ČZT Podravina Prigorje - razno

Autor Tomek, Siječanj 10, 2010, 21:27:45

Tomek

***

ist

Prije nekoliko dana vidio sam njihov volvo B12B u Splitu. Imao je križevačku registraciju i natpis Podravina-Prigorje. Zna li netko više

Tomek


ist


mate

http://www.24sata.hr/news/skolski-bus-strave-otkrili-kvar-kocnica-nakon-sudara/159679/

stavio sam ovo ovdje, ali opet se cudim "pametnim" novinarima 24sata (svaka cast novine su za 10), ali ovo steti samo Čazmatransu, od pljuvanja po firmi, do citiram "- 2007. Djevojčica (14) je ispala iz busa blizu Slavonskog Broda i preminula", ako se ja ne varam ovo nije bilo u Čazmatransovom busu...
a i svakom se moze dogoditi nesreca s zapaljenjem, pa koliko se buseva nazalost zapalilo...

conecto

Ja se ne bih složio da su 24 sata "novine za 10" - nit šta koštaju nit šta vrijede, pune su ovakvih bisera, sve neke parcijalne vijesti koje dobro zvuče iako nisu baš istina, ili su poluistina, ili samo onaj dio istine koji njima odgovara za dobru priču od jadnih 1000 znakova.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tomo

Citat: mate  u Veljača 18, 2010, 19:34:59
http://www.24sata.hr/news/skolski-bus-strave-otkrili-kvar-kocnica-nakon-sudara/159679/

stavio sam ovo ovdje, ali opet se cudim "pametnim" novinarima 24sata (svaka cast novine su za 10), ali ovo steti samo Čazmatransu, od pljuvanja po firmi, do citiram "- 2007. Djevojčica (14) je ispala iz busa blizu Slavonskog Broda i preminula", ako se ja ne varam ovo nije bilo u Čazmatransovom busu...
a i svakom se moze dogoditi nesreca s zapaljenjem, pa koliko se buseva nazalost zapalilo...

Ja bi ih tužio odmah već sutra... možda bi našli pismenije novinare, a ne kraojače, pekare i zidare da im pišu novine....

mate

Citat: tomo  u Veljača 18, 2010, 20:43:39
Citat: mate  u Veljača 18, 2010, 19:34:59
http://www.24sata.hr/news/skolski-bus-strave-otkrili-kvar-kocnica-nakon-sudara/159679/

stavio sam ovo ovdje, ali opet se cudim "pametnim" novinarima 24sata (svaka cast novine su za 10), ali ovo steti samo Čazmatransu, od pljuvanja po firmi, do citiram "- 2007. Djevojčica (14) je ispala iz busa blizu Slavonskog Broda i preminula", ako se ja ne varam ovo nije bilo u Čazmatransovom busu...
a i svakom se moze dogoditi nesreca s zapaljenjem, pa koliko se buseva nazalost zapalilo...

Ja bi ih tužio odmah već sutra... možda bi našli pismenije novinare, a ne kraojače, pekare i zidare da im pišu novine....

Vidis tomo o tome sam i ja razmisljao, mozda bi rukovodeci iz ČTRa mogli razmislit o tom potezu jer ih se nepotrebno blati...

Ovo je malo OT - Conecto u 24sata bude i nesta dobro, istinito, kao pr. nedavno sto su bile novine cijele crno bijele radi krize u drzavi takve stvari podrzavam u potpunosti, ali nazalost ovo me uvijek pogodi kad vidim da se pisu gluposti, sjetite se price o Starlineru RK Zagreba...

Tomek

Da neke stvari dovode do ludila što se tiče novina, ali udaljili st ese od teme, a to je da autobusu Čazmatransa Podravina Prigorje nisu radile kočnice što je netko iz njihove uprave i priznao.. TO bi nas kao autobusne ljubitelje trebalo zabrinjavati..

mate

Citat: Tomek  u Veljača 18, 2010, 20:59:34
Da neke stvari dovode do ludila što se tiče novina, ali udaljili st ese od teme, a to je da autobusu Čazmatransa Podravina Prigorje nisu radile kočnice što je netko iz njihove uprave i priznao.. TO bi nas kao autobusne ljubitelje trebalo zabrinjavati..

Tomek imas pravo, ja se ispricavam ovim putem ak smo pobjegli jel je od mene krenulo...

A sad za neispravnost, netko tu treba odgovarat, a sad tko - postavlja se pitanje tko je pustio takav bus u promet, da li je uopce netko znao za to. Jer ako je netko znao za to i presutio treba odgovarat, a to bi trebali biti djelatnici servisa jer su oni bili zaduzeni za tehnicku ispravnost busa, to je moje misljenje

conecto

Čak ni tamo ne piše da kočnice nisu radile, nego da ne prednjim kotačima "nisu kočile jednakom jačinom". To se može svakako protumačiti, ali članak je napisan tako da se može protumačiti samo na jedan način koji također nije izravno određen.
Ja bih još volio znati da li su te kočnice uzrok sudara i da li je osobni automobil također bio na izvanrednom tehničkom pregledu, odnosno koliko je on "ispravan"? Autobusu se u takvim situacijama uvijek uzima brzina iz tahografa, alko-test, pa eto i izvanredni tehnički pregled, a drugi sudionici? Oni se gotovo ne spominju - kolika je bila njihova brzina, koliko su oni ispravni...?
Da se razumijemo, nitko od nas ne zna što se tamo zapravo dogodilo pa ne želim suditi, ali ne znamo upravo zbog takvih novina koje nam gurnu takvu poluinformaciju. Eto nešto smo dobili od njih, što je istina ne zna nitko, ali novinari su u kontekstu već presudili...
A "brižni" župan isto nije ništa znao ??? Samo vjerojatno zna koliko plaća auto-dan za školski prijevoz jer to Županija plaća iz uvijek premalog proračuna. Ako želi nove školske buseve kao u ZG vjerojatno i nije toliki problem za prijevoznika (postoji lizing i slične kemije), samo će onda taj auto-dan biti dvostruko skuplji jer novi bus treba otplatiti. O tome župan ne priča, krivnju je uvijek lako prebaciti na prijevoznika...
A najbolji je primjer pogibija curice iz Pleternice - mnogo bure, novi zakoni.... Neko vrijeme je prošlo, kad se sve utišalo da li se išta promijenilo? Da li netko zna čime se danas pleternička djeca voze u školu?
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

mate

A i to sto kazes Conecto, svi su digli hajku na prijevoznika, u ovom slucaju Čazmatrans, jer se radi o prijevozu skolske djece... A i u tekstu pise kako je postupio i vozac automobila, po njegovom postupku bi ja rekao da je bio pod utjecajem alkohola, ali tu mogucnost nitko ne spominje. A i to sto kazes za kvar, svatko ce protumaciti na svoj nacin. Mislim i sam radis u tom poslu, pa znas kako je kad se djecu vozi, i kako se pazi na sve da djeca budu sto sigurnija...

conecto

Prvo mislim da bi trebalo negdje otvoriti posebnu temu o novinskim (i općenito medijskim) napisima. Pogledajte kako je sročen ovaj tekst - od lakše prometne nesreće odmah u podnaslovu je sve dignuto na razinu kao se djeca voze neispravnim autobusima što nema nikakve veze s dotičnim događajem. Na ono "kažu da je vozač autobusa otišao s mjesta nesreće" uopće ne znam što bih rekao - tko kaže ("kažu") i jedno lakše okrznuće bez žrtava nije "nesreća" nego "nezgoda" (jedan novinar bi to trebao znati). A tek naslov - "Školski bus strave".
O ostalom sam rekao u prethodnom postu, ali uglavnom srž problema se gura pod tepih, a to su cijena prijevoza koju kod nas gotovo nijedna lokalna sredina ne može platiti pa postoje polurješenja, a svi skidaju krivnju sa sebe.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

buSHunter795

Obnovljena je Setra KŽ-225-AH, više nije ljubičastoplava, nego sva bjela sa sivom crtom i crvenim logom. Nisam zadovoljan izgledom, mogla je novu shemu dobiti.....ovako izgleda mnogo starije.

Marek