Autotransport Ljubuški

Autor trucker, Srpanj 27, 2009, 12:15:31

trucker

Autotransport d.o.o.
Ljubuški, Tina Ujevića bb
tel. +387 39 831120
www.autoherc.tel.net.ba




Nekad jaka firma,kako u teretnom tako i u putničkom prometu s oko 60 voznih jedinica,nestala u ratu i privatizaciji,danas bazirana samo na lokalni prijevoz učenika i par međugradskih linija a u vlasništvu je Autoherca










trucker

#1
kratki video snimljen krajem 70-ih

autotransport ljubuški


CroHerc


trucker

#3
Nekada je u sklopu Autotransportove garaže bio i tehnički pregled vozila...



svečano otvoren sredinom zlatnih 80-ih



peron24

Da li je ova firma prije desetak godina imala TAM Avtomontažu,međugradsku 260 A 119T,bijelu sa plavim crtama.Na tablici slovo A?

manoplan

#5
Rekao bih da si 100% u pravu. Postojao je barem jedan takav TAM.
Jednom prilikom sam razgovarao sa jednim starijim mehaničarem koji je tvrdio da je (vjerojatno taj isti TAM) u jednom razdoblju imao makarske pločice.

steyr1985

Imali su oni više Tam-ova takvih 80-tih godina. Pošto su i prije rata vozili liniju Međugorje - Zagreb, ratom otvaraju firmu i u Zagrebu ( Autotransport Zagreb ) i prebacivaju 02 TAM-a na ZG tablica radi koperacije te stalno voze  liniju koju vozi i dan danas Autoherc.

tomekk

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

travego33


mate


mirzony

Misliša na ovakve TAMove?  ;D





Izvor slika: facebook profil "autobusi svet autobusa"

peron24

Bravo,jednog takvog sam vidio 2002 u Mostaru,tada je imao BiH tablice sa slovom A u sredini. Na ovim slikama sa bili sasvim novi sa ex-yu tablicama. Zanima me da li je ova firma imala kakve redovne linije sa Splitom ili Zagrebom tijekom rata, odnosno za vrijeme opsade Mostara 92/93 kada se moglo putovati samo do Ljubuškog,Širokog,Livna i ostalih gradova u neposrednoj blizini granice sa Hrvatskom?

mirzony

Viđao sam i ja jednog u Mostaru, vozio liniju Ljubuški - Mostar koliko se sjećam. Interesantno, imao je sve 4 originalne ratkape.

steyr1985

Citat: peron24  u Rujan 11, 2013, 16:15:43
Bravo,jednog takvog sam vidio 2002 u Mostaru,tada je imao BiH tablice sa slovom A u sredini. Na ovim slikama sa bili sasvim novi sa ex-yu tablicama. Zanima me da li je ova firma imala kakve redovne linije sa Splitom ili Zagrebom tijekom rata, odnosno za vrijeme opsade Mostara 92/93 kada se moglo putovati samo do Ljubuškog,Širokog,Livna i ostalih gradova u neposrednoj blizini granice sa Hrvatskom?
Imali  redovn liniju Međugorje - Split i Međugorje Zagreb ( za Zagreb je i sada Autohercova linija Čapljina  Zagreb ).  Jedan od ovih Tamova je završio u Ušće prevoz  Trebinje.

travego33

Ovaj je standaran na Ljubuški-Mostar svako jutro: