Rad Autotroleja (2)

Autor nukleusri, Prosinac 06, 2007, 16:02:49

mivano

Organizacija parkiranja zglobnjaka večeras na Delti - sjedi jedan!

Dakle, svi su zauzeli perone prigradskih linija 20, 21, 22, pa su ljudi morali tražiti svoje buseve koji nisu mogli ući u te perone.

kuvi

Pozdrav svima iz Rijeke.Nakon što sam izbrao krivu srednju školu sad se mislim ić prekvalificirat u vozača motornog vozila i položit D kategoriju.Trenutno imam 19 godina, a kako sam čitao ako završim školu za vozača za D kategoriju mog polagat sa 21?

Ono što me najviše zanima kakvo je stanje u autotroleju dal je teško dobit posao bez veze i dal bi uzeli vozače bez iskustva?Baš gledam po autobusima u zadnje vrijeme dosta je mladih vozača, i zanima me dal autotorlej svako malo traži vozače ili su to rijetki slučajevi?Znam da su prije godinu ili dve imali u oglasima da traže 15-20 vozača i da iskutvo nije potrebno i da čak oni ti plaćaju kategoriju ako je nemaš?
Baš bi volio radit taj posao, nekako me ta vožnja sa autobosuom smiruje i opušta.

Bocko

Ne treba ti nikakva veza za posao u Autotroleju, danas uzimaju sve- te nedostaje vozača.
Neki dan je tako neku mulac vozio 7a kocku, nema niti 22-23 godine niti službenu odoru (skroz novi). Baba sa štakama u punom busu na stanici ga moli da otvori prva vrata da izađe a on joj kaže da "ne može, neka ide na srednja" i morala se gurati među ljudima da izađe na srednja. Puno njih tako svoju "moć" iskaljuje na putnicima, taj pritisak crvenog gumba bi ga "koštao života", ali nije se dao.

Sve je više vozača kojih boli briga za sve, otvara sva vrata na svim stanicama, uopće ne gledaju karte, voze divljački itd pa bi rekao da nažalost više nema nikakvih kvalifikacija koji se gledaju pri zapošljavanju.

kuvi

#1308
Znači stalno fali vozača i nije potrebna veza?Znam da su prije dvije godine zvali neke ljude koji su u penziji ako bi se vratili i išli opet vozit.Nego da pitam dal je teško pohvatat sve te linije i stanice gdje treba stat ili se to brzo nauči?Kako vozit neku liniju ako je ne poznam,mislim da tu treba dosta vremena da pohvataš sve te linije?Ako nije tajna koliko je početna plaća za one koji tek dođu radit?Možda oko 4000-4500?

Shole

Nije više kao pred godinu dana da se prima sve i svakog.  Mlade dečke uglavnom uvijek primaju, stariji će sad malo teže upadat za razliku od zadnjih godinu, dvije.  Uglavnom, vratilo se otprilike na ono stanje od prije 4,5 godina.  Ne radi se više onako puno jer je došlo dovoljno ljudi,  ne odlaze više u tako velikom broju kao onda,  a plaća ti je oko 6000

kuvi

Ok, čudno da nema natječaja na burzi, mora se ić direktno pitat u upravu?Dal pomaže šta ako poznaš kojeg vozača pa ako te on može preporučit?

Nego još me zanima kako naučit ove cijele linije po Rijeci kad ih ima masu, mislim da bi se pogubio u tome da me stave na neku cestu koje ne poznam.Kako ste vi to savladali?

Shole

Možda trenutno nema natječaja, ali i u vrijeme kad se najmanje zapošljavalo je bio barem svakih par mjeseci.   Ove zadnje dvije godine nisu mjerilo.  Tada je stalno bio otvoren natječaj jer je otišlo valjda 100 ljudi.  Primalo se sve i svašta samo da se popuni čim više smjena. Radili smo po 250 sati, dok je sad to svedeno u normalu i radi se otprilike mjesečni fond oko 180 sati.  O preporuci od strane vozača ti ovisi o kojem vozaču se radi.  Možeš ti bit snjim najbolji prijatelj i mislit o njemu sve najbolje, ali to neznači da on i u firmi kotira dobro.

Što se tiče upoznavanja linija, najprije nekoliko dana voziš sa još nekim dok upoznaš linije i da on vidi kako voziš.  A ako poslije nisi siguran 100% u linije onda dođeš 1 krug ranije na smjenu pa s kolegom utvrdiš gradivo prije nego ćeš preuzet bus.   Stanice ti sve pišu u vozačkom računalu, a uvijek možeš i putnike pitat ako nisi siguran.  99% njih će ti drage volje pomoć

kuvi

ok, hvala.Nego što se tiče tih linija svaki vozač ima određenu liniju(njih nekoliko) ili moraš sve linije znat?Pa tko će toliko linija naučit hahaha nije baš jednostavno pogotvo za početnike.

MAN truck bus

Pa ako ti je to puno dođi u ZG u samo 1 garažu pa Odi vidit koliko ih ima, pa ćeš promijenit mišljenje. Sorry za  o-0
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Lion's Driver

Sve se da naučiti, pomalo...možda dobiješ mentora i lakše linije dok ne pohvataš konce.. bar tako u Prometa ide....a šta se generalno gledano tiče mladih vozača za volanom autobusa pohvalno...samo triba pazit i uzimat ozbiljne dečke a klošare potrat čim počnu problemi...nije autobus za ludovat, hvatat cure i štošta  ;D evo i ja gledam polagat D pa se uvuć u Autopoduzeće Imotski... prijatelju sretno  pivkan

Shole

Citat: MAN truck bus  u Travanj 15, 2017, 14:56:09
Pa ako ti je to puno dođi u ZG u samo 1 garažu pa Odi vidit koliko ih ima, pa ćeš promijenit mišljenje. Sorry za  o-0

Autotrolej ima 50 i nešto linija, to je za grad 4 puta manji od Zagreba dosta solidno razvijena mreža

MAN truck bus

Da, u cijelom gradu,
APP-->59 linija
APD-->60 linija
APVG-->19 linija
A moraš znati u svome pogonu linije ako si u pričuvi pa te baci negdje, a moraš znati rutu.






P.S. Stanje linija je iz 2015!
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

lussin

138 linija, u prosjeku 46 linija po pogonu cime se opet dolazi u rang od Zagreba prilicno manje Rijeke

MAN truck bus

U prosijeku ali ne gledamo prosijek već stvarno, ako APP ima 59-60 linija onda nema prosjeka, taj vozač bi morao znati sve linije svog pogona, ali pretežno ne znaju pa dođe 1-2 kruga prije pa kako je shole rekao utvrdi gradivo. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

lussin

Kako god. Dovoljno smo zasli u  o-0