prije par godina. Teško je izbjeći da je netko od putnika manijak, toga će uvijek biti, a možda bi za one koji se ipak donekle kontroliraju a traže incident trebalo uvesti nešto u suradnji s policijom, recimo da policajac u civilu kruži linijama, nema ga u svakom busu ali neki bi možda bolje razmislili.

Opet bih molio da se malo opreznije uspoređuju Samoborčekove i (sve) ZET-ove linije, dok bus vozi za Donju Kupčinu cijelu liniju u špici ne prođe više putnika nego na SdSR ili Ozaljskoj u 109. Neke linije ZET-a jesu slične samoborskima, velika većina nije, zato predlažem drugačija imena usluga i režime pregleda umjesto da se sve strpa pod "autobus", Zagreb i okolica su dovoljno veliki da trebaju nešto takvo.

marin

Pričao mi je zetovac iz APP da kad je radio u Samoborčeku da je bilo ljeto, a imo je stari autobus bez klime, stao je na Črnomercu u peron i otvorio 1. i 2. vrata da se prolufta, NITKO, ali NITKO nije pomislio pogledat, a kamo li otić na druga vrata. A ne kao u ZET-u, otvoriš druga vrata i svi polete samo. Katastrofa.
I ovo u članku se spominje linija 212 da je neki vozač dobio po nosu, a prekjučer ili jučer, nisam siguran, na 119 na Vrapčanskoj je jedan mlađi isto dobio šaku. Cigani jedni, stoka jedna, da se stoka vozi bilo bi bolje, manje sranja i gluposti!!! I bilo bi urednije u busu!  >rigoleto<  A evo jedne ironije, jedan vozač je gledao karte na 146 i neki lik je uletio u Malešnici i rekao da neće kupit kartu, vozač kaže molim??! Ovaj mu je ponovio o otišo sjest unutra otraga, vozač je zgasio bus i zvao centar, i rekli su mu da treba procijenit situaciju, nek vozi dalje. Reko je da neće, da ako hoće da pišu da neće vozit. Rekli su dobro, zvat ćemo policiju. Ovaj je izašo van onda i poslo vozača u dosta stvari... Aha, pitate se di je tu ironija. Pa ironija je jer mu je gospodin kontrolor ušao kod garaže u Podusedu i taj vozač je otvorio sva vrata, a ovaj ga je prao kao malo djete, sve do Črnomerca, kakva druga vrata, samo karte, karte, karte. Pa sad ko tu koga j***? Trebalo bi se tu poradit na još mnogo stvari, ne znam ja kako su oni mislili dalje sa tom kontrolom karata  >hammer< >hammer<

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Urbino LE

Platiti vozačima treninge kod CroCopa...