Vozni red

Autor kastavac, Srpanj 07, 2008, 20:04:20

shef

Skoro da PŠ Bakar možeš smatrat odvojenom linijom jer postoji i display 27A
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

kico101

Citat: NP-549  u Listopad 04, 2015, 20:40:08
Što smatraš linijom 16 ?  Ona ima samo 1 polazak u danu
Što je sa 6,15 ( Čavle-Podhum-Dražice-Podkilavac ); 12,00 ( Ri-Dražice-Podkilavac-Jelenje ); 16,10 ( Ri-Dražice-Podkilavac-Jelenje ); 19,00 ( Ri-Dražice-Podkilavac-Jelenje ); 20,00 ( Ri-Dražice-Podkilavac )? zar nisu svi polasci preko Podkilavca za Jelenje 16?
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

kico101

Citat: shef  u Listopad 04, 2015, 20:43:45
Skoro da PŠ Bakar možeš smatrat odvojenom linijom jer postoji i display 27A
Istina, ali racunao sam samo one linije koje su u sluzbenom vr. Isto je i sa linijom 25A koje nema u vr, ali ima display. A vidjao sam i 33 Matulji, iako ta linija sluzbeno ne postoji.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Matija87

Linija 16 po novom Rijeka-čavle-Soboli-Podhum-Dražice i to u danu ima samo jedan polazak onaj u 15,10 , mislim da vozi 671.

kico101

Iskreno, nije mi bas nesto logicno da je broj 16 dobio bas taj polazak? Sto se sada direktni polasci iz Rijeke preko Sobola oznacavaju sa 16, a sve druge varijante ( ukljucujuci i one preko Podkilavca ) sa 12? Malo se sve to previse zakompliciralo. A stvar je jednostavna; samo treba ukinuti sve opcinice i gradove osim Rijeke iOpatije i bit ce 10ak linija manje.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

16 je linija koju financira općina Čavle i onda prolazi isključivo kroz Soboli.   Podkilavac i Kukuljani su prije uvijek bili odvojeni i jedna je bila 12, a druga 16.  Uvođenjem minibusa  traženo je da se te linije spoje u jednu i komplento financiranje preuzima Općina Jelenje.

kico101

Znači svi polasci kroz Podkilavac ( a koji nisu lokalni ) su sada 12?
A dobro sam rekao, dok politika određuje situaciju na terenu, nema pomaka na bolje.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

#52
Sve što prometuje iz Rijeke do Dražica preko Umola ili Podhuma  (u dozvoli za liniju piše  Rijeka — Umole/Podhum — Dražice) je linija 12.  Čak i onda ako prometuje i dalje od Dražica ali se ne presjeda zadržava broj 12 bez obzira kamo ide.  Imaš Varijantu za Kukuljani, za Jelenje, za Lukeži i za Podkilavac, kao i spajanje nekih od tih navedenih  (12:00,  21:45.....).

U slučaju kad se presjeda na minibus u centru Dražica onda je linija  12A ako ide do Kukuljana,  a 16A ako ide Podkilavac, Jelenje ili Lukeži.  Nemoj da te buni  16A sa klasičnom šešnajsticon.  Ni 1B nema veze sa jedinicom, a bogami ni  35A sa 35.    12A i 16A su odvojene različitim brojevima jer minibusi nemaju bočni displej (a i prednji se slabo vidi zbog kosog stakla) pa se najčešće ni ne vidi trasa i destinacija, a ovako sve saznaš iz broja.

kico101

Citat: NP-549  u Listopad 05, 2015, 09:44:00
jer minibusi nemaju bočni displej (a i prednji se slabo vidi zbog kosog stakla) pa se najčešće ni ne vidi trasa i destinacija, a ovako sve saznaš iz broja.
Kapene imaju bočni, ali više bi plina potrošili za odlaske na punjenje nego za redovnu trasu. ;D
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Istina. Sad ih pomalo rješavaju pa jedan po jedan dobijaju dodatni rezervar, ali to će autonomiju povećat za nekih 50%, odnosno s mizernih 100km, na oko 150 (za grad OK) što je i dalje nedovoljno za prigrad jer ova dva minibusa koji voze po Grobniku rade oko 300 km/dan,  dok onaj za Rupu radi 450

kico101

#55
Konačno je 4-ka dobila polazak nakon 23,10 iz grada. 23,30
I na ostalim linijama su zadnji polasci dosta pomaknuti prema pol noći.
Ostalo čista katastrofa.

EDIT: Da ne bi bilo da samo kudim, ima još jedna dobra stvar, a to je da su polasci narihtani na 5 ( 0,5,10,15,20,25 ) , pa se lakše zapamte.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Bocko

#56
Danas čekam na maloj pjaci (Brajda) peticu.
Ispred stanice 100 ljudi, svi komentiraju gdje je, nema je sat vremena.
Dolazi u 16:35, vozač ne otvara prednja vrata, ne znam kako no ušlo je pola stanice u autobus.

Vozač bezuspješno zatvara vrata jedno 10x. Srednja nikako da se zatvore, tj desno krilo od putnika.
Čudi me senzori, postoji li način da ih se obiđe jer u tom zadnjem pokušaju zatvaranja unatoč stalnom pružanju otpora zatvorila su se.
Na stanici ostalo jedno 20-ak putnika.
Taman otišao sa stanice, dolazi nova petica 705, polu prazan.
Svi negoduju vozaču da ga nema i onda dođu dvije.
A da bude smijeh veći, za minutu dolazi dodatna petica, iza nas 711 i to je neki rekord kojeg dugo nisam vidio. Tri petice jedna za drugom :D

Ali mislim, kako se ovo može dogoditi?
Znam viđati po danu u zadnje vrijeme dvije petice za redom ali tri dugo nisam vidio.
Sada su velike gužve i ljudi puno idu u trgovačke lance no nikako mi nije jasna ova situacija

Shole

Ti si fakat malo ograničen ako ti to nije jasno

Bocko

Pa nije mi jasno, zašto je treći autobus, 711 krenuo s perona kada je vidio da je pred njega otišao drugi prazan autobus? Ne jedan nego više njih očito ne poštuje vozni red.
I što je čekao prvi vozač, očito je trebao krenuti s Jelačića 10-20 minuta prije. I mene kao putnika *** u zdrav mozak a lijepo plaćam kartu i čekam u redu na Jelačiću jer više od mjesec dana ne radi internet nadoplata.
Ajde mi ti objasni kada sam ja "ograničen"?

Shole

Pošto ovdje sudjeluješ već neko vrijeme onda je pretpostavka da te to i interesira.   
Pošto te to interesira,  pretpostavka je da se razumiješ više od običnog putnika namjernika koji baulja bezveze po petici samo da nije doma.
Pošto se razumiješ bolje od ostalih putnika,  čovjek bi od tebe očekivao da već neke stvari zaključuješ i sam,  ili barem da ih primjetiš na cesti a ne da gledaš u plafon od busa dok se voziš

Koliko moraš bit zatupljen da nevidiš da cijela Prvomajska i Osječka stoje u oba smjera zbog mase ljudi koja hrli u trgovačke centre  (kad će ako ne pred Božić).  Sam kažeš da se zna desit i u normalne dane da se stignu dvije petice,  a danas su se "čak tri".  Budi sretan da svih 7 nije bilo na kupu kakvi se čepovi stvore.   NEMOŽE se nikako izregulirat kašnjenje i preusmjeravanje jer nema alternativnih pravaca za područje Škurinja.  Taman da ga je prometnik poslao praznog gore,  on bi došao gore kad i ova dva šta su kupila ljude.   

A pazi najveću debilanu koju si izjavio:

Citat: Bocko  u Prosinac 23, 2015, 17:11:12
I što je čekao prvi vozač

Pa čovječe Božji  kasni sa prethodnog kruga pola sata sigurno,  onaj drugi kasni 10 ili 15 minuta,  treći je neki koji je već izgubio jedan krug.