Autobusi - razno (3)

Autor CONECTO430, Lipanj 08, 2017, 13:09:02

smogovci.bbb2

Nije bilo sa fotografijom hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

405GN2

Mnogo znati, znači prije vremena ostariti.

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

marin

Na ggbr. 520 se prošli tjedan tako dobro čuo auspuh  :)evil Nadam se da nisu to složili.  ;D
Izvana kad kreće sa stanice osjećaj je kao da se nalaziš u strojarnici tankerskog motora, bez pretjerivanja. Nebu više nikad takvih buseva i NG312  good_boy

MAN truck bus

Danas ujutro vozila na 222/2 nije se ništa čulo.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Citat: marin  u Studeni 16, 2017, 12:49:36
Na ggbr. 520 se prošli tjedan tako dobro čuo auspuh  :)evil Nadam se da nisu to složili.  ;D
Izvana kad kreće sa stanice osjećaj je kao da se nalaziš u strojarnici tankerskog motora, bez pretjerivanja. Nebu više nikad takvih buseva i NG312  good_boy
Dva ključa 17, odspojiš šelnu ispuha i ugođaj je ponovno tu.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

159 friško oličen (vozi danas na 109)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

I felge ofarbane srebrno, malo je pobjeglo na gume lol.. Izgleda bedasto, a ne znam ni zašto uopće felge stavljaju u svijetle boje, neka ih redovito farbaju u crno ako uopće treba, jer inače izgleda prljavo za mjesec dana (isto kao i siva postolja na nekim tramvajima).

MAN truck bus

511 na 107, kod trećih vrata ima gumb "VRATA" od Citara. rofl rofl rofl rofl
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

C2

Ima ih više čini mi se, jedan ima i kod 3. i 4. , zašto ne ako je oprema kompatibilna. BTW na nekim Citarima su zamjenski gumbi koji uz natpis "VRATA" imaju i "STOP". I ono što je najveća komedija da su na tim zamjenskim tipkama krivo spojili natpise recimo kad netko stisne gumb prije stanice onda umjesto "STOP" svijetli "VRATA". Ono što sam zaboravio napomenuti da jedan od APD-ovih Citara facelift nema gumb iz vana kod 3. vrata već je ugrađeno staklo koje nije predviđeno za taj gumb, a s unutarnje strane strše kontakti za gumb. I kada su bili Svi Sveti vozio je izvanrednu za Miroševac i onda kada je došao taj Citaro čovjek koji pomaže pri ukrcaju putnika je čudno gledao gdje je tipka i otvorio 4. vrata. I na kraju su svi ulazili na 2. ili 4. , kad sam ja ušao unutra sam otvorio 3.

marin

Opet priča s njihovim felgama, 159 izgleda ko fušeraj kad im je po gumama pobjeglo sive boje i to nije prvi slučaj tak su i sa 165 kad su ga sredili, ali kaj se limarije tiče sad izgleda fenomenalno  :)
191 ima prvu desnu felgu trulu i smeđu katastrofa, a imao je prije toga nove pofarbane, al kad stave nove felge onda one budu gore 2 tjedna, mjesec dana i odma ih zmjenjaju u neke stare hrđave, nedaj bože da to ostane lijepo, ovo pika u oči i izgleda užasno. I te zahrđale će sad bit 2 godine na njemu  ::| ::|
Pratite 159 i budete vidjeli.

421

Citat: marin  u Studeni 20, 2017, 11:59:41
Opet priča s njihovim felgama, 159 izgleda ko fušeraj kad im je po gumama pobjeglo sive boje i to nije prvi slučaj tak su i sa 165 kad su ga sredili, ali kaj se limarije tiče sad izgleda fenomenalno  :)
191 ima prvu desnu felgu trulu i smeđu katastrofa, a imao je prije toga nove pofarbane, al kad stave nove felge onda one budu gore 2 tjedna, mjesec dana i odma ih zmjenjaju u neke stare hrđave, nedaj bože da to ostane lijepo, ovo pika u oči i izgleda užasno. I te zahrđale će sad bit 2 godine na njemu  ::| ::|
Pratite 159 i budete vidjeli.
Kad sezonski trebaš promijeniti cca 15000 guma na vozilima u kratkom roku, tad stavljaš ono što ti dođe pod ruku i namontirano na felge, tako da to vizualno izgleda prilično  loše poput navedenoga. A hrđave mogu biti one koje su bile unutrašnje na duplim kotačima.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

marin

Nebitna je sezona i mijenjanje guma, ionako dobro znaš da se većinom samo i pogonske mjenjaju, pola autobusa (barem u APP) preko zime ima obične dijagonalke, da ne pričam o kockicama koje su imale iste gume valjda 3 sezone. Apsurd je recimo da su na početku ljeta znali stavit neke ripnjače kao prve gume, i dobro znaš sigurno kako se to čuje  ;D , a bespotrebno se troše i onda još ih na zimu zamijene sa dijagonalkama, viđeno više puta  ::|

421

@marin
U totalnoj si zabludi. Gume nisu cjelogodišnje kao što ti imputiraš.
Na prednji kraj uvijek idu nove gume, bilo zimske bilo ljetne.
Ostale su ili protektorice ili nove, primjerene osovini na kojoj se nalaze jer nisu iste one za srednju ili pogonsku osovinu.
Ako misliš da je proces izmjene guma poput onih kod vulkanizera kad dođeš s automobilom na dizalicu, pa skineš gume s felgi, namontiraš sezonske, pa iste felge ponovno na vozilo, tad griješiš.
Tijekom godine se gume montiraju na felge i skladište kako bi početkom sezone zamjena bila brža.
Dok je leasinga ( MAN G npr) , gume se mijenjaju sezonski temeljem ugovora, a izmjenu vrši ugovorni partner davatelja leasinga.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

marin

To sam samo dao kao primjer, isto kao što je npr kocka 154 imala od 2010. do 2015. neke užasne gume na srednjem mostu dok netko nije poludio i zapisao to i u knjigu i u nalog pa su promijenili. Eto vjerovao ili ne.