Slavijatrans - rasprava

Autor dragec52, Studeni 26, 2007, 20:59:58

tramvajac 92

Bus je Iveco Irisbus Crossway LE (ZG 9867-DV) gb. 791


Grof

Setra ex Contus se obnavlja; limarija, mutna stakla, prednje staklo, zadnje lampe i radit će se motor. Možda motor sada naprave kako treba jer im prešlo u naviku opet skidat motor i provjeravat što to lupa  :)evil

Na BMC-ima ne pokazuju točno vrijeme nego -2 sata.

Uskoro počinje školska godina, 157, 158, 511 stoje od kraja školske godine na istom mjestu, još ih nitko nije niti upalio, kamoli provjerio je li sve u redu, popravili što treba popraviti... a budu oni trebali još...

Isuzu dugooo bio u "šok sobi"; "pacijent" bolestan, dijagnoza nepoznata. Tko zna jesu ga složili i dali će ga složiti.  good_boy


Grof

Komentar jednog vozača u Slavijatransu

Citat:Nemogu više! Od devetog mjeseca prošle godine plaće su smanjene drastično, radim cijeli mjesec, radne dane, vikende i blagdane za 3000-3500 kuna. Nemogu više ja i moji kolege raditi da bi se građani Petrinje vozili za džabe. Građani se prevoze za minimalne cijene koje ne pokrivaju troškove autobusa, a da bi se to sve pokrilo radnici su na nikakvim plaćama, i još najgore od svega, nikad se nezna hoće li biti i te mizerije.

Ovih dana je račun zablokiran od strane Tifona i Shella, radi ogromnog dugovanja. Plaća je upitna, treba se riješiti dugovanje prema navedenim firmama da bi se moglo dalje. Autobusni kolodvor i stare radione u
Mažuranićevoj su prodane, prodano je odmaralište u Novigradu, vozila se kupuju nova, mjesečna karta od Gline do Topuskog je 120 kuna, što je ispod svake cijene, doprinosi se ne uplačuju, a na kraju to sve plaćaju radnici.

Ja više ne mogu, većinski vlasnik se ponaša kao vlasnik svega, a zaboravlja na ostale dioničare, rasprodaje nekretnine firme po svojoj volji, vozi za mizeriju, a sve to radnici plaćaju. Do kada?

Zašto svjesno uništava firmu kojoj je većinski vlasnik? Za koga odrađuje taj prljavi posao? Zašto ne kaže, firma je gotova, snalazite se? Zašto svoje zaposlenike gura u propast? Zašto??

Izvor: forum Petrinjskog radija

Mario

Žalosno, firma koja je bila ponos Petrinje i firma u kojoj je bila čast raditi, spala je na ovo, da se rad ne cijeni.

Ima ljudi koji su već preko 30 godina u toj firmi, za 10-u godišnjicu su dobili sat, za 20-u godišnjicu neki novčani iznos, a za 30-u ne mogu dobiti ni zarađenu plaću.

conecto

Ma nek samo propadne, koga briga, vozit će ljude taksisti (za 120 kuna mjesečno, moš mislit)!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Grof

Očito nas i netko iz Slavijatransa čita pošto sam ovo dobio na mail:

Citat:Ostavi se Slavijatransa i Stuhnije ko materine sise!!!


Očito istina boli





Gradonačelnik, gradska uprava, Stuhne i direktorica, ostali dioničari, davatelji koncesija, svi su oni očito odmahnuli rukom. Ljudi rade i trpe, samo dokle če izdržati??

Tomek

Jel možda koji od ovih prototipova za Hamburg iz 1997. završio u Slavijatransu?

Mario

Sve odgovara ovima koji su tu, osim desnih retrovizora. Koliko mi se čini niti jedan od četiri komada nije imao desni retrovizor bijele boje, lijeva su bila mislim dva, ali detalje može potvrditi Pospanac.

Sjećam se kada su došli u Petrinju, išao je krug kroz grad i onda su stajali u centru na trgu, iznutra su bili kao i sada na ovom filmiću, čisti, uredni, kao da su tek iz tvornice izašli, uopće se ne bi moglo po ničemu na izgled reći da su tada bili 4-5 godina stari. Zahvaljujući "putnicima" koji ne poštuju vozila u kojima se voze, ti busevi unutra za dva tjedna su se promijenili totalno, čekić je bio samo još naprijed, u blizini vozača, sjedala su bila išarana, sasječena,.... sada u nekima zadnjih sjedala skoro niti nema, "putnici" sve uništili.
Nikako mi ne ide u glavu šta kome treba sjedalo iz busa doma? Šta kome treba čekić za šajbe doma? Kakav je to gušt zašarati vozilo u kojem se voziš svaki dan? Kakav je gušt držati noge na sjedalu i tako čuvati nekome mjesto, a dok ga navodno čuva obriše džonove cipela od to isto sjedalo?

Diskriminacija baš nije dobra, ali na liniji Petrinja Sisak bi bilo najbolje uvesti dvije vrste buseva, buseve za normalne putnike i buseve sa pregradama, bez sjedala za ostale divljake, jer ne zaslužuju se svi voziti u novim busevima. Ne cijene vozila u kojima se voze, ne razumiju da ta vozila su namijenjena za putnike, ne za vozače ili vlasnike firme.

Sviđa mi se jedan citat koji sam vidio kod Panturista:
VOZAČI SU JEDINI ČUVARI AUTOBUSA !!!

SVI OSTALI KOJI OVISE O NJEMU ( mada to nikada, nikada neće priznati ) PONAŠAJU SE VRLO MAĆEHINSKI PREMA AUTOBUSU !

A TREBAO BI IM BITI NA VRHU PIRAMIDE PRIORITETA !!!

EuroTrakker

Još jedan je prošao tretman pomlađivanja izvana. Dakle sad su 3 od 4 osvježena. Ostao je samo onaj s naljepnicama Petrinjskog radija

Pozdrav iz 53nje

Mario

Stigao novi crossway na probu. 330 konja, još smrdi po novom,.... zanimljiv bus.

Grof

U Citare se razočarali, MAN Importeru dužni, ostao Irisbus.  ;D

A vozače tko "šiša", plaču još nisu dobili, što če im  ::|


EuroTrakker

Citat: Goldy  u Rujan 11, 2010, 21:27:56
U Citare se razočarali, MAN Importeru dužni, ostao Irisbus.  ;D

A vozače tko "šiša", plaču još nisu dobili, što če im  ::|


,

Daj pojasni ovo za MAN
Pozdrav iz 53nje

Grof

Pospanac bi mogao pojasniti. Njemu je za oko pao novi troosovinac.  :)evil