ZET-ova Crna kronika

Autor tamlover, Prosinac 11, 2007, 23:18:15

tamlover

Mislim da ZET zaslužuje zasebnu crnu kroniku u zagrebačkom podforumu.
Za početak evo linka za članak iz Vijesnika o događaju koji je meni promaknuo, a ne sjećam se jel netko o tome pisao na staom forumu:

http://www.vjesnik.hr/Pdf/2007%5C11%5C13%5C42A42.PDF
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

Evo još malo.
Ljudi su stvarno osjetljivi. Ipak, vozači bi trebali znati čemu služi prva ili zadnja stanica (il okretište ako hoćete).
http://www.24sata.com/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=35042
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

#2
Jel vam smeta kad vozači autobusa pričaju na mobitel u vožnji?
http://sutra.hr/gradski-ritam/tijekom-voznje-pricao-na-mobitel

evo dijela teksta:
"Prema do sada raspoloživim podacima, nismo uspjeli utvrditi o kojem je vozaču riječ - rekao je glasnogovornik Jurić ispričavši se putnicima za neugodnosti."

Ma stvarno? Inače ih se toga dana na 203 izmjenilo jedno dvadesetak.... Iskreno, kada je novi ZET-ov kadar pozvao građane na prokazivanje ZET-ovih vozača milsim da je otvorio prostor za iživljavanje mnogim bolesnicima koji će jadne ljude uvaljivati u probleme zbog kojekakvih gluposti. Još malo pa bumo čuli kako je vozač strašno uvrijedio putnike jer mu je na svakom semaforu od Črnomerca do Španskog bilo crveno  :-[.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

Evo i kulminacije ranijeg događaja koja je bila sasvim očekivana (u skladu s onim što sam napisao u ranijem postu)!
http://sutra.hr/gradski-ritam/zet-uvodi-tajne-kontrole-vozaca
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Ovaj člaNak o ovom krdu stoke koja ulazi u bus linije 128 je potpuno istinit.
To kao da ih je voda donijela, divlje i neobuzdano. Takvima bi zabranio da se voze gradskim prijevozom.

tamlover

***Kakav je to javni prevoz koji ne može svojim putnicima osigurati normalnu vožnju. Kkavi su to roditelji čija se djeca tako popnašaju.***

Ovo je dio jednog od komentara na članak. Osim što fale upitnici, mislim i da fali zdrave logike koja pružatelja usluga javnog prijevoza nikako ne može povezati s roditeljskim odgojem. Današnji klinci nažalost u nadpolovičnom postotku su obična gamad koja ne poštuje ni vlastite roditelje a kamoli nekoga na ulici ili u školi. Za to sigurno nije kriv ZET ili vozač koji na stanici uredno otvori vrata svakom putniku, jer nije tu da ih bira.
Linija 128 nije jedina! Na 118-ici se nalazi jedna od problematičnijih škola u gradu, isto kao i na 109-ki. Tamo sam masu puta doživio slične stvari.


...i bilo je lepo i navek TAM bu....

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tomek

Danas oko 17.00 u Ilici blizu MUP-a, tamo gdje je proljetos i gb137 imao sudar s kamionom(ima slike na starom forumu) nastradao MAN NG 272 gb133. Sudario se sa automobilom koji se neoprezno prestrojavao iz lijeve u desnu traku(u smjeru zapada) te je na gb133 cijeli prednji lijevi dio izgreban i udubljen sve do drugih kotača.
Zbog sudara kolona je bila sve do Črnomerca.

Tomek

Danas gb133 vozio na 114. Šteta nije tako velika samo je izgreban naprijed slijeva, a budući da nema rezervnih autobusa onda je morao i danas na cestu.

Tomek

U Dubravi Conecto gb436 stoji sa razbijenom kompletnom jednom stranom jer je kad je pao prije par dana ovaj snijeg izletio sa ceste i prevrnuo se na bok.

tamlover

#10
Razmišljao sam gdje da napišem nešto o situaciji kojoj sam svjedočio danas na Aleji Bologne u Podsusedu, ali s obzirom da se radilo o prometnom prekršaju postam to ovdje.

Vozači gbrojeva 124 (na liniji 172) i 267 (na liniji 176) između stajališta Podsused HŽ i Prigornice, negdje u ravnini stajališta koje se ne koristi, vozili su paralelno brzinom od približno 80km/h (bilo je previše napeto da bih obraćao pažnju na točnu brzinu) pri čemu je gbr 124 (NG272) pokušavao preteći gbr 267 (SG220). Stariji bus se nije dao pa je vidljivo nagazio po plinu ispuštajući oblak dima iznad autobusa, a NG272 ga je dodatno pritiskao. U jednom trenutku zadnji kraj SG-a je došao najavjerojatnije na neravnine kod stajališta koje se ne koriste pa je počeo nekontrolirano lelujati lijevo desno. Pri tome je skoro udario prvo u desni rub kolnika, a zatim se opasno približio i prednjem desnom kraju NG-a. Tada je vozač NG-a vidio da je vrag odnio šalu i počeo
kočiti pa je vozač SG-a dobio više prostora da umiri autobus. No, to ga nije omelo da istom brzinom (!!!) nastavi prema Prigornici i Gajnicama.
Vozač mi je poznat od ranije, ima bradu i dugogodišnji staž u ZET-u. Nije mi jasno kako mu je palo na pamet tako ugroziti 15-ak putnika koji su se u tom trenutku vozili u autobusu (nekoliko njih - uglavnom mlađih - vozilo se stojeći kod zadnjeg stakla).
Ja sam imao namjeru slikati pretjecanje NG-a i nije mi bilo ni na kraj pameti da bi to sve skupa moglo postati opasno. Žao mi je što slike više nisu dostupne...
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

septicka


tamlover

Ja volim vozače koji se ne libe pritisnuti gas, ali ovo je bilo opasno i mislim da bi trebao razmisliti o svom postu speticka.  :(

Nikako nam ne treba ispoljavanje frustracija i neke sile u JGP-u. Pojedini vozači toliko izluđuju vozače osobnih automobila da sam u zadnjih nekoliko godina dosta puta doživio da primjerice neposredno prije stajališta Vrapče HŽ u smjeru Gajnica blokiraju autobuse na 172 i 176 čiji vozači redovito od Črnomerca pa do tuda voze lijevim trakom što je po meni sasvim neprimjereno. Prvo, traci su relativno uski pa za međusobno obilaženje autobusima treba više prostora pa te brze linije nerijetko prelaze u trak iz suprotnog smjera i dovode se u nepotrebnu opasnost. Drugo, usporavaju promet. Razumijem možda vožnju lijevim trakom do TOZ-a jer su od Črnomerca do tamo dvije stanice bez ugibališta pa ih ostale linije usporavaju ali nakon toga to je čista nekultura. Ne kažem da ga je kulturno blokirat, ali nije ni tako nerazumljivo. Neupitno je da 136 i 146 moraju dio trase voziti lijevim trakom  ;).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

konkordsky

Citat: tamlover  u Ožujak 12, 2008, 14:45:46
Razmišljao sam gdje da napišem nešto o situaciji kojoj sam svjedočio danas na Aleji Bologne u Podsusedu, ali s obzirom da se radilo o prometnom prekršaju postam to ovdje.

Vozači gbrojeva 124 (na liniji 172) i 267 (na liniji 176) između stajališta Podsused HŽ i Prigornice, negdje u ravnini stajališta koje se ne koristi, vozili su paralelno brzinom od približno 80km/h (bilo je previše napeto da bih obraćao pažnju na točnu brzinu) pri čemu je gbr 124 (NG272) pokušavao preteći gbr 267 (SG220). Stariji bus se nije dao pa je vidljivo nagazio po plinu ispuštajući oblak dima iznad autobusa, a NG272 ga je dodatno pritiskao. U jednom trenutku zadnji kraj SG-a je došao najavjerojatnije na neravnine kod stajališta koje se ne koriste pa je počeo nekontrolirano lelujati lijevo desno. Pri tome je skoro udario prvo u desni rub kolnika, a zatim se opasno približio i prednjem desnom kraju NG-a. Tada je vozač NG-a vidio da je vrag odnio šalu i počeo
kočiti pa je vozač SG-a dobio više prostora da umiri autobus. No, to ga nije omelo da istom brzinom (!!!) nastavi prema Prigornici i Gajnicama.

Prije su se znali češće utrkivati pa tako pamtim duel g.b. 232 i 194 gdje je 194
odnio pobjedu.
Ili slučaj 672 i 689 gdje je bila mrtva trka.
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

Ivan

#14
A jesi nam sa tim garažnim brojevima puno rekao... A mjesto, linije, razdoblje??? Tip autobusa (jer moram priznati da i ja tek slabo okvirno znam ove rashodovane prije '95)?

Ja se sjećam kada je jednom zgodom negdje '99-'00 na Ljubljanskoj blizu Škorpikove tip sa 260 A 116 AM na 116 "oprao" drugoga sa novim novcatim NL 263 na 117 koji valjda nije prešao 55-60 km/h... Naravno, nije stvar u busu, nego u tome što su Samoborci znali puno veselije i žešće stisnuti gas... :)

Ali to su nekako normalne stvari, nije problem voziti brzo ni izvoditi gluposti ako čovjek zna što radi, naprotiv, naravno, nekad zna biti milina ako lik zna voziti brzo i ugodno u isto vrijeme... Ovo o čemu je Tamlover pričao je divljaštvo, mislim da znam tog bradatog, on vozi brzo, voze i neki drugi brzo, no kod ovoga je problem što ne zna voziti, baš cijelo vrijeme je neoprezan i nespretan, svako malo ili krene sa otvorenim vratima, ili skoro nagazi pješaka itd...