Kantić – razno

Autor lav, Lipanj 20, 2008, 23:50:59

mate

Danas na liniji Zenica-Zagreb, Kantic je poslao zanimljivo vozilo - VW LT, nazalost kasno sam ga skuzio, pa ga nisam uspio uslikati

Bosnaexpres Doboj

Stigle tri polovne  415 GT HD i jedna 416 GT HD.

the hicMe

Stigle su jos dvije prinove.
Imaju 4sprintera a T4 su  oddavno U penziji

Dreamwalker

Znam da dižem relativno neaktivnu temu, ali ne mogu, a da ne stavim ovdje jednu anegdotu sa linije u Kantićevom autobusu. Malo je nesvakidašnje, ali Bože moj, mene se dojmila.

Citat:"Ovim putem želim da poručim djevojkama koje su danas putovale sa Kantićima na relaciji Švicarska-Bosna da su heroine! Dakle, 4 mlade djevojke su pomogle da se u busu u kojem smo se vozili rodi novi život. Naime, nakon samog ulaska u Sloveniju, negdje između 3-4h u jutro, tišinu u busu je prekinuo jauk trudnice koja je naglo počela da krvari i dobiva bolove. Kada smo shvatili da se porađa nastala je panika. Muškarci se preplašili a starije gospođe povlačile u stranu i samo zabrinuto posmatrale.Niko nije znao broj hitne u Sl. No, na kraju 4 mlade djevojke, djevojke koje nisu imale iskustva sa tim ranije, djevojke koje nisu majke, ustale su i pomogle da na svijet dođe malena djevojčica. Brzo su reagovale, i dok su jedne izvlačile bebu druga je brzo pronašla broj hitne pomoći, vozači su pozvali, brzo došli do najbliže benzinske, hitna je došla za oko 5 min. No malena je već bila rođena, umotana u ćebence, još uvijek sa pupčanom vrpcom, no dobro su i ona i mama. Nesvakidašnje iskustvo."


http://ispovesti.com/ispovest/1184382


Svaka čast djevojkama, a malenoj sve najbolje u životu.


:)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

lerotai

U ulmu cekaju još pet nova autobus da se dođe po njih :P

Naravno svi pet topclass
no sikiriki

Shole

zašto  NARAVNO  !?  Pa ima Kantic i UL-ke koje svakodnevno voze djecu !!!

ROAD

Uskoro dolazi 6x S431 DT, 2x 517 HDH i 3x 519 HD.
NEOPLAN VIP CLASS

sniff

Jeli uopće netko na ovim prostorima ima S 519 HD i 517 HDH osim njih?

lussin

Mislim da ne, odlične prinove!

ROAD

Citat: sniff  u Siječanj 20, 2016, 19:15:50
Jeli uopće netko na ovim prostorima ima S 519 HD i 517 HDH osim njih?

Ne, ni u BiH, ni u Srbiji ni u Hrvatskoj a i šire u Europi.
NEOPLAN VIP CLASS

XboX

#295
Ima u Albaniji jedna 517HDH kod Ruci Toursa   big_boss

VanhoolTX


VanhoolTX

#297
'' Od 02.02.2017. godine Kantić kreće redovno voziti međunarodnu liniju Sarajevo – Beč sa polaskom svaki dan u 12:30 sati sa autobuske stanice u Sarajevu. Studenti, penzioneri i djeca imaju posebne popuste na karte. Kantić uskoro otvara nove međunarodne linije za Italiju, Luksemburg, Belgiju i Holandiju i otvara nove linije za unutrašnji saobraćaj Sarajevo-Banja Luka, Sarajevo-Bijeljina, Sarajevo-Teslić, Brčko-Neum Pored linijskog saobraćaja Kantić Touristik razvija i vanlinijski saobraćaj (iznajmljivanje autobusa, organizovanje maturalnih ekskurzija, ljetovanja, jednodnevnih izleta i turističkih putovanja).''
Izvor : https://www.klix.ba/lifestyle/putovanja/kantic-touristik-agencija-ove-godine-proslavlja-jubilej-40-godina-postojanja/170206005
U tekstu se spominju brojne nove linije.Inace tekst mi se cini prepotentan,odnosno spominju se i brojke od 100 autobusa (realna cifra je 65-70) i 70 autobusa mladjih od 5 godina sto definitivno nije istina (otprilike 10 431 dt,9x 517 HDH,4-5 417 HDH,ako cemo i Sprintere racunati oko 10,ukupno oko 35-40).Respekt i za ove cifre ali ovo su za najjaci medijski portal u BIH preuvelicali.Tako da mi malo i ove linije djeluju preuvelicane da ce uskoro zapoceti,ali definitivno imaju kapacitet i volju za ulaganjem.40 godina slave i cestitam na tom.Licno bih volio da otvore i ove unutrasnje linije uskoro.

Inace za ovu liniju Bec su davali besplatne karte od 2.2 do 15.2  :)

VanhoolTX

Najmanje 8 Setri HD(pretpostavljam 517 HD) cekaju isporuku.Neke su zavrsene neke jos ne.Ne bi me zacudilo da su i one bijele pokraj namjenjene njima.Sve najbolje s prinovama :)


Majstor

Samo mi sudite pošteno !