Kvarovi autobusa

Autor maky, Siječanj 04, 2008, 23:28:15

conecto

Navodno je ovom manjem procurio antifriz u bunkere koji su bili puni prtljage...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Citat: Tomek  u Svibanj 02, 2009, 16:54:59
A baš si našao, kad već pitaš novi turistički King Long od Promet Makraske jedva koji put navrati do Splita, a o Zagrebu da ne pričam koliko dolje na grabi stalno stoji. A kad se sjetim Jujnovića kad su ga uzimali kad je najavio da će održavati liniju Split - Zagreb  ;D

Pa ja baš za to i pitam, ali nisam nigdje na forumu našao da negdje piše...
Ali o Setrama nikad ništa loše... Ova gore na fotki u kvaru sudeći po prednjem braniku i nije tako stara, ali ona redovito vozi dok ne stane... A sudeći po datumima postova dva puta u manje od 15 dana... I to je samo ono što je maky ulovio, a jel bilo toga još..
I masa slika mekarskih buseva s podignutim haubama, jel greška u makaranima, ili setri, ili neoplanu...
I sad stalno te predrasude, Setre su zakon, ali ni one nisu što su bile do serije 200. Kao s njima nema problema...
O Neoplanu opće neću pričat...
A ja čekam ovdje sliku King Longa...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

EuroTrakker

Nebi štel pametovat ali u zadnje vrijeme vidim često Hercov King Long u Petrinji koji uredno vozi 2 puta tjedno Luburićevu liniju za Njemačku bez ikakvih problema, tako da mi je ova priča dosta čudna
Pozdrav iz 53nje

Tomek

Pa nije baš skroz tako, Setre pogotovo seriju 400 smo dosta kritizirali na forumu zbog stalnih zapaljenja što je stvarno postalo opasno kao i Neoplan Transliner.
Ovog turističkog Kineza nitko nije nigdje ulovio jer ga nikad nema..

steyr1985

Ovaj turistički kinez je inače ovako dosta visoko vozilo pa prilikom ulaza na AK Makarska ostane svega 7 - 8 cm da ne dodirne nastrešnicu kolodvora.  Prije  par dana ( pošto ima neki problem sa elektronikom ) u vožnji je sam podigao jastuke , vozač to naravno nije primjetio i kada je ulazio na AK Makarska oštetio je klimu koja se nalazi na krovu.

Tlimfocit

ni ja ne bi tija pametovat al meni se čini da bi problem moga bit u makaranima....baren 5 puta san vidia njihove Starlinere sa otvorenim poklopcima od motora kako voze prema Zagrebu, na Neoplanima (onima šta idu do Sinja) skoro nikad vrata ne brtve (na hrvatski ne dihtaju) nego uvik ima 2-3 centimetra šupljine i da se neko na to nasloni u vožnji bilo bi ispadanja, prije par dana je na Mercedesu eksplodira prednji jastuk, na povratku iz Španjolske na odmorištu Zir vidia san njihovu 417 HDH sa otvorenim poklopcem i vozać unutra nešto kopa....možda pretjerujem al to mi je sumnjivo....

Evo slika sa Zira:


K_Omiš

Citat: Tlimfocit  u Svibanj 03, 2009, 12:53:01
ni ja ne bi tija pametovat al meni se čini da bi problem moga bit u makaranima....baren 5 puta san vidia njihove Starlinere sa otvorenim poklopcima od motora kako voze prema Zagrebu, na Neoplanima (onima šta idu do Sinja) skoro nikad vrata ne brtve (na hrvatski ne dihtaju) nego uvik ima 2-3 centimetra šupljine i da se neko na to nasloni u vožnji bilo bi ispadanja, prije par dana je na Mercedesu eksplodira prednji jastuk, na povratku iz Španjolske na odmorištu Zir vidia san njihovu 417 HDH sa otvorenim poklopcem i vozać unutra nešto kopa....možda pretjerujem al to mi je sumnjivo....

Evo slika sa Zira:



Ovo je bilo 22.04. i ja sam osobno putovao s tom SETROM.  nakon pauze šofer je da kontakt, ali nije tila upalit, naime, stražnja vrata motora pri zatvaranju pritisnu jedan plastični dio, a ako se vrata slabo zatvore onda elektronika ne dozvoljava paljenje!  "kvar" je bio otklonjen u roku od 2 minute.

Inače, s ovim autobusom sam napravio nekih 6000km i nikad nije bilo problema!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

ist

Čini mi se da je malo prijevozničkih tvrtki s toliko kvarova. Nije mi jasno radi li se o lošoj servisnoj službi ili su im autobusi zaista lijepo ofarbane krntije

Tlimfocit

jučer popodne odma po dolasku u Split iz Metkovića jednoj setrici je otvoren poklopac motora i nešto se prčkalo.....

ivo_MAli

Promet Makarska stvarno ima puno kvarova.slika san jedan članak iz lokalnih novina di se vidi da su im se pokvarila tri busa na jednoj liniji.[IMG
[/IMG

manoplan

#26
Vrata se otvaraju sama od sebe  ;D. Pretpostavljam da se radi o Setri 215 HD
http://www.rtl.hr/clanak/video:-od-splita-do-zagreba-s-otvorenim-vratima/10192/  


kampanjac

ovo je zblija žalosno...tak jaka firma a tolko kvarova...nisam uoće znao za to dok sad nisam malo čitao po forumu...al novi busevi, pa tak se kvare...pitanje...da li je samo stvar u mehaničarima i održavanju buseva..?!..

maky

Evo upravo prosao kraj Starlinera MA-511-AN koji se zaustavio u zaustavnoj traci prije odmorista Zir. Otpao mu protekt sa gume...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!