MAN SU 220 Avtomontaža

Autor staypp83, Studeni 12, 2012, 15:20:32

Paško

Nikad nije napravljen SU 220 automatik, a bilo je i samo par takvih SG 220 iz Avtomontaže.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Shole

Automatika nije bilo solo, al su zato neki Zagrebački imali ručni mjenjač i još Telma retarder s lijeve strane koji je karakterističan za automatike


Paško

Jao, koja perverzija je ovaj #15, rado bih se provozao. Nadam se da će ga stvarno sačuvati za eventualnu povijesnu liniju. Jel u originalu imao ovu neobičnu kombinaciju bojanja unutrašnjosti (crno - pod u sredini, stražnja strana sjedala, žuto - pod sa strane) ili je to kasnija izmišljotina kako mi se i čini?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Garage

Kasnija izmišljotina. Meni se čini da je taj dio bio sive boje originalno Avtomontažin, a navozao sam se tim MAN-ovima kroz djetinjstvo.
Original klupe nisu imale crne presvlake na leđima nego su bile, drvene kao i od naprijed.
Ali, sve u svemu g.br. 15 se i meni sviđa. Momak je godište 1981. Mislim da ni u Švabiji ne bismo našli bolje očuvan bus tog godišta, osim u muzeju.

Turbocity

Are these SU 220 still working in Dubrovnik?

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Citat: 5AR  u Svibanj 12, 2019, 18:06:12


Doznao sam da su u isto vrijeme još dva SU 220 dobila nove tablice: #21 je dobio DU-770-HV, a #27 DU-771-HV. Jesu li neko vrijeme stajali pa su preregistrirani ili je u pitanju nešto drugo?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Osoblje

Ove odlične fotografije starih MAN-ova poslao nam je član foruma.
*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

Paško

Dobili smo pitanje na fejs koje i mene zanima: može li se SU 220 naći na određenim linijama i kada? Pretpostavljam da je pametnije hvatati ih radnim danom, a da reda baš i nema, nego uskaču gdje su potrebni.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

MAN SL222

Ne znam za sada situaciju,ali nedavno su 19 i 23 bili na liniji 3 i 25 na 1A,oni su iza Citya(134-139,150-159) i 75 zadnja zamjena.Također 26 je često vozio ispomoć linije 16.

Busfreak22

Hello,
is it possible to rent one of the MAN SU 220 in Dubrovnik
for a Special photo tour. I think these are the last examples of Croatia.

NP-549

Probably it's not going to be a problem to rent a bus with a driver for a day.

Busfreak22

Great! Do you know anyone I can ask to rent a MAN SU 220? I think it could be a problem if I ask directly on the homepage of Libertas.

NP-549

You can send an e-mail to libertas@libertasdubrovnik.com and ask them to give you the e-mail adress of a "commercial department",  or you can directly call  them on a phone  38520441356, but it's very much possible that they don't speak english.


P.S.   majda.custovic@libertasdubrovnik.com   is commercial service manager, so try that mail adress too