Travanj 29, 2017, 05:28:20
autobusi.org forum

Autor Tema: Autobusne stanice  (Posjeta: 14367 vremena)

Travanj 21, 2017, 10:29:52
Odgovori #75

212Alex

sljedeća situacija :
Linija : 226 Svetice-Remete-Kaptol
Stajalište : Kameniti stol
Opis problema : na tom stajalištu ne postoji uređena ploha gdje putnici mogu čekati autobus, te prilikom mimoilaženja u smjeru Svetica dolazi do opće opasne radnje približavanja autobusa putnicima doslovno na par centimetara jer su znakovi postavljeni tako da su vozači prisiljeni riskirat ili udarit retrovizorom u znak ( posebice se odnosi na Lion's City) i nitko do sad nije poduzeo ništa po tom pitanju i uređenju stajališta...također po zimskim uvjetima ljudi doslovno gacaju u bljuzgi i snijegu te riskiraju pad pod autobus...

Linija 203 : Svetice-Vinec-Krematorij
Stajalište : isto, te dodatno stajalište kod OŠ Remete,stanica Remete ( vrijedi i za 226 )
prilikom dolaska na stanicu u smjeru Svetica u razdoblju škole od 11-13:00 kad je najveći protok malih putnika,autobus dolazi doslovno uz sam rub ceste s desne strane,te u slučaju većeg broja putnika svjesno riskira da ne pogodi nekog retrovizorom. Stajalište je napravljeno da se 2 osobe ne mogu normalno mimoići na stanici,što predstavlja ozbiljan problem kao i znak stajališta koji je neučvrščen a djeca sustavno taj znak žele do kraja demolirat.
Te 2 stanice bi se trebale pod hitno urediti kako zbog sigurnosti putnika tako i zbog vozača autobusa,jer ovo je iz dana u dan ludnica...da ne govorim u razdoblju kad se na stanici susretnu 226/1  i 226 /2 te 203 ..
Dan bez smjeha je uzaludno potrosen dan

Travanj 21, 2017, 10:42:56
Odgovori #76

Dreamwalker

Moram se složit s kolegom, to stajalište je gadno. No, problem je u tome što su ljudi napravili ogradu uz rub svoje zemlje drito na cesti i ne žele ustupiti metar svoje zemlje da se cesta proširi. No cijeli taj dio ceste od Konzuma u Remetama do "Skenderice" je totalno uzak i pun rupa. Prije dvije godine postojao je plan za uređenje tog dijela ceste, no od toga nije bilo ništa do danas. Mene čudi da se to nije uredilo s obzirom na to da je 22.11. gore uvijek kaos, tj. naš dragi vođa u gostioni na toj stanici slavi rođendan.
We are #aweSOME - Copyright autobusi.org 2013. - 2017.

Travanj 21, 2017, 13:14:08
Odgovori #77

212Alex

Moram se složit s kolegom, to stajalište je gadno. No, problem je u tome što su ljudi napravili ogradu uz rub svoje zemlje drito na cesti i ne žele ustupiti metar svoje zemlje da se cesta proširi. No cijeli taj dio ceste od Konzuma u Remetama do "Skenderice" je totalno uzak i pun rupa. Prije dvije godine postojao je plan za uređenje tog dijela ceste, no od toga nije bilo ništa do danas. Mene čudi da se to nije uredilo s obzirom na to da je 22.11. gore uvijek kaos, tj. naš dragi vođa u gostioni na toj stanici slavi rođendan.

e kolega Dreamwalker hvala da neko od vas zna cjenit moje mišljenje....što se tiče Skenderice neću ih ni komentirat,žale se na sve i svakaj,da im busevi bruje do pol 1 itd, a nisu u stanju ništa poduzeti iako naš " dragi " Bandić gore dolazi non stop te još jači kolaps napravi..tu su ti svi " poremećeni " Remećani hahah tak da ti je taj dio grada specijalnost i izazov za vožnju haha..
neće se to nikad uredit jer tu žive očito oni kaj ih nije briga za nikog i nebi milimetra dvorišta dali jer bi nedaj Bože zgubili travicu xD
no eto moramo očito čekat neki problem da se desi pa će se pokrenut..hvala još jednom :)

Travanj 21, 2017, 13:49:25
Odgovori #78

421

Vozač
@Sesvete Alex
Konstatacije su Ti na mjestu i nisu nove. thumbs
Daj rješenje... good_boy
"Nemojte raditi mobing. Režite mi prst, otvarajte mi krv, ali nemojte me ponižavati!
Ja sam vizionar i ne bavim se tehničkim pojedinostima.
Nisam kopao nos, nego sam namještao tampon."

Travanj 21, 2017, 17:05:23
Odgovori #79

212Alex

@Sesvete Alex
Daj rješenje... good_boy

oš rješenje? Nema problema : sredit prometne znakove koji smetaju autobusima da se uvuku min pol metara unutra,izgradit nadstršnicu za putnike,uredit stajalište da liči stajalištu slično svim normalnim stajalištima u 2017 godini, ali kaj to vrijedi kad će se uvijek nać neko ko će dić galamu protiv ZET-a,buseva i slično...
Uzmite si za primjer Sesvete...stanica kod OŠ Luka,usred ravnice naprave stajalište sa rasporedom vožnje nadolazećih buseva iz smjera Kašine,Blaguše,M.polja itd....sve na jednom mjestu a usred Remeta koji je btw čudan kvart po pitanju autobusnog prijevoza niko ništa neće poduzet...Bandić dođe,napravi kolaps,osigura redare a bus se probija na milimetre.....jadno,glupo i blesavo!

Travanj 21, 2017, 21:10:59
Odgovori #80

212Alex

@Sesvete Alex
Daj rješenje... good_boy

uz sve navedeno - stanicu Kameniti stol smjer Svetice uredit na način da se nekako dogovori sa ženom čija ograda je na stanici a iza ograde je doslovno smeće da ustupi barem malo mjesta za putnike...a svi koji su bar jednom se zatekli gore znaju o čemu pričam.....

Travanj 23, 2017, 17:42:50
Odgovori #81

marin

Je li to ona stanica gdje se autobusi jedva mimoiđu? Križanje kao te ulice Kameniti stol i ul. Remete? Kad se bus penje tom ulicom Remete, sve od križanja s ulicom Česmičkog je cesta u totalnom šturcu, katastrofa, nedavno sam išao autom tamo, trgaš auto pogotovo oni ležeći skočiš do plafona ak se prepeljaš jer je prije ležećeg 16 prekopa i 88 rupa. Kao da hoće strgat autobus koji vozi tamo jer je to isto kao da vozi po motokros stazi.  >hammer<

Travanj 23, 2017, 19:00:33
Odgovori #82

212Alex

točno ta ulica,da
« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2017, 20:16:25 od 5AR »